Adatok
zsokafi
14 bejegyzést írt és 0 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Amennyiben mégis rendszerezni szeretném a 70-es évek után készült, illetve eddig látott filmeket, viszonylag könnyen negyedelhetőek és felfűzhetőek egy-egy gondolatláncra. Nyilván itt már nagyobbak a különbségek a képi megvalósításban, mint mondjuk a 40-es években,…..

Szárnyas fejvadászA.I. mesterséges értelemRobotzsaruHasonmás imdbA stepfordi feleségek port.huJátékszerek trailerOllókezű EdwardAustin Powers 2 ..

Véletlen folytán találtam rá a kisfilmre. 2010-es Sundance fesztiválon mutatták be a Honda dokumentumfilmjét. A cím tűnt fel elsőre, bánnám, ha nem néztem volna bele. Kisfilmről van szó, nincs 10 perc sem, mégis megváltoztatta a blog értelmét. Eddig olyan távolinak tűnt a…..

A keresőbe beírva a robotika, robots, filmek, esetleg sci-fi kifejezéseket elég sok blogra, honlapra találtam ahol próbálták összegyűjtögetni a robotos remekműveket.Íme néhány példa a teljesség igénye nélkül: Blog1, Blog2, Blog3. Ami mindegyikben listában közös:…..

Egy bájos film, egészen más megközelítésből figyelhetjük meg egy érző robot mindennapjait. A robotika kérdését érzelmi oldalról mutatja be, a véletlen folytán egy háztartási robotnak érzései, önálló gondolatai vannak. Képes kifejezni magát, vágyai lesznek. Kinézetén…..

Biztos sokaknak az Én, a robot ugrik be elsőnek ha a robotos filmek kerülnek szóba. Noha 2004-es alkotás, eléggé a köztudatban maradt az elmúlt hét évben. Már most leszögezem, hogy nem vagyok rajongója a filmnek, de úgy gondolom ekkora mérföldkövet kár lenne kihagyni csak a…..

Bár az imdb-n csak 6,1 pontot kapott a 10ből, nálam mégis viszi a pálmát. Nagyon ötletes a 2002-ben készült film. Lassan 10 éves mégsem érzem idejétmúltnak sem témában, sem kivitelezésben. A technikai feljlődés igen gyors a XXI. században, mégis mintha a múlt hónapban…..

Bevallom, nem vagyok egy nagy Csillagok háborúja fan, de ha filmes robotokról van szó, akkor megkerülhetetlennek érzem George Lucas két rendkívül szerethető karakterét. Tudom, hogy a CSH filmekben jó sok egyéb robot előfordul, de szerintem, Artu és Threepeo az a két robot, aki…..

A '60-as évek vége és a '70-es évek a filmgyártásban nagy változásokat hozott, így a sci-fi műfajaban is. Olyan kultuszfilmek készültek, mint a Star Wars trilógia (1977,1980,1983), Star Trek: The Original Series (1966-69), Gondolkodó Robotok (1976).Eddig kronológiailag átlátható…..

Az 1968-as 2001: Űrodüsszeia című filmben bár nem egy robot szerepel, hanem egy szuperszámítógép, fontosnak tartom itt megemlíteni, mint mesterséges intelligencia. Azt gondolom, hogy egy érző, beszélő, gondolkodó számítógép eléggé mesterséges és intelligens ahhoz, hogy…..

A filmtörténeti korszakolás szerint az 50-es évektől lehet modernitásról beszélni. Ez a korszakváltás sok dolgot alapjaiban változtatott meg a filmben. A robotok átkerültek a B-kategóriás filmek világába. Rosszabbnál rosszabb, már-már gagyi robotokat termelt ki a futószalag.…..

Korán a filmgyártás kedvelt műfajává vált a science fiction, és a robotok gyakori vendégek lettek a vásznon. 1896-ban, a L'Eve Futur című sci-fi regény adaptációjában tűnik fel az első robot, a korábban említett Metropolishoz hasonlóan egy női androidról van szó. Ahogyan…..

A robotika a filmvásznon nagyjából egyidős a filmkészítéssel. Már a némafilmek korában számtalan film foglalkozott a gépek megjelenítésével. Ennek egyik történeti háttere, hogy a mozi korai korszaka egybeesett az ipari forradalommal, amikor minden a mechanikus innovációk…..

Kedves Olvasók,a blog egy iskolai feladat részeként jött létre. Célja a robotika es a film kapcsolatának bemutatása. A kutakodás egészen a múlt század első harmadáig megy vissza. Sok kérdés foglalkoztat, vajon a filmekben teljesen fikciókat láthatunk? Meddig képes az emberi…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz