Regisztráció Blogot indítok
Adatok
chipolino

252 bejegyzést írt és 4 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Shannon Chakraborty-t a Dévábád-trilógia kapcsán (írásunk a befejező kötetről itt) ismerheti a magyar olvasóközönség, a legújabb könyve pedig ismét keletre repíti az olvasót, egy mágiával és kalandokkal teli varázslatos világba. Az Amína asz-Sziráfi kalandjai sorozat első kötete igazi kalózregény,…..
„Cukorpálca, és fenyőtoboz, és fantasztikus, és elképesztő” T. J. Klune az egyik legnépszerűbb szerző a kortárs fantasztikumban, a Metropolis Media pedig szerencsére folyamatosan hozza a magyar olvasóknak a friss köteteit. A Green Creek-sorozat első része, a Farkasok dala eredetileg 2016-ban jelent…..
A Pagony Kiadó nagyon erős megjelenési listát hozott az idei Könyvhétre is, amelyből most két kötetről lesz szó bővebben. Az egyik Pásztohy Panka jól ismert Pitypang és Lili sorozatának következő, immár 16. darabja (az előzőről írás itt), a másik pedig Tasi Katalin Litkai Juli által illusztrált…..
Az írás spoilereket tartalmaz! Az Agave Kiadónál tavaly megjelent A nappá vált lány (írásunk itt) nagyon megosztó kötet lett a hazai olvasók között, nekem a tavalyi évem legjobb olvasmánya volt, így indultam neki ennek a résznek. A nappá vált lány rétegkönyv, abból a szempontból, hogy alapvetően…..
Oravecz Imre életműve az egyik legfontosabb a kortárs magyar irodalomban, a Távozó fa (2015, cikkünk itt található) óta pedig nem olvashattunk tőle friss kötetet (a Magvető Kiadó életműkiadásából A megfelelő napról írtunk legutóbb, cikkünk itt található). Az Alkonynapló nem verseskötet, hanem…..
Julia Donaldsont valószínűleg senkinek nem kell bemutatni, akinek a közelében van bölcsődés-óvodás korú gyerek; elképesztően népszerűek a könyvei, méghozzá méltán, hiszen kívül-belül varázslatosak. A Csodakukac eddig még nem jelent meg magyarul, úgyhogy igazi újdonság (az előző új kötetről vélemény…..
Genevieve Gornichecet 2022-ben ismerhette meg a magyar olvasóközönség A boszorkány szíve című, Angurboda történetét feldolgozó könyvével. A vér szövetsége ismét északra repít minket, a mondák világába, és a korábbinál kevésbé statikusan, olvasmányosan és izgalmasan mutatja be a középkori északi…..
Boldizsár Ildikót olvasni nekem mindig különleges élmény – egyedi, össze nem téveszthető hangulata van a meséinek, amelyek mindig többrétegűek, egyszerre tudnak adni a gyerekeknek és a felnőtteknek. Az Amália útjai sorozat első két kötete már megjelent korábban, ez a harmadik viszont igazi újdonság,…..
Már a vége felé járunk az ősznek, valószínűleg hozzám hasonlóan sokan keresnek olvasnivalót a hosszú estékre a gyerekeknek (és maguknak is). A Pagony Kiadó ismét nagyon igényes mesekönyveket jelentetett meg a Könyvfesztiválra, amelyek közül most három olyan könyvet ajánlok, amelyek a…..
Szinte példátlan a magyar sorozatkiadásban, amilyen tempóban az Anassa Könyvek az Alkusz-sorozat köteteit megjelenteti; máris a kezünkben a kiegészítő 2,5. rész (az elsőről vélemény itt, a másodikról itt), Des története, ráadásul nemsokára érkezik a befejezés is. Nagyon rövidke kisregényről van szó,…..
Lenyűgöző ez a kötet. A vizek élővilága hálás téma: különlegesnél különlegesebb kinézetű és viselkedésű fajok élnek a sós és édesvizekben, a magyar olvasók nagyobb része pedig valószínűleg csak az ehhez hasonló könyvekből ismerheti meg a legtöbbjüket. Ez a kötet ráadásul mindent tud, amivel fel…..
T. J. Klune az egyik sztárszerzője a mai fantasztikumnak, és hatalmas köszönet illeti a Metropolis Mediát, hogy (ebben az lmbtq-tematikát finoman szólva érdekesen kezelő hazai könyvértékesítési helyzetben is) sorról sorra elhozzák a magyar olvasóknak a köteteit, ezt a legújabbat ráadásul a külföldi…..
A Pagony Kiadó áldásos tevékenységéről sokszor írtam már – szerencsére ezen a nyáron sem hagynak minket remek újdonságok nélkül. A cikkben szereplő mindhárom könyv gyönyörű kívül-belül, ez az egyik legerősebb nyári felhozatal a kiadótól. Harusnyát boldog-boldogtalannak ajánlgatom, amióta csak…..
A cikk helyenként spoilereket tartalmazhat! Nagy gyengéim a middle grade-fantasyk, úgyhogy nagyon kíváncsi voltam Viola Szandra regényére, amely a Scolar Kiadó gondozásában jelent meg a Könyvhétre. A kötet nagyon esztétikus, a borító csodaszép, felnőtteknek szóló könyvön is megállná a helyét, és…..
Sokan várták ezt a kötetet magyarul, és én is beálltam a sorba, hiszen minden mitológiára épülő történetet szeretek, és a csodálatos borító alapján is egy varázslatos, meseszerű világot képzeltem el. Az ifjúsági pozicionálást ennél a könyvnél érdemes figyelembe venni a kategória minden…..
Az írás helyenként spoilereket tartalmazhat! Hatalmas felhajtás övezte ennek a kötetnek a megjelenését, és azt kell mondanom, teljesen értem a hype-ot: ez egy nagyon üde és friss regény, amely mind a történelmi olvasmányok, mind a háborús fantasyk kedvelői számára jó választás lehet. Ezen kívül…..
Nagyon nehéz erről a könyvről bármit is írni, mert a témájával és a megvalósításával is darázsfészekbe nyúl a szerző: olyan nőkről szól a történet, akik között vannak elhanyagoló, több esetben bántalmazó anyák is. Emellett pedig bemutat egy olyan rendszert, amely elvileg a gyermekek érdekeit nézi,…..
Az Anassa Könyvek máris megjelentette az Alkusz-sorozat második kötetét (az elsőről vélemény itt), amiért hatalmas köszönet a rajongók nevében. Ez a darab már kicsit hosszabb, de még mindig nem éri el a féltégla méretet, ami hatalmas plusz pont, hiszen láthatóan így is képes koherens, részletgazdag…..
A Scolar Kid az egyik legtöbbet olvasott gyerekkönyves kiadónk, bár főleg a gyerekeknek szóló ismeretterjesztő kiadványaikat forgatjuk. Nagy öröm, hogy egyre több mesekönyvet is kiadnak; a tavaszi újdonságaik közül most kettőt olvastunk el. Mind a kettőben állatok a főszereplők, akik különféle…..
A Pagony Kiadó Abszolút Könyvek sorozata az egyik kedvenc middle grade-sorozatom; sok kötetükről írtunk már, a legutóbb itt. Ezek a könyvek 9–12 éves gyerekeknek szóló kortárs regények, olvasmányosak és izgalmasak, lendületesek, színvonalasak, maiak. Könnyű őket olvasni, mégis elgondolkodtatóak. Az…..
Oravecz Imre a legkedvencebb kedvenc kortárs költőm, és borzasztó hálás vagyok a Magvető Kiadónak, hogy méltó kivitelben szépen lassan újra kiadja az életművet. Több kötetről írtunk már véleményt a blogon (legutóbb itt), és nem titok, hogy a legnagyobb kedvencem a Távozó fa, de ez a kötet…..
Vadadi Adrienn az egyik olyan szerző, aki nagyon jól megtalálja a hangot az óvodás korosztállyal. Szerteágazó az életműve, írtunk már a Kicsimackó-sorozatról (itt), az ovis mesék több kötetéről (itt és itt), illetve az első Barkamesék-kötetről is (itt). Ha a 3­–6 éves korosztálynak keresünk…..
Paul Hollywood előző könyvét nagyon szerettem (Süssünk együtt, vélemény itt), néhány receptet azóta is használok belőle családi eseményekre vagy ünnepnapokra. Így aztán nem volt kérdés, hogy az új kötetét is elolvasom, annak ellenére, hogy finoman szólva nem állnak közel hozzám a piték és a…..
Végéhez érkezett az Évszakok-tetralógia (az Őszről vélemény itt), melyben egy édesapa mutatja meg lányának az őket körülvevő világot. Ez a kötet a legvaskosabb a négy közül, és a Tavasz után itt Knausgård visszatér a másik két kötetben megismert esszés formához, ezen kívül pedig rengeteg…..
Régóta szemeztem már a könyvvel, külföldön elég nagy visszhangja volt, és Jay Kristoff szerintem jól ír. Nagy öröm, hogy a Könyvmolyképző elhozta nekünk, Benkő Ferenc ráadásul nekem A holló jele sorozattal már bizonyította, hogy hitelesen tud grimdark fantasyt magyarra átültetni. Nem a kedvencem ez…..