Adatok
Fedor Áron
0 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Vajon a régi lovasábrázolásokon miért lóg a szár? És egyáltalán helyes dolog-e az ilyen stílusú lovaglás? A válasz tulajdonképpen nagyon gyakorlatias és megértése nem is különösen bonyolult.
A ló hátulsó lábának mozgása két teljesen elkülönülő részre osztható. Az előrelendülésre és a…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Ha megengedi, rávilágítanék, mennyire messze van az igazságtól a fenti bejegyzésében. Azt írja, a lógó szár a mesteri lovaglás jelei. Hadd ábrándítsam ki, a magyarázat ennél jóval életszerűbb.
Azokban az időkben, mikor a lovaglás még nem volt önmagában egy elfoglaltság, hanem más tevékenységek kiszolgálója, eszköze, helytelen volt a folyamatos támaszkodás a szárra. Hogy miért? Egyszerűen azért, mert egy mindkét kezét használó lovas (csikós, lovasíjász, de akármilyen keleti lovas is) lovának akkor is irányíthatónak kell lennie, ha a szárat nem fogja senki. Nézzen meg egy ma is egész nap lovakkal foglalkozó kazak, vagy mongol csikóst, azt fogja látni, a szárak folyamatosan lazák, csak akkor feszülnek meg, ha valamit akar a lótól. A ló figyelmét nem a feszes, épp ellenkezőleg, a laza szár tartja fenn. Minden, lovon munkát végző lovas így lovagol. A mongol csikóstól a japán szamurájon át a cowboy-okig és gaucho-kig.
Nem csoda hát, ha a régi ábrázolásokon, amikor még harcoltak lóháton, ugyanígy tartják a szárat. Egész egyszerűen mert ez életszerű, ez használható.