Adatok
tarom
0 bejegyzést írt és 3 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Nekem sajnos csak rossz emlékeim vannak a János kórházról.
Anyukám szeptemberben került be eszméletvesztés miatt a neurológia osztályra.Kiírták neki az EKG vizsgálatot, csak elfelejtették megcsinálni.Tehát nem derül ki ,hogy mi okozza a napi 4-7 eszméletvesztést neki.inzulinos…..
Tisztelt Praxis! Jó pár évvel ezelőtt történt, de élénken él bennem a mai napig amit a BIK belgyógyászatán a nagymamámmal műveltek.91 éves korában, átmeneti gyengeséggel és zavartsággal vitettük be egy mentős barátunk segítségével.Egy órát várattak minket, addig Ő…..
Rég volt már egészségügyi naiv adófizető, de néha belefér. Levélírónk nagymamáját vitte volna röntgenre, amire az Auróra utcában azt válaszolták, hogy minek az neki, már öreg: Nagymamát elvittem ma orvoshoz az Auróra utcai rendelőintézetbe. Szerencsére nem orvoshoz…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Az eszméletvesztés két leggyakoribb okcsoportja neurológiai (gutaütés, epilepszia,...) illetve kardiológiai (III AV blokk, kamrai tachycardia,stb). Egyéb okok mint központi idegrendszeri tumor vagy belgyógyászati betegségek is lehetnek, de ritkábbak, nem is teljesen hasonló panaszt okoznak. A fenti okból a syncopera (hirtelen eszméletvesztésre) panaszkodó betegeket családorvostól, mentőtől- függően vagy neurológiára vagy kardiológiára utalják, viszik. Gondolom így történt itt is. Ezt követően van egy ajánlás, hogy hogyan kell az ilyen betegeket kivizsgálni. Ebben az EKG, mint minden belbetegségben, első. Tekintettel arra, hogy ennek érzékenysége nem túl nagy (csak azt a 3-4 másodpercet mutatja, amikor csináljuk), ennek meghosszabbított változatát a Holtert (1-4 napnyi EKG) szoktuk használni. Jelen esetben szerintem a következőt kellet volna csinálni: eszméletvesztő beteg bejön, EKG, neurológiai alapvizsgálatok, ha kell CT, EEG stb. Amennyiben itt nem találnak semmit a betegnek, pláne állandó panaszokkal át kell kerülnie a kardiológiára, ahol Echo, EKG és Holter történik, esetleg megnyomják a nyakát. Ez ennél a betegnél a bentfekvése alatt (napi eszméletvesztések) simán megoldotta volna a gondot. Ebben az esetben azt nézném: készült e EKG, leírták e a záróban, volt e a helyi kardiológusnál, készült e Holter. Megnézném még leírták e az elesést a záróban, ha beverte a fejét történt e CT, megnézte e traumatológus. Ezek nem luxus vizsgálatok ezek a nálunk érvényes ajánlások szerint kötelezőek. Vélhetően ezek nem vagy csak részben történtek meg. Az a következő kérdés, hogy ha megvan a baj, miért csak 2-3 hét után kap valaki állandó pacemakert. Ennek oka leginkább az, ha egy ilyen esetet követően a betegben valahol fertőzés van, ebben az esetben állandó pacemakert csak ennek megoldása után helyezhetünk be. Ez gyakori a cukorbetegeknél, a beteg a leírás szerint ilyen volt.
Megnézve azt, hogy a beteget átvitték ezután az Irgalmasrendi Kórházba az ÁNTSZ körzetbeosztás szerint ez a beteg valahol a Dunakanyarban lakhat (neurológiára a Jánosba, kardiológiára az Irgalmasokhoz tartozik), ez lehet oka a késlekedésnek, mivel a János Kardiológia a beteget egyszerűen nem érezte magáénak (ami persze felháborító). Mindemellett még a Jánosban nem is végeznek ilyen jellegű műtéteket a kardiológián. Összességében örülök, hogy meg lett a beteg baja, és valamely commentelővel ellentétben nem tartanék attól, hogy a János pert akaszt a beteg nyakába, ez inkább a János Neurológia nyakába lenne kapható. Persze az érdekelne, hogy az Irgalmas felhívta e a Jánost, hogy gyerekek, valamit nagyon benéztetek, máskor kellene kicsit figyelni, de ez egy más téma. Köszönöm és bocsánat a hosszú beírásért.