Regisztráció Blogot indítok
Adatok
habár

1 bejegyzést írt és 8 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Az elsősorban a paternalista múlt hagyatékának tekinthető panaszkultúra leküzdéséhez leginkább közvetlenül a lakosság önállóságának növelését tartjuk célravezetőnek. Alulról jövő kezdeményezések mellett ezért erőfeszítéseket elsősorban a közoktatás és a…..
Zárbarát non-stop lakatos: pofátlan és smucig, de gyors2008-04-22 A választék bemutatása keretében először is természetesen végig kellett hallgatnunk a szokásosnak tekinthető litániát, hogy „ha ezt ilyen könnyen feltörték” akkor mindenképp drágább zárak…..
Az independent (angol liberális lap) bocsánatot kért olvasóitól, amiért 10 évig a dekriminalizáció élharcosai voltak. Mostanra arra jutottak, hogy nem ez a jó irány. Érvelésüket arra alapozzák, hogy a marihuána káros, valamint többen használják, ha dekriminalizálják. Arra…..
habár 2007.03.19 16:42:42
mondjuk azér nekem eleg rosszul esik h gyakorlatilag semmilyen konkretumot nem emlitenek a karos hatasokrol, csak h huha meg uristen meg jajanyam. ez kisse meglepo ahhoz kepest h arrol akar szolni a cikk h meris van az h hirtelen ezerszazalekosan meggondoltak magukat.. a psychosis kifejezes tudtommal a legkevesbe sem orvosi meghatarozas, kb hiszteriat vagy elmebajt jelent, es ezenkivul a skizofrenia es a fuggoseg az egyetlen megjelolese a minket fenyegeto tragediak konkret formajanak.

namarmost a fuggoseg szo ugye koztudottan egy totalisan inkonzisztens - ellenben igen kirekeszto - fogalmat takar, hiszen eleve a foldi elet csomo feltetelhez van szabva, igy mindannyian fuggunk pl az oxigentol meg a kajatol. de elvontabb szinten is ugyan ilyen batran mondhatjuk h mondjuk esterhazy fugg a kedvenc konyveitol, jankovics marcell fuggo a mozgokepektol, es egy atlag akademikus is nyilvan fuggosegben szenved a publikalastol, amennyiben ha csak tehetik minden erejukkel ezekkel fogjak akarni magukat korulvenni es ilyeneket akarnak csinalni: egyszeruen e korul forog az eletuk. ugyanigy egy normal sportolo is ertelemszeruen addiktiv a testmozgashoz, ezt megis nemhogy toleralja a tarsadalom, de egeszsegesnek tekinti. osszessegeben a legkonzisztensebb meghatarozasa a fuggosegnek kb az, hogy a boldogsag minden formaja addiktiv.

a skizofreniarol meg csak annyit, hogy tarsadalmainkban, ahol az erkolcseinknek koszonhetoen mindenki annyira szegyelli h emberkent jott a vilagra hogy meg az is verciki ha vkirol veletlenul kiderul h a ruhaja alatt titkon megis egy puncit vagy futyit szokott hordani, es az h vki esetleg kurt is mar eleteben az meg ugye vegkepp gyalazatos (sot egyaltalan az egesz maganelet intezmenyere azer van szuksegunk mer senkiben fel sem merul h a nyilvanos erkolcseink akarcsak elvileg is betarthatoak lennenek), szoval egy ennyire geciskizofren vilagban nehogymar az legyen az ellenerv a fu ellen h az raebreszti az embereket h itt vmi nemstimmel.
szerintem egy ilyen tarsadalomban az a normalis aki skizofren. az legalabb tudatalatt erzi h itt vmi nemstimmel.

na. amugymeg ettol meg lehet ervelni a fu ellen mer mer is ne, de vmire azer lehetett volna hivatkozni is..
A piaci kudarcok közül az externáliára különös figyelmet érdemes fordítani. Itt ugyebár külső gazdasági hatásokról van szó, mint például környezet szennyezés. Úgy okozok kárt, vagy éppen hasznot másnak, hogy az nincs piacosítva, nincs ellentételezve, ezért az egy esetleges…..
habár 2007.03.30 12:43:08
nekem ugy tűnik a magántulajdon kapcsán értelmezni a piaci es nempiaci kudarcok közti különbséget elég félrevezető. a tulajdon létezését nem a jog garantálja, ugyanúgy megszerezhető erőszak által (ahogy mondjuk 500 éve egy királynak kellett megvédenie az országát ha birtokolni akarta) mint egyszerű tudásbeli fölénnyel is (lásd mondjuk a microsoft forráskódjait) stb. amiben viszont tényleg különbözik a piactól a jog, az a monopolizálási mániája, vagyis h egyáltalán nem engedi érvényesülni a piaci erőket és motivációkat - max ha olyan erősek h vhogy a parlamenten keresztül is képesek még célba érni. (a jogi gondolkodas kulso kritikaja eppen az, h a "stabilitas" elonyeivel szemben keptelen szamolni az alternativak megszunesenek koltsegevel, hiszen a szabadságfokot önmagában nem tekinti előnynek)
ha a levegő magántulajdonban lenne "szhultze" még ugyanúgy fingana tovább, viszont radionak hirtelen megszunne a joga h ilyenkor feneken billentse jo erosen, es helyette hozzad kene rohangalnia vestige allandoan - te meg valsz segitseg helyett szarni fogsz a fejere, mer mi okod lenne segiteni mikor a te emeleteden nem fingott senki. ettől schultze csak meg nagyobb kedvet kapna, hisz ettol kezdve mindenki bekenhagyna: radio meg kenyszerbol elmenne öko-terroristának h végre kapjon pár korty tiszta levegőt…

A piac és a jog világképe közötti különbség ezzel szemben sokkal jobban tettenérhető, ha a kezelni bírt információ-mennyiségre koncentrálunk (konkrétan társadalmi evolúcióját tekintve mindkettő tekinthető egyfajta informácioközvetítő-technologiának, amennyiben azért jöttek létre, h platformot adjanak az emberek kooperációjához). Innen pedig már az is látható, hogy mint információ sokkal kevésbé érdekes h kikmindenkiket szennyeznek, ahhoz képest h ki az aki szennyez.
Ez persze részben technológiai-tudományos fejlettség kérdése is, hiszen spec jelenlegi globális klímaváltozás okairól úgytűnik összességében senki nem tudja h minek köszönhető, vagy h egyáltalán akkor most van e baj az időjárással egyáltalán vagy ez a normális hullámzás része – és ezen ugyebár nincs az a magántulajdon ami segíteni bírna. De annyit azér sejteni vélünk h a széndioxid az árt meg mittomén mi, és ezekre aztán ki lehet fejleszteni mérőberendezéseket – aztán ezek után a legnagyobb szennyezőknek bizonyuló egységekből már a piac azonnal kiveri h alkalmazzanak szűrőberendezéseket meg hasonlókat. (Vagyis ugye mit sem ér hogy tied az állam, ha senki nem tudja ki fingott a szobában elég nehéz helyzetben leszel:)


(amugymeg, a nemzetkozi politika palettajarol hozni peldakat – mint pl a tiszta levego problemajat - az anarchia elleni ervkent általánosságban elég reménytelen vállalkozás, hiszen az országok egymáshoz sokkal inkább viszonyulnak szabadpiaci aktorokként, mint az állampolgárok egymáshoz.
Vagyis jól látható egyrészt h a jognak semmi értelme nincs, hiszen az egyenlítő feletti geostacionárius pályákon keringő műholdakkal kapcsolatban hiába támogatja az egész nemzetközösség szerencsétlen afrikai országok követeléseit, h az ő légterükben keringő műholdak után fizessenk űr-bérleti díjat – ha amerika szóra sem méltatja a „külső világ” nevetséges kis morgolódásait, műholdjai pedig kb csak neki vannak.
Másrészt, a Kiotoi egyezmenyek sem azér fognak működni egyszer majd mer a segítségünkre fognak sietni a szuperufók hogy kegyesen igazságot szolgáltassanak nekünk fölülről, hanem mer ha tovabb romlanak a kilatasaink a tulelesre akkor a legnagyobb szennyező orszagokra annyira megharagsznanak majd a többiek h annak már lesznek más (mondjuk gazdasági) kárai is.)

vagyis a jog is csak akkor működik ha vmi motiváció van mögötte, ugyanezen motivációkat a piac viszont általában közvetlenebbül tudja érvényesíteni.
az externália fogalma pedig valamilyen konkrét információ kirekesztődésére utal, és nem a jogászok távolmaradására
Küldött a skót egy cikket, aminek kedves a témája. (itt jegyzem meg, hogy a snap zseniális, és öröm a linkelés). Az állampolgárság. Elszállt körökben közhely, hogy az államok a jövőben a neten fognak alakulni. A morális és kockázatközösség fogalmát a jövőben teljesen…..