Regisztráció Blogot indítok
Adatok
végrehajtás

10 bejegyzést írt és 5 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
A bejegyzés címében szándékosan nem a végrehajtási eljárás, hanem a végrehajtás szerepel, tekintve, hogy az eljárás szereplője (fél) nem feltétlenül csak a végrehajtó cselekményével szemben élhet jogorvoslattal a végrehajtási eljárási szakban, hanem, attól függően, hogy mely cselekményt, vagy…..
A bírósági végrehajtási eljárásban az adósok ez esetek túlnyomó többségében anyagi helyzetük, vagy más ok folytán nem tudják adósságukat egy összegben megfizetni, ezért a végrehajtási eljárási törvény lehetőséget biztosít arra, hogy az adós több (havi) részletben fizesse meg a tartozását. A…..
végrehajtás 2020.07.04 10:57:07
Kedves k.tamas!

Az első kérdésemre a választ még nem kaptam meg, de a helyzet tisztázása végett fontos lenne tudnom: részletfizetési eljárás lenne az Ön célja?
Amennyiben igen, azt javaslom próbáljon megegyezni a végrehajtást kérővel, mert ha vele létrejön a megállapodás az a végrehajtót is köti.
A végrehajtó által kiküldött részletfizetési megállapodás alapján történt befizetés? Ha történt az határidőben történt-e?
Ha történt az alapján befizetés, akkor azzal is tudja demonstrálni, hogy az Ön fizetési szándéka fennáll, amiben egy esetleges részletfizetés megkötése esetén szintén felmutatható, hogy "tessék az én szándékom fennáll".

Elképzelhető az is persze, hogy a végrehajtó (vagy inkább az iratot kiállító irodai dolgozó) nem megfelelően állította ki a jegyzőkönyvet (emiatt az ún. EVÜR végrehajtói ügyviteli rendszer formanyomtatványa is lehet a ludas, ahol gyakran az ügyviteli rendszer nem úgy állítja ki a formanyomtatványt, ahogy kéne az adott esetben és az iratot generáló irodai munkatárs nem írja át az 52/B §, vagy 52/A §-nak megfelelően testre szabva az adott esetre, láttam már ilyet is...), ez esetben elképzelhető, hogy a bíróság végrehajtói kifogásának helyt ad, de amint írta a helyzet egyenlőre nem efelé tendál.

Ha a részletfizetés a célja én javasolnám, hogy ne a bíróságra várjon, hanem keresse fel a végrehajtást kérőt, adja elő, hogy Ön szerint nem jól lett kiállítva a jegyzőkönyv, de annak megfelelően teljesítene, és ha a végrehajtást kérő közreműködő akkor vele még meg lehet állapodni a végrehajtó "kikerülésével".

De ha gondolja megvárhatja a bíróság végrehajtási kifogásra adott döntését, csak azzal szintén az idő telik, és ha a bíróság az Ön számára kedvezőtlenül dönt, akkor a végrehajtó nem fog várni folytatja az ügyet, ezért is lenne célszerű minél hamarabb Önnek lépnie az eljárás minél gyorsabban történő leszüneteltetése végett.
Az esetek nagy többségében, amikor levelet küld számunkra, vagy valamely családtagunk számára a végrehajtó az első (érthető) reakció a részünkről legtöbbször a riadalom. Javaslom, hogy az első ijedtségen túlesve higgadtan üljünk neki és olvassuk végig akár többször is a levelet, ugyanis annak célja…..
  Kedves Olvasó! Ez a bejegyzés a 2020 márciusában életbe léptetett rendelkezéseket tartalmazzák, azonban az idén (2021 március 11-én) életbe léptetett szigorított szabályok (szinte) teljesen megegyeznek a tavaly (2020) tavasszal alkalmazott rendelkezésekkel, így jelen helyzetben is megállják a…..
Az elmúlt években bekövetkezett ingatlan áremelkedés hatására népszerűvé váltak az ingatlan tulajdon megszerzésének "alternatív" formái, értem ezalatt, hogy az emberek keresik a lehetőséget, hogy miként lehetne ingatlant, (vagy ingót) szerezni a megemelkedett piaci ár alatt.  Ennek egyik formája a…..
végrehajtás 2019.08.18 20:03:21
Tisztelt Valeria1234!

Először is köszönöm az elismerését! :)

Első kérdésére a választ a Vht. 147. §-ban találja meg, ha röviden akarnám összefoglalni azt mondanám, hogy, akkor kell a becsérték 100%-át elérnie az érvényes licitnek, ha az adós egyetlen lakóingatlana kerül árverés alá, és nincs az adósnak másik ingatlana, ahova be tudna költözni (tehát, ha kilakoltatásra jutna a dolog, akkor az adós az utcára kerülhetne).
A Vht. 147. § (3) bekezdésben foglalt "fogyasztóval kötött szerződésen alapuló követelés" fogalma tágan értelmezedő ide érthető például egy banki hitel, de akár egy áramszolgáltató követelése is, tehát ha az adós egyetlen lakóingatlana kerül árverésre elég nagy az esély, hogy a becsérték összegét el kell érnie az érvényes licitnek.

A második kérdésére a választ a Vht. 156. § (4) bekezdésétől olvashatja, ami szerint az első árverés szabályai alkalmazandók a további árverésen/árveréseken, de a felek kérelmére a végrehajtó az érvényes vételi ajánlat összegét csökkentheti.

Ha a 2. árverés is sikertelen a végrehajtást kérő veheti át az ingatlant (lásd: Vht. 158. §).

Ha ez sem vezet eredményre (vagyis a végrehajtást kérő sem vásárolja meg az ingatlant), akkor következik a folyamatos árverés, ahol a vételi ajánlatra szintén az árverési vételi ajánlatra vonatkozó szabályok irányadóak (lásd: Vht. 159. § (3) bekezdés), és a második árverésre vonatkozó szabályok irányadóak (lásd: Vht. 159. § (6) bekezdés).

A lényeg, tehát, hogy a minimál ár alapvetően nem változik, marad a becsérték 100%, vagy 70%, vagy 50%-nak megfelelő összeg, DE egy kivétel van ez alól a Vht. 159. § (8) bekezdése alapján: a fogyasztóval kötött szerződésen alapuló követelés behajtása esetén (ahol ugye alapvetően a becsérték 100%-ának megefelelő összeg szükséges az érvényes licithez), ha a folyamatos árverezés iránti hirdetmény közzététele óta egy év eltelte után a végrehajtó az újabb árverést úgy tűzi ki, hogy a lakóingatlanra legalább a kikiáltási ár 90%-ának megfelelő összeggel tehető érvényes vételi ajánlat, vagyis ez esetben már van 10% "engedmény".

Köszönöm a hózzászólását, remélem a válaszom kielégítő volt! :)
A mai világban a saját (vagy családi) gépjármű (és értem ezalatt a gépkocsit, kisteherautót, kamiont, motort, buszt stb.) sok ember számára a legfontosabb és leggyakrabban használt közlekedési eszköz, amely az életünk része és a mindennapi ügyek intézéséhez, sőt egyes esetekben a munkavégzésünkhöz…..
"Aki árverésen vesz ingatlant az zsákbamacskát vesz". Talán a fenti mondattal lehet jellemezni a legjobban, hogy mire is számíthat az árverési vevő, amikor a sikeres árverést követően szeretné az újonnan megvásárolt ingatlant birtokba venni. •••Kedves Olvasó, amennyiben még nem regisztráltál…..
A címben szereplő kérdés gyakran elhangzik, amikor adós szembesül vele, hogy mennyi is pontosan a tartozása, amit a végrehajtó be akar vasalni rajta. Amikor kifejtésre kerül, hogy mitől nőtt ekkorára az eredeti (tőke) tartozása, akkor jönnek a kevésbé szalonképes reakciók (a teljesség igénye nélkül:…..
Mivel a mai piaci ingatlan árak jelentős emelkedést mutattak az elmúlt években, ezért tapasztalatom szerint sokan monitorozzák az MBVK árverési oldalát, hogy esetleg elcsípjenek egy jó ingatlant áron alul. Így az ingatlan árverések "népszerűsége" miatt ma már nehéz olyan ingatlant találni és az…..
Igen gyakori eset, hogy egy végrehajtási eljárásban az adósok azzal találják szemben magukat, hogy a végrehajtó egyszerre küld a munkáltatójuk részére megkeresést a munkabérük levonására (letiltására) és eközben a bankszámlájukra átutalt már amúgy is csökkentett fizetésük fennmaradó részét a…..