Adatok
pardes
1 bejegyzést írt és 19 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Szakad az LMP frakció is? A Milla mégsem akar pártot? Mesterházy Gyurcsány után Bajnait is lenyomja? Jávor Párbeszéd Kft-t alapít?
Az ellenzéki káosz kibogozásában már meglehetősen sok mindenki elveszett, de mostanra kitisztulni látszik a kép. Az LMP szakadásánál ugyanis…..
Jávor Benedek az LMP történelmi felelősségéről beszélt a közelmúltban. Ritkán van érvényes tartalma az efféle mondatoknak, a frakcióvezető azonban kivételesen jókor hangsúlyozta: sorsdöntő jelentőségű döntés előtt áll pártja. A Lehet Más a Politika közelgő…..
Most már tényleg itt az ideje, hogy egy külön listára gyűjtsük össze a legkeményebb politikai performanszokat, alibiakciókat a Societas-tól a Fidelitas-ig. Tényleg csak pár felejthetetlen pillanat, ami bevillan az elmúlt évekből: A Fidelitas vízgereblyézése. A Munkáspárt…..
pardes
2011.04.06 03:00:22
@Jani haverja: Kedves Jani haverja: a szélerőmű egészen biztosan nem környezetszennyezőbb egy teljesítményegységre vetítve, mint az atom. Kérlek nézz utána. Valóban drágább.
pardes
2011.04.06 03:04:22
@Jani haverja: Kedves Jani haverja: Ez nem igaz. A szélenergia működik valóban - szárazföldön - átlagosan 20% kihasználtsággal, tengerparton az is minimum 24%-kal. Egy kapcsolt biogázerőmű a kapcsolt földgázhoz közeli 60% hatásfokú, kapcsolt biomassza szintén 56% hatásfok körüli. A geotermikus villanytermelés pedig zsinór villanytermelés, folyamatosan, 7 nap 24 órában, 100% kihasználtságú.
Vegyünk egy egységsugarú brüsszeli energiapolitikust. Átlagos munkanapján eddig különböző erősségű vitákon, előadásokon, konferenciákon, workshopokon vett részt, olyan témakörökben, mint a Társadalmi egyeztetés a károsanyag-kibocsátás csökkentésének…..
Elég nagy figyelmet kapott két jogi változás is mostanában, talán nem árt szólnunk róla itt sem egy pár szót: az egyik 21/B/2008. AB határozat a bejegyzett élettársi kapcsolat jelen formában való alkotmányellenességéről (és az erről szóló jogszabálynak még a hatályba…..
Tizenöt éve, 1993 december 12-én hunyt el Antall József, Magyarország miniszterelnöke. Halálának tizenötödik évfordulóján három, a miniszterelnökké választását megelőző időszakból származó beszédéből idézünk részleteket, valamint a kormányalakítási megbízás…..
Ma 19 órától tartjuk a Jobbklikkel és a Reakcióval közös Konzílium kerekasztal-beszélgetésünk első rendezvényét, a Nemzeti blogcsúcsot Budapesten, az Aranytíz Művelődési Központban (V. kerület, Arany János utca 10.). Úgy beszéltük meg, hogy a bemutatkozáson túl mindenki…..
pardes
2008.11.20 21:38:38
Álmomban azt álmodtam, hogy választások vannak. Én elővettem Orbán Viktor fényképét, jó sokáig néztem a fejét, majd bedobtam egy felest. Ezután elővettem Mikola István és Semjén Zsolt fényképét, jó sokáig néztem a fejüket, majd bedobtam két felest. Elolvastam, amit az…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Először is, csatlakoznék lejjebb megnyilvánult Member társamhoz, aki maradó LMP-sként mondta: „Maradó vagyok, de a fenti szöveg stílusa kiábrándító, főleg a blog eddigi írásait ismerve." Nagyon sajnálom, hogy ennyire leegyszerűsítő és igénytelen írás született erről a fontos kérdésről ezen az egyébként jóval igényesebb blogon.
A teljes magyar közélet elmúlt két évének joggal rágott gumicsontja az ellenzéki együttműködés dilemmája, amit az „Orbánt leváltani a szocik nélkül nem lehet, velük viszont nem érdemes” mondatban lehet összefoglalni. Az LMP két fele a fenti összetett mondat más-más felét tartotta szem előtt, amikor a 2014-es választás prioritásairól döntött. Egyikükben a ”nélkülük nem lehet”, másikukban a „velük nem érdemes” bizonyult erősebbnek. Mindkettő morálisan vállalható és racionálisan igazolható, csak más-más félelmek és remények mentén.
A maradók azt hiszik, hogy az LMP nem fogja tudni érdemben alakítani a 2014 után újjáépülő Magyarország sorsát, az teljesen az MSZP karmaiba kerül, ellenben az LMP biztosan megsemmisül ebben a kísérletben. A távozók azt hiszik, hogy az LMP (illetve a PMP) egészen biztosan nem mindenben, de fontos részletekben alakítani tud az ország 2014 utáni útján. És abban bíznak, hogy a választók egy része ezt a hozzájárulást felismeri, értékeli és kellően fontosnak tartja ahhoz, hogy fenntartsa az LMP-t (PMP-t).
Külön meg kell ítélni az Együtt 2014-et mint új szereplőt, hogy Bajnai Gordonban van-e képesség, hajlandóság illetve mindkettő ahhoz, hogy érdemben és jó irányba eltérítse az ország útját a szocik eddig követett gyakorlatától, mert valóban nem kecsegtet túl sok jóval, ha ezentúl önmagában azt kéne követni Orbán helyett. Ehhez figyelembe lehet venni a Bajnai-kormány tevékenységét, a Haza és Haladás Alapítvány tevékenységét, a Haza és Haladás Egyesület elnökségi tagjait és azok múltját, Bajnai céges és kormányzati múltját, Bajnai legközelebbi munkatársait és azok tevékenységét többek között. Illetve meg kell ítélni, hogy a másik két szereplő, a Szolidariás és a Milla mennyiben tudnak és akarnak hozzájárulni ehhez.
Ezt az egész kérdéskört illetve annak egyik álláspontját "Akkoris Kinyalom Bajnai Seggét" szinten elintézni nem látom, mit tesz hozzá a megoldáshoz és főleg ahhoz, hogy 2014-ben tovább tudjunk lépni, és együtt tudjunk dűlőre jutni abban, hogy hogyan.
Én távozó vagyok az LMP-ből, azaz a megalakuló Párbeszéd Magyarországért tagja. És nemcsak a 2014-es helyzet megítélése miatt. Hanem mert azt gondolom, hogy ami 2014-ben dilemma, az hosszú távon is fenn fog állni: a következő 10-15 évben nem lesz olyan kormánya Magyarországnak, amelynek az ország jelenlegi 3 középpártja közül (Fidesz, MSZP, Jobbik) egyik ne lenne tagja. Innentől kezdve viszont Schiffer álláspontja csak addig vonzó, amíg nem gondolunk bele, hogy ez az ember vagy arra vár, hogy az LMP egyedül abszolút többséget szerezzen a Parlamentben, vagy pedig egyszer ő is meglépi azt, ami miatt most a párt másik felét seggbebújással vádolják, azaz hogy politikai céljai legalább részleges elérése érdekében az egyik nagy párt mellett lesz kormányzati tényező.
Utóirat. Külön szomorúság számomra, hogy Schiffer András, aki az utolsó közös kongresszuson beszédében arra hívott fel, hogy morálisan ne kezdjük ki egymás álláspontját, hanem ismerjük el azt jószándékú, tisztességes, az ország sorsáért aggódó és tenni vágyó emberek véleményének, akik más következtetésre jutnak, mint mi - most nyilvánosan „kedveli” ezt a blogbejegyzést. Vagy akkor nem volt őszinte, vagy most.