Regisztráció Blogot indítok
Adatok
-Firi-

0 bejegyzést írt és 11 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Olvasom a Zindexen, hogy horogkereszttel pózoló magyarokat helyeztek vád alá Szlovákiában. Mert ugye a horogkereszt tiltott önkényuralmi jelkép. Fura ez a dolog nekem. Amikor a gyűlöletbeszédről, a könnyűdrogok legalizálásáról illetve a melegek egyenjogúságáról kell…..
-Firi- 2008.07.05 00:32:40
Ha nem ismerünk el, bizonyos szubkultúrákat, amelyek a megítélésünk szerint deviancia közeliek, akkor az állam jogi kereteit vonjuk kétségbe? Mint ismeretes ezek a jogi normák a társadalom védelme érdekében jönnek létre. Az alkohol fogyasztás nem elítélendő, ennek ellenére vannak adatok arról, hogy az alkoholizmus milyen ön- és társadalom, valamint család károsító hatású. A dohányzás sem tiltott, a korábbi generációk során elfogadott viselkedési normával párosult, pedig tudható, hogy a dohányfüst nem csak a dohányosra van hatással, hanem a passzív dohányosokra is, sőt az újszülöttekre sem közömbös. Az sem lehet közömbös, hogy az előbb említett mindkét drognak milyen jövedéki adó vonzata van az állam számára. Ha nincs megegyezés a társadalmunkban a minimális erkölcsi szintről, lyukak keletkeznek az erkölcsi mátrixban, vagyis inkább tágul, mert a kialakult konzisztencia lazább kötéseket tesz lehetővé. A Drogosok a Cigányok, a Melegek, mind olyan legitimitás hiányban szenvednek, amely nélkülözi a társadalmi hasznosság igazoló tézisét. Kérdés, hogy szükséges-e, vagyis csak akkor elfogadható bizonyos kissebbségeknek, vagy szubkultúráknak a közösségek általi elfogadottsága, ha az hasznos a többségi társadalom számára? A haszon létjogosultsága mivel igazolható? Vagy nem is ez a kérdés? Ha drogosokat nézek, akkor drogossá válok? Ha melegeket látok az utcán és is meleg leszek? Ha cigányokat látok jómagam is cigánnyá válok? Biztosan nem. Ki dönti el, hogy mi, vagy ki lehet a társadalomra negatív hatások hordozója? Ha a kirekesztettek szemszögéből nézem Shakespeare, Velencei Kalmárjának harmadik felvonása, első színje jut eszembe: "Ha megszurtok, nem vérzünk-e? ha csiklandoztok nem nevetünk-e? ha megmérgeztek nem halunk-e meg? és ha meggyaláztok nem álljunk-e bosszút? Ha mindenben hasonlítunk rátok, ebben is hasonlítani fogunk. Ha egy zsidó megsért egy keresztényt, hol az alázatossága? A bosszúban. Ha egy keresztény megsért egy zsidót, hogyan tűrje keresztény példa szerint? Csak bosszúval. Azt az aljasságot művelem, amire ti tanítottatok, és alighanem még hozzá is teszek ahhoz, amit tanultam."
Durva Politikailag óvatos 2008.06.29 13:30:00
Érdekes ahogy a politika beleivódott a köztudatba és az is, ahogy az állampolgárok ezt igyekeznek kezelni. Jelenleg három különböző kategóriába tudom sorolni honfitársainkat:Fröcsög, kiabál, mást nem hallgat meg, birtokában van az örök igazságnak (ezt gondolja)Leszarja az…..
-Firi- 2008.06.30 22:33:09
Gyerekek!
"...ezért nem lehet a politikusokat hibáztatni" Hajlandó lennék egy döntetlenben kiegyezni. Na már mondjátok is, hogy konfliktus kerülő vagyok. Véleményem szerint a politikusok is tehetnek arról, hogy politikai törésvonalak alakultak ki a két legnagyobb párt szavazó tábora között. 2002-ig nem beszélhettünk komolyabb törésvonal problémáról, tekintettel arra, hogy a konzervatív médiumok nem rendelkeztek bizonyos policentrikussággal, ami feltétele annak, hogy érezhetően "átkiabálja" a másik oldalra a saját vélekedését, és elültesse a nyilvánosságban a politikai világlátás sajátos spóráit. Mert egy percig se gondoljuk, hogy a Magyar állampolgár komoly politikai, ideológiai véleménnyel rendelkezett a rendszerváltást követő időkben. A médiumokat szándékosan említettem a politkusok helyett, mert ebben az értelemben a közvetítő szerepét játsza, és befolyással bír. Nem kergetek hiú ábrándokat avval kapcsolatban, hogy a média szerepe csak egypólusú lenne, és csak a konzervatív oldal használta volna a közvetítőnek ezt a fajta gondolat átültető funkcióját. A hazai viszonyaink között a törésvonalak, Fricz Tamás szerint, nem alulról indultak, mint Körösényiék gondolták, hanem a politikai aktorok vetítették a társadalomra a saját konfliktusaikat. Ezt bizonyítottnak látom a kommunista anti-kommunista dichotómia kapcsán mindenképpen.
Az szintén problémás, hogy a választópolgár hagyta magát rábeszélni, és beszivárgott a gondolatiságába az a eszmei komplexum, amit ez a konfliktus szült. Innen pedig már egyenes út vezet oda, hogy egyes gondolkodók egyenesen "ontoszociális" keretbe ágyazzák a törésvonalak problematikáját, hangsúlyozva a téma lételméleti jogosultságát.
A két szemben álló oldal tudna egymás mellet élni békésen, mert függenek egymástól.
-Firi-
DH-BLOG Kormányváltó SZDSZ 2008.06.17 23:09:08
Mostanában SZDSZ-es barátaim megváltoztak. Bíznak Orbánban, aki szerintük kiosztja majd a gárdát és védelmezni fogja a demokráciát. Amint egy friss közvélemény kutakodás mutatja a FIDESZ szavazók is szeretni kezdték az SZDSZ-t. Mi lesz ennek a vége?Vékony a jég, amin áll Orbán…..
-Firi- 2008.06.21 23:26:36
Európa nagyobb részében a liberális pártok a konzervatív oldalhoz kötődnek. Hagyományosan az állam szerepét nem értékelik fel, a magántulajdont tartják fontosnak és az egyéni jogok is előtérbe kerülnek.
A hazai viszonyaink között, a liberálisokat többé kevésbé ugyanez foglalkoztatja. Csak hogy, az SZDSZ-ben jelen van az antiklerikalizmus, az állam és az egyház szétválasztása, ami távolságtartásra kényszeríti őket a jobboldallal szemben. Van még néhány tényező, ami befolyásolja a jobboldalhoz való viszonyt, nevezetesen az individualista szemlélet, ami nem illik bele a másik oldalon hangoztatott közösségi viszonyrendszerbe. Nem beszélve, a jobboldal antikapitalista szemléletéről. Valamint a liberálisok multikulturális világa versus jobboldal hagyományörző programjának kényszeredett ideológiává hajszolása. A jobboldali gondolkodás szegregációs törekvése, a Fricz- féle társadalmi- és kulturális (rendszerértékű) törésvonalak elképzelése sem jelent mást mint, a politikai közeledés megakadályozása. A szigorú állam koncepciója is szemben áll az "éjjeli őr" állami szerepkörtől. Nem beszélve a két oldal, általad kitűnően megfogalmazott, szociálpolitikájáról. Most hírtelen ez a hevenyészett felsorolás jutott csak eszembe, ami miatt nem látom valószínűnek a két párt közeledését. De még beszélhetnénk a választópolgárok kérdéséről, bár nagyjából, ők arra dőlnek amerre a vezércikkek lökik őket.
Tisztelet a kivételnek, remélem egyre többen lesznek.
-Firi-
Durva A mi kis kertünk 2008.06.24 17:29:00
Csökken a növényvásárlók száma. Rendszerváltásunk kezdetekor a tulipánvásárlók szinte egy örökkévalóságra elegendő virágot vásároltak. Zabálta az oxigént, itta a vizet, meg a földet. Nem lesz ez így jó - gondolta az egyszeri magyar. Vegyünk inkább szegfűt! Vettek is. A…..
Tudtam, hogy ismét fel kell mennem a Magyar Nemzet honlapjára, mert fogok találni érdekeset. Így is lett. A politikailag korrekt, az olvasót befolyásolni nem akaró kérdés, a mértéktartó, a kifinomult izlés és a tárgyilagos válaszlehetőségek mind benne vannak ebben a remekbe…..
Egy felfüggesztett börtönbüntetéssel és lefokozással fenyegetett közrendőr tegnap a bíróságon bevallotta: a parancsnoka törte el 2006. október 23-án egy már megbilincselt férfi ujját. Állítását több rendőr tanú megerősítette. forrás: mno.hu  Ilyenkor előtör…..