Regisztráció Blogot indítok
Adatok
T0m3sz

0 bejegyzést írt és 7 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
A tudásalapú gazdaságra vonatkozó egyik állítás, hogy a sikeres munkaerőpiaci alkalmazkodás folyamatos tanulást, és a karrierpályán többször is  szakmaváltást tesz/tehet szükségessé az egyének számára. Immár legalább 13. éve az iskolapadban ülőként mit gondol erről…..
T0m3sz 2008.11.24 13:21:29
Alapvetően egyetértek az állítással, ugyanis napjaink világában minden rendkívül gyorsan változik és ezekhez a változásokhoz természetesen a munkaerőnek is alkalmazkodnia kell.
A második gondolatot két esetben vizsgálnám.
Első esetben, ha elbocsátják az embert és a szakmája telített, akkor szükséges lehet egy esetleges szakmaváltás az alkalmazás reményében.
A második eset, amikor az embernek biztos a munkahelye. Ilyenkor sem lehet hátradőlni, ugyanis a felgyorsult világ elvárja, hogy egy ember rengeteg dologhoz értsen, átlássa az összefüggéseket. Így ebben az esetben szerintem nem szakmaváltásra, hanem további szakmák, szakterületek elsajátítására van szükség a hatékonyabb munkavégzés érdekében.
Az alkalmazkodóképesség fejlesztéséhez az egyetem is képes hozzájárulni.
Sokszor átkozzuk az egyetemet, hogy miért kell egy csomó felesleges információt megjegyezni, de egyrészt sosem tudhatjuk, hogy mikor lesz rá szükségünk, másrészt nem feltétlenül az a fontos, hogy mit tanulunk, hanem maga a folyamat, az "agyszélesítés".
Elvárható, hogy ne csak egy területre összpontosítson az egyetem, hanem széles látókört tegyen lehetővé. Ezért örvendetes, hogy tanulhatunk olyan tárgyakat is, amik nem a karunkhoz tartoznak.
Az alkalmazkodóképességet szolgálja az is, ha a tanulónak valós gyakorlati problémákat kell megoldania, ezzel készülve fel az élet kihívásaira.