Regisztráció Blogot indítok
Adatok
melmek56

0 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Kedves Barátaink! 2018 október 17-én került sor az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Hadtörténeti Műhelye, a Magyar Ejtőernyősök Bajtársi Szövetsége és a Magyar Ejtőernyős - Felderítő Katonai Hagyományőrző Baráti Kör közös szervezésében a „Száz éves a Magyar Katonai…..
melmek56 2018.10.26 17:06:02
Szerencsésnek mondhatom magam hogy részt vehettem a konferencián, mely sok új információt szolgáltatott. Dr. Baczoni Tamás őrnagy úr előadásához fűznék plusz információt az eje bakancs - surranó - kivitelezésével kapcsolatban. Minden más alakulathoz képest az ejtőernyős ruházatunk láthatóan különbözött a többi fegyverneméhez képest. Ennek egyik különleges eleme a bokaszíj volt. az előadásban elhangzott hogy sokan levágták. Nos én még két éves sorkatona voltam 1977-1979 -ig, de sosem láttam hogy ezt valaki is megtette volna. Erre a megkülönböztetésre nagyon is büszkék voltunk, úgy mi, mint a tiszti állomány is. Egyáltalán nem volt felesleges kiegészítő, mivel a bokát - terhelés esetén - megvédte az esetleges kibicsaklástól. Gondoljunk csak bele hogy teljes felszereléssel ugrottunk akár éjszaka is, vagy hosszú napokig gyalogoltunk nagy teherrel, hóban, sárban, sziklás terepen, igyekezett a fáradt lábat egyenesben tartani. A téli síkiképzéskor ugyanezt a szolgálatot tette síelés közben.
Ebben az időben az akkori honvédelmi miniszter - Czinege Lajos - nem szívlelte az ún. fegyvernemi sovinizmust. Ennek tükrében nagyon is büszkék voltunk minden egyes ruházati különbözetre - cipzáros gyakorló, bokaszíjas ejebakancs, téli hajózó ruházat, ami csak az ugróállomány "privilégiuma" volt. Sajnos az állományjelzőnk "csak" repülős volt, szárnyakkal és egy keresztben álló légcsavarral.
Köszönöm hogy kiegészítésemmel hozzászólhattam!