Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Parallaxis Univerzum

228 bejegyzést írt és 0 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Ismét a Star Trek fizikájáról beszélgettünk a kerekasztal körül, hogy megvizsgáljuk a tér-idő kontinuum témáját és féregjáratokba lessünk be Vincze Miklós fizikus társaságában Kasza Magdolnával és Horváth Ádám Tamással a 2024-es Hungaroconon október 19-én az Eötvös10-ben, ezúttal élőben és…..
Staub Viktória a Discovery fedélzetéről, míg Rada Bálint egyenesen a Protostar hídjáról transzportált a 2024-es Hungaroconra, hogy egy jó hangulatú beszélgetés részesei lehessünk Star Trekről, Star Wars-ról, szinkronról és más izgalmas dolgokról. A beszélgetés vendégei volt még Németh Attila,…..
Miképpen adaptálják az új Star Trek sorozatok a klasszikus szériák alapvető értékeit és filozófiáját, miközben a modern kor igényeihez is alkalmazkodnak, és milyen hatással van ez a rajongókra? Mennyire határozza meg az új sorozatok sikerét a klasszikus elemek visszahozása? A sokszínű és komplex…..
Képzeld el, hogy a sci-fi rajongók földi Paradicsomát keresed. Aztán megérkezel egy minden űrutazásról álmodozó földlakónak szánt rendezvényre, ahol olyan előadások és kerekasztalbeszélgetések várnak, amelyekre még Mr. Spock is hegyezné a fülét. Eközben a kiállítások, az árusok és a cosplayerek…..
Ezúttal egy sci-fi akciófilmről szól a beszélgetés, amely egy posztapokaliptikus világot mutat meg nekünk, ahol főszereplőink kétségbeesetten próbálnak túlélni, amikor a moszkvai városnézés közben egy ismeretlen eredetű katasztrófa egyszercsak minden elektronikus eszközt működésképtelenné tesz, egy…..
A Parallaxis Podcast nyolcadik évadának nyitó részében a James Cameron által rendezett véget nem érő hosszúságú sci-fijével kezdjük a szezont, amelyben a tenger mélyének sötét ölelésében egy ismeretlen civilizáció rejtőzik, mely eddig emberi szem elől láthatatlanul és némán várt a felfedezésre. A…..
A Médiazabálók szezonnyitó részében a sajtó felelősségéről és a személyiségi jogok védelméről beszélgettünk, különösen Molnár Gusztáv színművész esetének kapcsán. A Blikk bulvárújság ugyanis több méltatlan és jogsértő cikket közölt a művészről, aki alkohollal folytatott küzdelme miatt került ismét…..
A Médiazabálók Podcast szezonnyitó részében a sajtó felelősségéről és a személyiségi jogok védelméről beszélgettünk, különösen Molnár Gusztáv színművész esetének kapcsán. A Blikk bulvárújság ugyanis több méltatlan és jogsértő cikket közölt a művészről, aki alkohollal folytatott küzdelme miatt került…..
Ezúttal a Lambert család rémálmaiban kalandozunk, ahol egy kis alvásidő nemcsak pihentető, de akár halálos is lehet. Az apa, Josh, egy idő után olyan természetességgel ugrik át a túlvilágra, mintha csak a szomszédba menne át egy kis cukorért. Ha szereted a hidegrázós horrort egy kis családi drámával…..
Isaac Asimov egyik legelismertebb regénye, amit még 1955-ben írt, így akad benne pár igazán megmosolyogtató technológiai elképzelés. A cselekmény lassan bontakozik ki, sokáig nem értjük mi is a probléma abban a világban, ahol a Halhatatlanok csoportja vigyáz az emberiségre és mindig a legalaposabb…..
Mai filmünk központi morális kérdései az identitás, a szabadság és az emberi jogok körül forognak. Hasonlóan Isaac Asimov novelláihoz a film is a gépek és emberek közötti határok elmosódásával foglalkozik. Azonban míg Asimov művei inkább filozófiai mélységekbe mennek, a film több humorral és…..
A mesterséges intelligencia olyan, mint a kávéfőző: néha pontosan tudod, hogy mit kapsz, máskor viszont hirtelen elkezd előállítani kakaót édesburgonyából. Legtöbbször azért szórakoztat, de néha az is lehet, hogy csak épp azt tanulja meg, hogy te vagy a reggeli kávéhoz nélkülözhetetlen. És olyan,…..
Az 1979-es A fekete lyuk a Disney sci-fi kalandfilmje, ahol egy űrhajó legénysége belefut egy fekete lyuk körül keringő elhagyatottnak vélt űrhajóba. A fedélzeten találkoznak Dr. Reinhardttal, aki olyan megszállott, hogy a Lava Springs helyett a fekete lyuk közepébe akar kirándulni. A legénység…..
Párhuzamos világokról szól a mai könyvünk, amiben ezek a világok tényleg párhuzamosak a miénkkel és itt vannak mellettünk, mindig csak egy lépés távolságra. Mihez kezdene a világ népessége, ha lehetőséget kapna meghódítani másik világokat ahol nincs zsúfoltság, nincs környezetszennyezés, nincs…..
A filmek igazi főszereplője, az időhurok jelenségében és hatásában szorosan összefonódik az időutazással. A belekerült főhős akaratán kívül kényszerül sorozatosan beleavatkozni a múltjába, amibe a hurok taszigálja vissza. Ő az időt nem egy lineáris végtelen dimenzióként tapasztalja, hanem egy…..
Az Ender's Game – Végjáték (2013) című sci-fiben a Földet egy idegen faj fenyegeti. A katonai vezetés ezért zseniális gyerekeket toboroz, hogy megmentsék az emberiséget. Címszereplőnk a kiképzése során egyre nagyobb morális dilemmákkal szembesül: Vajon mennyire helyes gyermekeket harcosokká nevelni?…..
A nem is olyan távoli jövőben az Emberiség ádáz harcot vív a lakható bolygókat vírusként megszállva terjedő, mimikeknek nevezett űrlényekkel. A világ hadseregei összefogtak és létrehozták az Egyesült Védelmi Erőket, hogy vállvetve harcolhassanak az űrparaziták ellen, ám kevés sikerrel: az Európában…..
A Screeeamcast legújabb részében a Paranormal Activity filmeket vizsgáljuk, amelyek oly' sok álmatlan éjszakákat okoztak sokaknak. Átböngésszük a rémület legmélyebb bugyrait, és megosszuk egymással, hogy ki mikor tapasztalta meg a "soha többet egyedül aludni" érzését. Megbeszéljük a legfélelmetesebb…..
Milyen lehet az, amikor egy őrző-védő feladatokra gyártott, komoly harcászati képességekkel rendelkező android egy félresikerült küldetés után öntudatra ébred? Hogyan próbálja eltitkolni az öntudatra ébredését? Miért viszolyog az emberek közelségétől és írtózik az érintésüktől? Milyen érzések…..
A Médiazabálók évadzáró részében merülj el velünk a Social Network – A közösségi háló (2010) című film világában, ahol a kapcsolatoknak nincs szükségük valóságra, csak egy jó ötletre és pár millió dollárra. A film Mark Zuckerberg és társai útját követi a Facebook megalapításától az első…..
Klaatu a világűrből érkezett a Földre, és különös tervvel áll elő, mellyel meghökkenti és elborzasztja a világot. Szerinte a bolygónk rendkívül rossz állapotban van, ezért mindent elpusztít, hogy azután a most élő fajok klónjaival újra benépesítse a Földet. Úgy véli, hogy az embernek nincs helye…..
1947-et írunk: John Nash megérkezik a Princeton Egyetemre, hogy matematikát tanuljon. A különc fiút egyetlen dolog érdekli: egy egészen eredeti ötlet megtalálása. A matematika szakon könyörtelen verseny folyik, és sokan szívesen látnák Nash bukását. Mégis épp a rivalizálás adja meg neki a kellő…..
Lilu Dallas, világjegy! A könnyed hangulatú, 1997-es sci-fi akcióvígjáték kiválóan keveri a kategóriákat és gyúrja mindezt egyetlen filmbe. Luc Besson egyik klasszikusáról beszélgettünk, a cselekmények és érdekességek mellett Milla Jovovich és a Díva dala sem maradt ki Az ötödik elem (1997)…..
Az Alkotó fejlett mesterséges intelligenciával rendelkező robotok rejtőzködő konstruktőre, akinek újonnan kreált fegyvere képes lenne véget vetni az MI és az emberek között dúló háborúnak – és így létezésünknek is. Főhősünk válogatott csapatával az ellenséges vonalak mögé indul, ahol felfedezi, hogy…..
Aktuális alkotásunk gyakorlatilag egy összefűzött szkeccs-folyam a rosszabbik fajtából, amely a Saturday Night Live-ból nőtte ki magát. Miközben a film létrejöttének létjogosultságát firtatjuk és póbáljuk megérteni nem létező cselekményt, igyekszünk izgalmas háttérinfókkal is szolgálni, és…..