Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Maros Márk

0 bejegyzést írt és 5 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Filmklub Káin gyermekei 2021.04.29 08:50:57
Lehet-e segítség, hogy visszataláljanak a társadalomba azok, akik fiatalon börtönbe kerültek? Nem biztos, hogy a társadalom valaha is megbocsátja a fiatalkori bűnöket. Akiknek egyszer kisiklott az életük egy meggondolatlan tett miatt, gyakran maradnak mindvégig a periférián...
Maros Márk 2021.05.12 15:40:08
Én hiszek abban, hogy a legtöbb ember számára létezik olyan mértékű és minőségű segítség, amellyel feldolgozható az esemény. Ugyanakkor látványos tény, hogy ezt a bűncselekményt elkövető személyek közül nagyon kevesen és rendkívül ritkán kapják meg.
Gyakran találkozom vitatkozások során azzal a szerintem demagóg állítással, hogy „a bűnözők manapság mindent megkapnak odabent, jobban is élnek ott”, mintha a börtönnek az lenne a konkrét feladata, hogy specifikusan büntesse és megtörje az embert. Én amellett állok ki, hogy a börtönnek nem egy olyan intézménynek kellene lennie, amely a büntetés funkcióját látja el és nem is csupán olyannak, ami elszigeteli a veszélyes személyeket a társadalom többi részétől, hanem olyan helynek is, amely a lehető legtöbb orvosi, edukációs, szociális és másfajta segítséget nyújtja azon személyek számára, akik egy nap majd visszatérhetnek a társadalomba. Ennek hiányában nem is meglepő, hogy különböző statisztikák szerint sok a visszaeső bűnelkövető.
Az embereknek manapság sokszor az a téves gondolatuk támadhat a rengeteg helyen hallható és olvasható „csak rajtad múlik” fajta mondatok okán, hogy a változás hátránya csupán belső tényezőknek köszönhető, pedig életünk során a külső tényezők is jelentősen befolyásolják életünk alakulását. Ahelyett, hogy ezt a tényt tagadnánk, azzal kellene foglalkoznunk, miként hidalhatóak át és oldhatók meg azok a problémák, amiket a perifériára szorult, nyomorban élő személyek átélnek, valamint, hogy miképp nyújthatjuk a lehető legtöbb és leghatékonyabb segítséget.
Filmklub A hullám 2021.03.14 10:36:41
Sokat beszélünk arról, hogy a média vagy a politika miként manipulálja az embereket, de kevesebb szó esik arról, hogy a tömeg, a közösség hogyan befolyásolja tagjainak gondolkodását. A filmbeli csoport demokratikus közösségként indul, választott vezetővel, közösen választott névvel, szimbólummal,…..
Maros Márk 2021.03.24 17:37:56
Az jutott eszembe a kérdés kapcsán, hogy az ember számára ma már lényegében elkerülhetetlen, hogy csoportrésztvevő legyen. Példának okáért, ha felszállunk egy buszra akarva akaratlanul részesei leszünk egyfajta csoportnak, mely saját, belső konvenciók és szabályszerűségek alapján működik és ezt a rendszert ilyenkor, az esetek túlnyomó többségében mi sem akarjuk megbolygatni. Amint résztvevői leszünk, hatással lesz ránk ez az önműködő közösség, melynek következtében idomulunk is hozzá. És ez az idomulás az, ami sokkal inkább alapvetőbb, gyakoribb jelenség, mint a „magányos farkas” szerepének felvétele, hiszen kilógni a sorból a legtöbb alkalommal nem jó élmény.
Biztos vagyok benne, hogy nem egy közösség, melynek jelenleg is részese vagyok hat rám különböző módokon, befolyásol különbözőképpen, de úgy gondolom, egyrészt nem minden befolyásolás jellegű hatás negatív, másrészt hiszem azt, hogy szélsőséges esetben is lenne bizonyos mértékű kontrollképességem önmagam felett.
Ami szerintem még egy fontos, de nehéz kérdés, hogy miképp hatnak ránk a különböző közösségek, amiknek részei vagyunk. Nem hiszem, hogy érdemes ezzel a kérdéssel kapcsolatban „nagy általánosságban” gondolkodni, sokkal inkább érdemes egyes eseteket megvizsgálva kísérelni meg válaszokat adni a kérdésre, bár biztos vagyok benne, hogy sokszor még így se lehet könnyű dolgunk a témával.
Filmklub Besence open 2021.02.25 10:02:32
Egy elmaradott kis faluban sikerül támogatást szerezni teniszpálya építésére. A polgármester mindenre pályázik, amire lehetséges, így kerülhetett sor a pálya és a teniszklub létrehozására is. Egyetért-e a polgármesterrel – vagy van, amit máshogy intézne?..