Adatok
Gyergyádesz Réka
0 bejegyzést írt és 5 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Lehet-e kísérletezni a társadalommal, egy csoporttal vagy egy osztállyal akkor, ha az szükségképpen befolyásolja az életüket és gondolkodásukat? Meddig mehet el a pedagógia egy jelenség bemutatásában és érzékeltetésében? Vajon mi magunk mennyire lennénk fogékonyak egy hasonló manipulációra?..
Gyergyádesz Réka
2019.05.17 21:30:31
Számomra a valódi diktatúrák kialakulása és fenntartása is nagyon érdekes téma. Hihetetlen, hogy a közösséghez való tartozás, a többi ember követése, az elkülönüléstől való félelem milyen szélsőséges helyzetekbe sodorhatja az embereket. Arisztotelész etikája szerint az ember társas lény, szüksége van a közösségre a boldogsághoz. Ha ebből indulunk ki, érthető, hogy miért ragaszkodunk ennyire a közösséghez, mégis ijesztő -főleg, ha a történelmet nézzük- ,hogy mikre képes az ember, ha elvakultan részese egynek.
Miként viselkedünk egy olyan helyzetben, ahol az elvárások veszik át az uralmat az erkölcsi érzék felett? Vajon elnyomhatja-e a személyiségünket egy felvállalt társadalmi szerep? Philip Zimbardo nagy vitákat kiváltott stanfordi börtönkísérlete megpróbált választ adni ezekre a kérdésekre - olyan…..
Egy lakás, két család. Az egyik itt él, tele a mindennapok kisebb-nagyobb problémáival, a másik külföldre ment, ahonnan kényszerűen hazatér. Az összezártságban növekszik a feszültség, régi és újabb sérelmek jönnek elő. De a helyzet vajon inkább erősíti vagy gyengíti a kapcsolatokat?..
Az állampolgárság sokkal többet jelent a hivatalos elismerésnél, papíroknál: emberi viszonyokat, összetartozást és közösséget, de ugyanígy benne van a menekülés, a harc a hivatalokkal és a küzdelem az előítéletekkel. Ahhoz, hogy mindez érzékelhető legyen, szembesülnünk kell saját hazánk…..
Három kamasz, akik büntetésüket töltik a fiatalkorúak börtönében Magyarországon, a nyolcvanas években. Három gyilkosság, amiért megbüntették őket. Majd eltelik harminc év, és az egykori kamaszok újra a kamera előtt ülnek, visszatekintve egykori önmagukra. Ki lehet-e törni, vagy az ifjúkor bűnei…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz