Adatok
Muhitáné Perczel Tímea
0 bejegyzést írt és 5 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Három kamasz, akik büntetésüket töltik a fiatalkorúak börtönében Magyarországon, a nyolcvanas években. Három gyilkosság, amiért megbüntették őket. Majd eltelik harminc év, és az egykori kamaszok újra a kamera előtt ülnek, visszatekintve egykori önmagukra. Ki lehet-e törni, vagy az ifjúkor bűnei…..
Muhitáné Perczel Tímea
2019.05.15 21:43:25
A film valódi magyar sorsokat mutat meg. A mélyszegénységből érkező fiatalok szörnyű bűnt követtek el. Olyan emberek fordultak ellenük akiknek támaszt, támogatást és sok-sok szeretetet kellett volna adniuk. Mind a hárman hozzájuk közel álló személyt öltek meg, mert már nem bírták elviselni a megaláztatást. Nem mentség számukra, de valószínűleg nem sok szeretetet kaptak ezektől az emberektől. Miért kell egy gyereknek idáig eljutni. Egy életre szóló terhet cipelnek magukkal, amit sose fognak tudni feldolgozni. A börtönből kikerülve ha nem kapják meg a családtól és a rendszertől az újrakezdés lehetőségét akkor ez a sors vár minden börtönviselt emberre. Az ilyen emberektől az emberek többsége elzárkózik, nem engedi közel magához és nem segít még ha tudna is. Ez valahol érthető is.
Egy lakás, két család. Az egyik itt él, tele a mindennapok kisebb-nagyobb problémáival, a másik külföldre ment, ahonnan kényszerűen hazatér. Az összezártságban növekszik a feszültség, régi és újabb sérelmek jönnek elő. De a helyzet vajon inkább erősíti vagy gyengíti a kapcsolatokat?..
Az állampolgárság sokkal többet jelent a hivatalos elismerésnél, papíroknál: emberi viszonyokat, összetartozást és közösséget, de ugyanígy benne van a menekülés, a harc a hivatalokkal és a küzdelem az előítéletekkel. Ahhoz, hogy mindez érzékelhető legyen, szembesülnünk kell saját hazánk…..
Miként viselkedünk egy olyan helyzetben, ahol az elvárások veszik át az uralmat az erkölcsi érzék felett? Vajon elnyomhatja-e a személyiségünket egy felvállalt társadalmi szerep? Philip Zimbardo nagy vitákat kiváltott stanfordi börtönkísérlete megpróbált választ adni ezekre a kérdésekre - olyan…..
Lehet-e kísérletezni a társadalommal, egy csoporttal vagy egy osztállyal akkor, ha az szükségképpen befolyásolja az életüket és gondolkodásukat? Meddig mehet el a pedagógia egy jelenség bemutatásában és érzékeltetésében? Vajon mi magunk mennyire lennénk fogékonyak egy hasonló manipulációra?..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz