Adatok
Segesdi Martin
5 bejegyzést írt és 0 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Ki ne álmodott volna már arról, hogy élőben is részt vegyen egy őslénytani ásatáson? Főleg olyanon, ahol bármelyik pillanatban előkerülhet, mondjuk egy Tyrannosaurus foga, vagy valamelyik zsákmányának „alkatrésze”… Hiába, bármennyire is rajonghat valaki a téma iránt, valljuk be kevés lehetőség akad…..
Hogyan találták meg a paleontológusok a magyar dinókat? Hogyan iszapolják ki az értékes leletanyagokat? Ősi Attila paleontológussal, a Hungarosaurus felfedezőjével, az ELTE Őslénytani Tanszék vezetőjével beszélgettünk az izgalmas ásatási kalandokról az ELTE SciencePodcast legújabb…..
A Dunántúli-középhegység triász időszaki kőzeteiben lépten-nyomon ősmaradványokra bukkanhatunk. A helyenként gyakorinak mondható pörgekarúak, kagylók és ammoniteszek kövületei mellett olykor gerincesek csontjai is előkerülnek. Ezek a szórványos őshüllőleletek kimondottan ritkák, legtöbbször csak…..
Sergei Merjeevskit a Magyar Természettudományi Múzeum Kiállításrendezési Osztályán eltöltött évem alatt ismertem meg. Szabadúszó művész, aki 2018 óta él és alkot Magyarországon. Tágabb érdeklődési körébe mai és kihalt macskafélék, kardfogúak és más emlősök kutatása, tudományos igényű ábrázolása,…..
2020. szeptember 24-én végre a nagyközönség is megismerhette az iharkúti tojáshéjak, valamint az első hazai dinoszaurusztojás történetét. Ahogy a leletek tudományos leírása, úgy a sajtótájékoztató megszervezése sem volt egyszerű feladat. Utóbbiban én is segíthettem. A kollégákkal és barátokkal…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz