Adatok
omark
0 bejegyzést írt és 4 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Nem tudom ki hogy van vele, de én a magam részéről ki tudnék futni a világból az angol nyelv különböző múltidőitől. Biztos jó nekik, hogy le tudják írni/el tudják mondani, hogy a két múltbeli esemény között milyen reláció áll fent, de ha szigorúan veszem, teljesen…..
Régóta adós vagyok ezzel a posttal. És bár már mindenki elmondott mindent az MSI Windről, gondoltam leírok pár hosszabb távú tapasztalatot is. Hátha segít azoknak, akik netbook-vásárlásban gondolkodnak. Nos, az én választásom az újabb U-100-as modell lett. Van benne 2 giga…..
"Digitális forradalom vagy zsákutca?" címmel jelent meg egy poszt a könyvesblogon, mely szerint svéd tudósok hada próbálja kideríteni, hogy mennyiben változtatja meg olvasási szokásainkat a digitális kijelzőről való olvasás.Nem csak a számítógép képernyőjét, hanem…..
Antagon | újságírás & satöbbi
[FRISSÍTVE 2x] A CNN rohadtul nem tudja, mi merre van a Balkánon - és az MTV sem, hol van Belgrád
2008.07.30 11:27:00
Épp mire jelezte az előző posztban bepartizánkodó Gábor, addigra a FigyelőNet is kiszúrta, hogy a CNN ma reggel (magyar idő szerint) olyan tudósítást adott le a tegnapi belgrádi zavargásokról, amelyet konkrétan egy Andrássy úti, budapesti ultratüntetés képsorai nyitnak és…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Eddigi tudásom szerint van a perfekt (befejezett) igeidő, mellyel általában múltat fejeznek ki;
van az imperfekt (befejezetlen), melyet használják:
- jelenre és jövőre,
- kötő módként pl "szeretném, hogy" szerkezetekben,
- parancsoló módként 1. és 3. személyben, de 2. személyben már tiltó módként
- energetikus módként, mely igen nagy elkötelezettségre utal pl fogadalmaknál;
és van a felszólító mód, melyet csak 2. személynél használnak.
És ez csupán az I. igetörzs a ki tudja hányból, passzívról meg hasonló nyalánkságokról nem is beszélve.
A személyes névmásoknál ráadásul van duál is, azaz megjelenik az ők ketten és ti ketten mindkét nemben, és mivel az arab agglutináló nyelv, tehát a ragokat a magyarhoz hasonlóan a szóhoz ragasztja, ezért ahány személy, annyiféle alakja van az igéknek is. Egész szép kis "szorzótáblák" szoktak kijönni a dologból.