Adatok
Nyulanyoka
18 bejegyzést írt és 0 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Először is pár szóban transz-szibériai vasútvonalról:
A Transzszibériai vasútvonal egy oroszországi vasúti fővonal, a Föld leghosszabb vasútvonala. A személyforgalomba bevont teljes hossza 9288,2 km. Ebből 1777 km (19,1%) esik a vasútvonal európai, 7512 km (80,9%) a vasútvonal ázsiai szakaszára. A…..

Vlagyivosztokban léptem be a Oroszorszország területére amely a világ legnagyobb területű állama a maga 17 075 480 (becsült) km²-ével. Majdnem kétszer beleférne Kanada vagy USA, Magyarországnál több mint 180-szor nagyobb.
Maga a város nem rég óta létezik, 1860-ban hoztak itt létre katonai őrhelyet…..

Korlátozott idő és internethozzáférés miatt jöjjön csak egy képes összefoglaló a 3 napos kompozásról Japánból Oroszországba majd az utána következő 3 napos vonatozásról Vlagyivosztokból Ulan-Ude-ba.
Megszünt a privát szféra, a kompon nincs hozzáférhető áramforrás, a vonaton is 30-an osztozunk egy…..

A kiotói utolsó óráinkat a kajálásnak szenteltük, megkóstoltunk mindenfélét a piacon. Mi túléltük, az osztrigák nem.
Utolsó közös állomásunk Hirosima.
Itt mindenkinek adok egy percet hogy elgondolkozzon az itt történteken..........................................!
Ez nem lehet elégszer…..

A 13. nap kimarad a blogból, mint a 13. emelet a amerikai hotelekben :-) mert ez nap szinte egészében az ajándékvásárlásról szólt Oszaka 2,6 km hosszú bevásárlóutcáján.
Ez a nap a természeté volt, a "káprázatos Sagano Bambuszerdő"-t látogattuk meg. Igazából semmi extra nincs benne, csak…..

Ha Japán akkor szamurájok és nindzsák jutnak az eszünkbe. Mi is izgatottan vártuk ezt a napot amikor 2,5 óra utazás után elérkezünk Iga városába ahol a legenda szerint az egyik nindzsa iskola működött. Itt meg kell jegyezzem 3x szálltunk át 5 perces átszállási időkkel, a legrövidebb átszállási idő 2…..

Kiotóban mindenképpen részt akartunk venni egy teaszertartáson, de ezek általában délután keződnek igy a délelőttöt városnézéssel töltöttük. A Nijo kastélyt néztük meg ami az 1600-as években épült és a Tokugawa Sógunátus rezidenciájául szolgált. Többször porig égett majd újraépítették és a kiotói…..

Kiotó a régi császári főváros, de megérkezésünkkor az az első benyomásom, hogy itt nagyobb élet van minta a jelenlegi főbárosban. Külföldi és helyi turisták özönével találkozunk, ami Tokióban nem volt jellemző. A várost belengi a történelem, sógunok, gésák és tea.
Több mint kétezer templom…..

Letelt a Tokió-ra szánt egy hetünk felkerekedtünk hát újabb tájakat megismerni. Az tervek alapján a Fuji felé vettük az irányt és meg sem álltunk a hegy lábáig. (az utazásról majd később külön posztban mesélek - bár a shinkanzenre csak később került sor)
A szállásunk remek helyen…..

Az első uticélunk a Tokió-torony volt.
(1958-ban adták át rádió-, távközlési és kilátótorony-ként. 333 m-es magasságával a világ egyik legmagasabb acél tartószerkezete, és Japán második legmagasabb mesterséges építménye. A tornyot az Eiffel-torony ihlette (annál 11 m-rel magasabb). )
Zojo-ji…..

Valahova akkor is menni kell ha esik, de sajna már az összes érdekes múzeumot megnéztük, igy shoppingolni indultunk Akihabara-ba.
(Akihabara egy kerülete Tokiónak, becenevét, az Akihabara Elektromos Várostöviddel a második világháború után nyerte el, amikor is háztartási elektronikus eszközök…..

Sajnos pár nap kimaradt a kajálásban tisztítókúra gyanánt, de egyszercsak el jött a nap amikor kipróbáltuk az igazi japán szusit. Egy helyi éttermet választottunk, nem messze a szállástól. Tatamira tett párnákra ültünk a szokásos alacsony asztalhoz. Nem igazán beszéltek angolul de azért…..

Az Edo-kor (江戸時代, Edo dzsidai) vagy Tokugava-kor (徳川時代, Tokugava dzsidai) a japán történelem 1603 és 1868 közötti korszaka, mikor a japán társadalom a Tokugava-sógunátus és az ország háromszáz daimjójának uralma alatt állt. A korszakot gazdasági növekedés, szigorú társadalmi rend, az elszigetelődés…..

A szamurájok talán a japán történelem legismertebb alakjai. A 8-12 században a császár hatalma meggyengül, a miközben a földesurak - daimjók - befolyása megerősödik. A szamurájok kezdetben csupán fegyverforgató katonák voltak, ám a Heian-korszak közepén – ezer körül – már csak kiváltságokkal…..

Belevetjük magunkat a városba. Kezdjük az Ueon parkkal és benne sok sok múzeummal. Metróval könnyen ott vagyunk. A Park hatalmas de a cseresznyefa-virágzásról sajnos lemaradtunk. Útközben 10 éves forma iskolás lányok szólítanak meg, hogy válaszolnánk egy két kérdésre, honnan jöttünk, hogy tetszik…..

Úgy döntöttünk, hogy akklimatizálódás képpen csak valahova a közelbe megyünk, igy a választás a buddhista Sensō-ji Templomra esett amit 25 perce sétával elértünk. Közben nézelődtünk, fényképeztünk, próbáltuk magunkba szívni Japánt.
Szerintem minden országnak van egy jellegzetes szaga amit az ember…..

Az nagy utazás a Budapestre való feljutással kezdődött május 7-dikén, vasárnap. Reggel 9kor indulás hogy a délután 4-es repülőt elérjem. A MÁV nehezít, vonatpótló Dombóvárig. A vonaton a kalauz megkér, hogy segítsek megbírságolni 2 iráni diákot, mert ő nem ért szót velük, otthon, édes…..

Megkezdtem a visszaszámlálást.
Készülődöm. JAPÁN-ba. És OROSZORSZÁG-ba. :-) :-D :-) :-D
A gondolat már éve óta motoszkál a fejemben, 2016-ban eldöntöttem, hogy elindulok, de a tényleges szervezkedést csak februárban kezdtük el. Mert hogy nem egyedül megyek, kedves barátaim csatlakoznak hozzám és…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz