Adatok
Ádám Kertész
0 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Üssük fel a Wikipédiát, Kedves Olvasó, és keressük meg az evolúció kifejezést. A következő meghatározást találjuk:
„A biológiai evolúció alatt folyamatos változások olyan sorozatát értjük, melynek során az egyedek öröklődő jellegei nemzedékről nemzedékre…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Darwin 'felismerte' hogy egyes eltérő élőlények nagyban hasonlítanak. Pintyeknél pedig, hogy teljesen azonos élőlények kicsiben eltérnek. Lényegében ebből a differenciáltságból, valamint a szelekció "erős eb" avagy rátermettség, fitnesz elvén való értelmezése vezetett el az evolúcióelmélet új, részletgazdag, árnyalt, darwini változatához.
A genetika színfalai mögött szinte ismétlődik ez a heuréka élmény. A genetikai hasonlóság a fenotípusos hasonlóság genetikai echója.
De mi a magyarázata ennek a nagyfokú hasonlóságnak??
Az, hogy ahogyan a biológia rendszerében egyre bentebb hatolunk az anyagban, és annak szerveződésében annál több információ, annál több adat kell feldolgozásra kerüljön.
Hány szívünk van? Egy. Tüdőnk? Kettő. Mennyi kamrája van a szívnek? Két kamra, két pitvar. Hány lebenye van a tüdőnek? Baloldalt kettő, jobboldalt három. Oké. Hány alveolusa van, tüdőhólyagocskája? ... (Van néhány...)
Azok hány sejtből állnak... azok hogyan működnek... stb.
Szóval minél bentebb hatolunk ebben a rendszerben annál több számbeli, mértani és kapcsolatrendszerben megnyilvánuló információt találunk!
Az az INFORMÁCIÓMENNYISÉG ami a szövetek, sejtek, biológiai kapcsolatrendszerének szintjén ír le egy egy élőlényt sokkal bőségesebb, mint ami a mimika paramétereit, vagy egyéb részleteket határozza meg.
A természet sokszínűségét nem az őket mélyen leíró bőséges adatmennyiség, hanem a felszínen ható egyre kevesebb, végül nüansznyi eltérések eredményezik!
Dióhájban: A fajokat megkülönböztető információ mennyisége elenyésző az őket leíró információmennyiség egészéhez képest. (kaktusz-ember párhuzamban meg majdnem azonos 50-50% ami azonos, és ami eltér.)
+1 érdekesség. Molekuláris szinten meg egyáltalán nincs különbség. Ugyanis ezen az egységnyi szinten már nem beszélhetünk biológiai rendszerről. Mégsem minden ugyanaz... noha 100%-ban ugyanabból épül fel.