Adatok
Mefe
0 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Közhelyszámba megy, hogy bár a tudományos közmegegyezés szerint a génmódosított élőlények biztonságosak, a lakosság körében éppen az ellenkező hiedelem terjedt el. A huszonegyedik század egyik legégetőbb kérdése, különösen itt Európában, hogy mi ennek az oka és hogyan lehetne a közvéleményt…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Viccet félre téve mert ez utóbbi egy teljesen más kérdés: a GMO ellenesek (legalábbis azokból a tudományhívők, ahogy én tudom) nem "a GMO"-tól félnek feltétlenül, hanem a felhasználásától.
Ehhez a cikkhez kapcsolva jó lenne egy körültekintő írás arról is, hogy mennyit ártott természeti környezetünknek (és így az emberiségnek is) a GMO leple alatt bevonuló növényvédelemnek nevezett növény és állat-írtás (azért írom így mert a gyomírtószerek nem csak a gyomokat írtják, mint ahogy a kártevőírtószerek-peszticidek nem csak a kártevőket). Tehát nem elég ha a GMO biztonságos, mert az emberi hülyeség sosem lesz biztonságos - lásd például a maghasadást is sikerült egy immár majd 80 éve fennálló hideg és egyéb hőmérsékletű háborúzásra felhasználni. A GMO mentén is a csatlakozó multi cégek (pl. Monsanto, ma már Bayer) a veszélyesek.
A másik környezettel összefüggő kérdés, hogy a természetes módon (humán beavatkozás nélküli evolúcióval) kialakult növény és állatfajok is invazívvá válhatnak természetes élőhelyüktől messze. Kíváncsi vagyok, hogy a GMO élőlények esetében ez mennyire lehetséges, nyilván valamilyen kockázata lehet. Van-e olyan vizsgálat, ami ennek a lehetőségével foglalkozik? Ha tudtok, az is érdekes lehetne még itt. Bár ez az utóbbi kérdéskör tűnik számomra kevésbé veszélyesnek, az előzőhöz képest. De azért erről a kettőről érdemes beszélni, mielőtt egyöntetűen lehülyéznétek mindenkit, aki lehetőleg inkább nem kérne (sokkal többet) a "GMO"-ból.
Tény, hogy e téren a tájékoztatás minimális, a félretájékoztatás viszont profitorientált cégek által milliárdokkal vezérelt. A tisztán látás esélye, pedig (számomra legalábbis egyelőre) a 0-hoz közelítően csekély.