Adatok
Dombovári Dóra
0 bejegyzést írt és 6 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Természetesnek vesszük, hogy digitális eszközöket használunk csaknem az élet minden területén. Nem is csoda, hiszen sok szempontból megkönnyíti az életünket. Közben pedig szándékolatlanul is nyomokat hagyunk, a szolgáltatók regisztrálják tevékenységünket. Megoldás-e, ha kizárjuk életünkből a…..
Dombovári Dóra
2021.05.22 17:35:58
Ez számomra egy elég nehéz kérdés. Anyukám mindig mondta, hogy szerinte jó döntés volt az, amikor 5.-es voltam, hogy kapjak egy telefont, mert tudta, hogy egyedül kell már hazamennem az iskolából és mivel bizonyára minden anya félti gyermekét, számára nagy biztonságot adott már akkor is a telefon, hogy tudja, biztonságban hazaértem. Ezzel az emlékkel inkább azt választanám, hogy nem lenne jó megoldás, ha teljesen kizárnánk a technológiát az életünkből. A jelenlegi vírus helyzetet is valamilyen szinten a modern technológia „mentette meg”, hiszen enélkül nem működhettek volna az iskolák, valamennyi munkahely stb. Természetesen a sok negatív dolgok mellett ezeket a pozitívumokat is eltudjuk mondani a technológiával szemben hiszen nem a koncepcióval van a baj, hanem a használattal. Mark Zukerburg sem azért teremtette meg a Facebook-ot, hogy személyes információkat szerezzen a felhasználóiról, hanem hogy a technológia segítségével közelebb hozza az embereket. Kizárni magunkat a technológia világából olyan lenne mintha az ember megsüketülne! Tudja, hogy mi megy körülötte, de olyan sok mindenből kimaradna az ember. Véleményem szerint, mivel mi valamilyen szinten ebbe születtünk bele, ebbe a modern világba, számunkra nagyobb kihívás lenne feladni a technikát, de az idősebb generáció biztos könnyebben helytállna a mai társadalomban nélküle. A mi kapcsolataink legtöbb részét online felületeken tartjuk fenn és enélkül elveszítenénk őket, nem tudnánk róluk semmit. Amire nagyon kell figyelni, az szerintem az, hogy ne adjunk meg túl sok információt magunkról. A mostani influenszerek között is akad olyan, aki már túl sokat mutatott meg magából és ennek meg is volt az ára. A szülők ezért is féltik nagyon általában a gyermeküket, mert például nem láthatják kikkel beszélnek, milyen videókat, képeket raknak fel különböző oldalakra és hogy mikre keresnek rá az internetet, ami sokszor bajba sodorhatja a fiatalokat. Több oldal is már próbál korhatárt kitűzni, vagy kisebbeknek korlátozásokat beállítani, ezzel megvédeni a fiatalabb generációt az internetes oldalaktól, de sajnos ugyanúgy át tudják verni a rendszert.
Lehet-e segítség, hogy visszataláljanak a társadalomba azok, akik fiatalon börtönbe kerültek? Nem biztos, hogy a társadalom valaha is megbocsátja a fiatalkori bűnöket. Akiknek egyszer kisiklott az életük egy meggondolatlan tett miatt, gyakran maradnak mindvégig a periférián...
Egy magyar vers, tört magyarsággal. Egy idegen, aki a mi társadalmunk tagjává szeretne válni. Egy befogadó társadalom az idegenség helyett megpróbál otthont biztosítani annak, akinek máshol nem lehet otthona. Lehet-e másik hazánk, vagy csak egy van, és ha azt elhagyjuk, sehol nem leszünk otthon?…..
Társadalmi szerepeink jelentős részben meghatározzák, kik is vagyunk. Függetlenül attól, milyen életet élünk magánemberként, a társadalom ránk húz olyan szerepeket, amelyek viselkedésünket alakítják. Kérdéses azonban, mennyire adjuk át az irányítást ezeknek a szerepeknek. Mit gondol, meddig menne el…..
Sokat beszélünk arról, hogy a média vagy a politika miként manipulálja az embereket, de kevesebb szó esik arról, hogy a tömeg, a közösség hogyan befolyásolja tagjainak gondolkodását. A filmbeli csoport demokratikus közösségként indul, választott vezetővel, közösen választott névvel, szimbólummal,…..
Egy elmaradott kis faluban sikerül támogatást szerezni teniszpálya építésére. A polgármester mindenre pályázik, amire lehetséges, így kerülhetett sor a pálya és a teniszklub létrehozására is. Egyetért-e a polgármesterrel – vagy van, amit máshogy intézne?..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz