Adatok
Galgóczi Imre
0 bejegyzést írt és 9 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

(Ez a kétrészes írás egy válasz a Facebookon, az Atléták II. csoportban megjelent szövegre. A posztom, azaz a reakció első része itt.)
ÉRTÉKVESZTÉS
Ahogy az első részben írtam, versenyekről ismerem (felületesen) Deli Gergőt, a poszt szerzőjét. Nincs olyan élményem, hogy valaha is lenézőn…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
1. Balázs, ne pazarold fölöslegesen energiád szarságokra (distinkció), mert nem fogod megérteni kérésdere adott válaszom. Az időm véges.
(Ha a naplemente lehet romantikus, akkor a napfelkelte lehet mágikus).
Nyelvi érdekességről annyit, hogy ellentétben Koncz Zsuzsával, aki degenerált nyelvnek tartja a magyar nyelvet és művelőit (?), én az egyik legnagyobb csodának.
Komolyra fordítva figyelmünket, Balázs, olyat kérsz, amit egy blogon képtelenség elmagyarázni úgy, hogy a fogadó valóban megértse az üzenetet, de belemegyek. (Egy kis kitérővel kezdem).
Míg a klasszikus biokémia és táplálkozástudomány a kalóriákkal vitaminokkal trükköz és van elfoglalva, addig a testünk ezen formákat kivétel nélkül elektronokra bontja le, és ezzel „gazdálkodik”.80old. Vagyis a testünk irányítása kőkemény fizika.
83old. Mitokondriumaink összességében fotonokról,elektronokról és protonokról szólnak, amelyek nem csak a kajából származnak, sőt! Ma a sejtekben zajló energiaátalakulási folyamatok érvényben lévő modellje nem állja meg a helyét termodinamikai szempontból. Magyarán, a hivatalosan elfogadott protonpumpa elmélet hamis- ez bizonyított tény.
Ilyen alapon, minden következtetés, magyarázat valótlan, erre építeni tévút, délibáb.
A sejtjeinkben zajló biokémiai reakciókhoz szükséges energiát az ATP nagy energiájú foszfát kötése nem tudja fedezni, mert ehhez legalább 15-30-szor több energia kell, mint amit az ATP tudna biztosítani. Ezt az energiát sejtjeink a nap elektromágneses sugárzásból nyert és rendezett, strukturált vízben tárolt energia biztosítja (szerinted a víznek mennyi halmazállapota létezik, illetve hogy tanítják?) Ebbe tovább nem akarok belemenni, mert hosszú,…Szent-Györgyi Albert-et tanulmányozni jő kezdés lehet. A lényeg: A jól működő mitokondriumokat elsősorban a környezet tudja leginkább befolyásolni. Testünk egy bámulatosan komplex összefüggő hálózat, amely energia, információ átvitelére, és tárolására alkalmas, és egyes elemei egyáltalán nem függetlenek egymástól, a változásokra nanosekundumok gyorsaságával reagálnak, ezért hihetetlenül dinamikus, viszont metastabil állapotú, ami annyit jelent, hogy nagyon könnyen lehet rajta változtatni, pl. a környezetből vagy a belső szervi jelek által. A perifériás idegrendszer érzékelő rendszere evolúciós okokból reagál a környezet változásaira és nem a status quo-ra. Itt kezdődnek a problémák, amikor a sportoló szénhidrátfüggő és/vagy nem kap elég napfényt. Az indokolatlan „arrogancia” a természettel szemben, általában visszaüt!
A napfény energia és információ a sejtjeink számára!