Adatok
Maros Márk
0 bejegyzést írt és 5 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Lehet-e segítség, hogy visszataláljanak a társadalomba azok, akik fiatalon börtönbe kerültek? Nem biztos, hogy a társadalom valaha is megbocsátja a fiatalkori bűnöket. Akiknek egyszer kisiklott az életük egy meggondolatlan tett miatt, gyakran maradnak mindvégig a periférián...

Egy magyar vers, tört magyarsággal. Egy idegen, aki a mi társadalmunk tagjává szeretne válni. Egy befogadó társadalom az idegenség helyett megpróbál otthont biztosítani annak, akinek máshol nem lehet otthona. Lehet-e másik hazánk, vagy csak egy van, és ha azt elhagyjuk, sehol nem leszünk otthon?…..

Társadalmi szerepeink jelentős részben meghatározzák, kik is vagyunk. Függetlenül attól, milyen életet élünk magánemberként, a társadalom ránk húz olyan szerepeket, amelyek viselkedésünket alakítják. Kérdéses azonban, mennyire adjuk át az irányítást ezeknek a szerepeknek. Mit gondol, meddig menne el…..

Sokat beszélünk arról, hogy a média vagy a politika miként manipulálja az embereket, de kevesebb szó esik arról, hogy a tömeg, a közösség hogyan befolyásolja tagjainak gondolkodását. A filmbeli csoport demokratikus közösségként indul, választott vezetővel, közösen választott névvel, szimbólummal,…..

Egy elmaradott kis faluban sikerül támogatást szerezni teniszpálya építésére. A polgármester mindenre pályázik, amire lehetséges, így kerülhetett sor a pálya és a teniszklub létrehozására is. Egyetért-e a polgármesterrel – vagy van, amit máshogy intézne?..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Gyakran találkozom vitatkozások során azzal a szerintem demagóg állítással, hogy „a bűnözők manapság mindent megkapnak odabent, jobban is élnek ott”, mintha a börtönnek az lenne a konkrét feladata, hogy specifikusan büntesse és megtörje az embert. Én amellett állok ki, hogy a börtönnek nem egy olyan intézménynek kellene lennie, amely a büntetés funkcióját látja el és nem is csupán olyannak, ami elszigeteli a veszélyes személyeket a társadalom többi részétől, hanem olyan helynek is, amely a lehető legtöbb orvosi, edukációs, szociális és másfajta segítséget nyújtja azon személyek számára, akik egy nap majd visszatérhetnek a társadalomba. Ennek hiányában nem is meglepő, hogy különböző statisztikák szerint sok a visszaeső bűnelkövető.
Az embereknek manapság sokszor az a téves gondolatuk támadhat a rengeteg helyen hallható és olvasható „csak rajtad múlik” fajta mondatok okán, hogy a változás hátránya csupán belső tényezőknek köszönhető, pedig életünk során a külső tényezők is jelentősen befolyásolják életünk alakulását. Ahelyett, hogy ezt a tényt tagadnánk, azzal kellene foglalkoznunk, miként hidalhatóak át és oldhatók meg azok a problémák, amiket a perifériára szorult, nyomorban élő személyek átélnek, valamint, hogy miképp nyújthatjuk a lehető legtöbb és leghatékonyabb segítséget.