Adatok
Flóra Fülöp
0 bejegyzést írt és 4 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Három kamasz, akik büntetésüket töltik a fiatalkorúak börtönében Magyarországon, a nyolcvanas években. Három gyilkosság, amiért megbüntették őket. Majd eltelik harminc év, és az egykori kamaszok újra a kamera előtt ülnek, visszatekintve egykori önmagukra. Ki lehet-e törni, vagy az ifjúkor bűnei…..
Flóra Fülöp
2019.05.19 21:30:27
A film rendkívül érdekesnek ígérkezett már a címéből adódóan is. Nem csalódtam a filmben a megtekintése után sem. Érdekes volt látni a gyermekeket mikor már felnőttek. A film pontosan szemlélteti, hogy mennyire meghatározó az ember életében, hogy hová születik, milyen körülmények közé. A film bemutatta az emberi nyomort, ahol már fiatalon bűncselekményt követnek el és börtönbe kerülnek. Sajnos nincs lehetőségük kiszakadni ebből a közegből. Ezek az emberek már hátárnnyal indulnak az életben. A társadalom nem befogadó ezekkel az emberekkel szemben, de ez napjainkban is jellemző. A filmben végigkövethettünk három szereplőt, akiknek láttuk, hogy mennyire tönkretette az életét az az egy hiba, amit elkövettek. Sajnos napjainkban is számtalan fiatalkorúval történik meg ilyen tragédia.
Az állampolgárság sokkal többet jelent a hivatalos elismerésnél, papíroknál: emberi viszonyokat, összetartozást és közösséget, de ugyanígy benne van a menekülés, a harc a hivatalokkal és a küzdelem az előítéletekkel. Ahhoz, hogy mindez érzékelhető legyen, szembesülnünk kell saját hazánk…..
Miként viselkedünk egy olyan helyzetben, ahol az elvárások veszik át az uralmat az erkölcsi érzék felett? Vajon elnyomhatja-e a személyiségünket egy felvállalt társadalmi szerep? Philip Zimbardo nagy vitákat kiváltott stanfordi börtönkísérlete megpróbált választ adni ezekre a kérdésekre - olyan…..
Lehet-e kísérletezni a társadalommal, egy csoporttal vagy egy osztállyal akkor, ha az szükségképpen befolyásolja az életüket és gondolkodásukat? Meddig mehet el a pedagógia egy jelenség bemutatásában és érzékeltetésében? Vajon mi magunk mennyire lennénk fogékonyak egy hasonló manipulációra?..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz