HAJNAL

0 bejegyzést írt és 287 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Videón a Gröschl–Sikorcin-affér 2010.12.13. 16:34 Hblog..
Jégkorong Fehérvár-KAC 5-6 2010.10.08 22:38:31
Háromszor egyenlített a Sapa fehérvár AV19 a Klagenfurt ellen ma este, de a hosszabbításban a vendégek nyerték a mérkőzést. Előnyből Craig szerzett vezetést, majd a hetedik percben Mihály Árpádot is elvesztette a csapat, akit végleges kiállítással sújtottak a játékvezetők.…..
Akik nem szoktak hozzá a Sapa Fehérvár AV19 feltámadásaihoz, már az első harmadban úgy gondolhatták, eldőlt a Vienna Capitals elleni meccs. A hazai csapat álmosan, az ellenfél agilisan kezdett, már a 3. percben hátrányban voltunk. Megijedni sem volt időnk, megkaptuk a másodikat,…..
HAJNAL 2010.09.25 14:17:16
HAJNAL 2010.09.25 18:38:42
@mordok: A védők? Nem akarom védeni a hibáikat-mert vannak. De nézd meg a statisztikát! Az első 115-ben van egypár hátvéd-ha ezt létszámarányosan kivetítjük (csatárok/védők)nekem az jön le, hogy a csatárokkal van a nagyobb gond és nem a védőkkel! Többnyire a csatár megkapja a ziccert és nem tudja mit kezdjen vele számtalan esetbe ez volt tegnap-is ziccerbe cseleznek - rátekerednek a korongra a kicsit erősebb passzokat nem tudják lekezelni....stb. Persze ez csapatmunka ahol a védőnek fel kell érnie a támadókkal és a csatároknak visszaérni védekezni! Csatár kell vagy védő? Olyan csatár aki agilisen tud védekezni.A sok kapott gól nemcsak a hátvédek hibájából adódik, nagyon sok az elvesztett korong és a korongok többségét a csatárok veszítik el aztán az ellenfél letámad három a kettő, vagy kettő az egybe!
Jégkorong Villach–Fehérvár 7-3 2010.09.17 21:49:25
Messze volt attól a Sapa Fehérvár AV19, hogy megszerezze első pontját vagy pontjait Villachban, a magyar EBEL-csapat már az első harmadban nehezen behozható hátrányba került. A háromgólos mínuszból kétszer is faragtunk, előbb Kovács Csaba (1-3), majd Sofron István (2-4), révén,…..
"Elkötelezett vagyok a támadó hoki mellett, a csapat így fog majd játszani" – mondta blogunknak Ulf Weinstock, a Sapa Fehérvár AV19 vezetőedzője a pénteki edzés előtt. Hozzátette, az eredetileg elképzelt letámadásos taktikával kapcsolatos terveit nem adta fel, de a…..
A magyar inline válogatott bronzérmet szerzett a divízió 1-es inline világbajnokságon. A 3. helyért kiírt mérkőzés könnyűnek indult, nagyon hamar háromgólos előnyt szereztünk. Az első negyed után 5-1-re vezettünk, és a félidőben is ez volt az eredmény. A harmadik…..
A jegyzőkönyvek szerint roppant idegesen ért véget a Vienna Capitals–Sapa Fehérvár AV19 EBEL-meccs, pedig az eredmény alakulása a harmadik menet közepéig túl sok izgalomra nem adott okot. A bécsiek nagyjából tízpercenként ütöttek gólt, ezzel 5-0-ra elhúztak, ám az 53.…..
Ideges mérkőzésen húzta be a győzelmet az EBEL-utolsó Jesenice ellen a Sapa Fehérvár AV19. Kovács Csaba és Palkovics góljaival elhúztunk, de a szlovénok még az első harmadban szépítettek. A másodikban aztán ütöttünk még kettőt Mihály és Vas János révén, majd egy…..
HAJNAL 2010.02.03 22:07:15
@AVfan: Lemaradtál. 1984. REKVIEM A HOKIÉRT írta: Török László. Figyelmedbe ajánlom!!!
HAJNAL 2010.02.03 22:23:39
@Raon: Aztán Te már csak tudod, hogy Toki mit szeret, vagy mit nem. Ha nem lenne jó fizikalisan, akkor nem tudna ennyi meccset ilyen jégidővel végig játszani. A csk-t a csapat választja és nem a szurkolók, és gondolom nem egy kalapból húzták ki a nevét. Ne kérdőjelezzük már meg a csapat döntését. A verekedésről meg az a véleményemem, hogy ilyenkor kell a fegyelem. Gondolom, Te sem vágod pofán a kollegádat, ha valamivel megsért.
HAJNAL 2010.02.03 22:58:01
@bojl: Őt már a sors kinézte magának. Ne kívánj semmit se neki, se másnak! Azt gondolom semmit nem tudsz róla. De azért jó éjszakát!
Jégkorong Linz–Fehérvár 4-0 2010.01.31 21:23:16
Továbbra sem megy Ausztriában a magyar bajnoknak, Linzben mindhárom harmadot elvesztette. Pedig 0-0-nál egy emberhátrányos helyzetben Martz vezetést szerezhetett volna, de a vasat találta el. Ezután a Linz irányított, és sokkal aktívabb volt, Palkovicsék erejéből szépítő…..
HAJNAL 2010.02.01 11:40:04
@ofe: -Igazad van - de ez lehetett volna edzői -taktikai utasítás-is -erre akartam célozni!
HAJNAL 2010.02.01 11:41:33
HAJNAL 2010.02.01 13:11:56
@ofe: Valóba mindenki másképp látja-én úgy-Jó lenne ha az edző nagyobb szerepet vállalnaés nem a játékosokra bizná a taktikát-neki látnia kéne a játékos "profilját" és eszerint kiadni esetleges taktikai utasításokat-egyébként itt csak az edzői munkát akartam firtatni-aki értette.
Egy kör, kilenc mérkőzés maradt az EBEL alapszakaszából. A Sapa Fehérvár AV19 még nem teljesítette ugyan a feladatát, de nagyon közel áll hozzá. A playoffhoz két csapatot kell megelőznünk. A Jesenice már matematikailag sem érhet utol bennünket, a Ljubljana hátránya pedig…..
HAJNAL 2010.01.21 12:26:43
@doszy: A rengeteg szemétnek nem feltétlenűl a lelátón a helye!
HAJNAL 2010.01.21 18:00:09
@Nyuszí O_o: És háromszoros hurrá azoknak az embereknek akik anyagilag padlóra tették ezeket a srácokat-annakidején (kb 1 éves pénzzel még mindig lógnak a legtöbb volt újvárosi játékosnak) és majdnem sikerült nekik az egész jégkorongsportot tönkretenni a városba! Jó szurkolást mindenkinek!
Jégkorong Fehérvár–Villach 2-3 2010.01.07 20:43:00
Újabb fontos meccset bukott el a Sapa Fehérvár AV19, az ellenfél Villach először nyert ebben a szezonban Magyarországon. Pedig minden remekül indult, az első harmad után Kovács Csaba és Vas János góljaival 2-0-ra vezettünk. A második menetben azonban szinte a semmiből egyenlített…..
Pont nélkül tér haza Ljubljanából a Sapa Fehérvár AV19. Az Olimpija kétszer is kétgólos előnybe került, a magyar bajnoknak mindkétszer csak közelebb kerülnie sikerült, egyenlítenie nem, a kapuslehozatal sem segített a végén, 3-2. Góljainkat Fekete Dániel és Vas Márton…..
Egyes helyzetekben merészebben kellett volna cselekednünk, máskor éppen ellenkezőleg, kevésbé. A két vereség után megcsappant a csapat önbizalma, de hallatlan küzdeni tudással visszahozta a Linz elleni mérkőzést 0-2-ről. A Sapa Fehérvár AV19 jobban akarta a január 1-jei két…..
HAJNAL 2010.01.03 15:09:10
@Bencito: - Nálunk van vendégjog-náluk meg hazai csapat!
Jégkorong Fehérvár–Linz 3-2 2010.01.01 20:50:00
Óriási meccset nyert meg 2010 első napján a Sapa Fehérvár AV19. A meglehetősen zavaros első harmadban furcsa góllal szerzett vezetést az ellenfél, a másodikban két gólra nőtt a hátrányunk, pedig előtte több lehetőségünk volt az egyenlítéshez. Palkovics révén a 37. percben…..
HAJNAL 2010.01.03 13:22:50
@Scofi: nem jó
HAJNAL 2010.01.03 13:37:50
@roostand: @miki78: Úgy látom az újév megkezdődött - de valami mégis megmaradt-sajnálom. Azt-is sajnálom, hogy néhány régebbi hozzászóló hinyzik-akik már csak többnyire olvassák a bloggot, jóllehet a véleményük ugyanúgy megvan-de nem akarnak személyes vitákba belemenni. Bár megkésve-de boldog újévet mindenkinek!
HAJNAL 2010.01.03 13:42:31
Ismét teljes a Sapa Fehérvár AV19 kerete, a betegek és a sérültek felépültek. Hosszú kihagyás után Kovács Csaba is visszatérhet, a szemsérülést szenvedett csatár szerda óta edz. A linziek tartanak a magyar bajnoktól. Énekes Lajos kijelentette, pontért utazik a csapat…..
Jégkorong Fehérvár–Graz 4-2 2009.12.13 21:04:00
Sofron István napja volt a mai, a Sapa Fehérvár AV19 negyedik sorának lendületes hokisa két góllal vette ki a részét az EBEL-első legyőzéséből. További érdekesség, hogy a Graz elleni első hazai meccsen, amelyet 6-1-re elveszítettünk még az első fordulóban, ugyancsak…..
HAJNAL 2009.12.13 22:14:29
@AVfan: Igazad van én-sem küldeném őket jégre-te biztosan jobb lennél!
HAJNAL 2009.12.14 09:53:00
@AVfan: Irtam már, hogy igazad van-te úgy látod és kész-nem vitázom veled
HAJNAL 2009.12.14 17:13:49
@AVfan: Akkor ne nézdd!
Kovács Csaba és Ladányi Balázs továbbra is hiányzik a Sapa Fehérvár AV19-ből. Ma Salzburgba utazott a magyar bajnok. Az idei EBEL-szezonjának leggólerősebb csapatának otthonában lépünk fel. Ha egy pontot sikerül megszereznünk, az már bravúr."Kovács Csaba szeme már rendben…..
Ha a dolgok pozitív oldalát próbáljuk nézni a Sapa Fehérvár AV19 keddi mérkőzése után, összesen két momentum juthat eszünkbe. Az egyik: a magyar bajnok egy ponttal növelte előnyét a jobbik nem rájátszásra álló ellenfelével, az Olimpija Ljubljanával szemben. A másik: a csapat…..
HAJNAL 2009.12.09 14:23:09
@petyagergő: Szerintem az emberelőnyös helyzeteket nagyon statikusan játszuk-ha sikerül felállnunk! Nem tudunk emberfölényes helyzetet teremteni mert többnyire mindenki áll-(nem hozza helyzetbe magát) kevés a mozgás így az ellenfélnek csak várni kell - mikor rontunk el valamit! számtalan esetbe előfordul, hogy a bekkek nem tudnak kinek passzolni mert a csatárok valahogy eltünnek a pályán-(nem cseréről van szó) A védekezésről "csak" annyit-nem egy esetbe sikerült az ellenfélnek -nem kiugratással eljönni-úgy,hogy emberfölényes helyzetet teremtettek-3:2-2:1-be
HAJNAL 2009.12.09 16:37:57
@Hutyuru: Lehet,hogy igazad lenne-ha ezt a hátékot 10 mezőnyjátékos játszaná-de az egy másik játék-vagy mondjuk -ahol van támadó és védősor-ez-is egy másik játék. Itt a bekkek gyakran játszanak úgy, hogy nem céljuk a korongszerzés (csak az ellenfél blokkolása)a korong elhozatala a cspattárs-adott esetbe a csatár dolga-lenne! Figyeld meg a bekkeket-van aki -mondjuk egy kapunk elötti bedobásnál igen ádáz harcot vív az ellenfél szélsőjével-és mindezt korong nélkül!
A klagenfurti hibákat a mérkőzés előtti mítingen beszéljük meg a játékosokkal, mondta Énekes Lajos. A Sapa Fehérvár AV19 edzője hozzátette: nagyon fontos, hogy itthon tartsuk a két pontot kedden a Jesenice ellen. Nehéz kiszámítani, hogy mit játszik majd ellenfelünk. Mindkét…..
Szeretnénk folytatni az előző mérkőzésen nyújtott játékunkat, mert az kiválónak bizonyult, mondta Énekes Lajos, a Fehérvár edzője, majd így folytatta: Ha azt tudjuk nyújtani, mint a Villach ellen, akkor jó esélyeink lehetnek idegenben is. Kicsit telhetetlenebbek vagyunk,…..
HAJNAL 2009.12.06 19:08:06
@Szoljanka: Úgy legyen!!!Én azért bízom bennük, csak kicsit elkeserít, hogy gyengék vagyunk előgyben. Nem hiszem el, hogy valamit nem lehetne tenni.
A Villach ellen a fő probléma a védőmunkánkkal volt, mondta Énekes Lajos, a Sapa Fehérvár AV19 edzője a csapat hivatalos honlapjának. Majd hozzátette, ezen mindenképpen javítani kell, hiszen a megfelelő védekezés lehet a Vienna Capitals elleni vasárnapi mérkőzés alapja. Bécsben…..
HAJNAL 2009.11.29 18:48:16
@Föld-lét: pénteken, 15-ből 1-et
Peterdi Imre visszakerül eredeti helyére, Ladányi Balázs és Vas Márton mellé, tudtuk meg Énekes Lajostól a villachi mérkőzés előtt. A Sapa Fehérvár AV19 edzője úgy érzi, van esélyünk a fontos idegenbeli csata előtt. Mindenki pontot, pontokat vár a csapattól."Kedd óta…..
HAJNAL 2009.11.27 20:59:49
@Dachstein: szerintem meg az emberelőny kihasználás a gáz, kb. a 15.- emberelőny hagytunk ki.
"Tudjuk, hogy egy pontra vagyunk a negyedik helytől – mondta a ljubljanai siker után Énekes Lajos. A Sapa Fehérvár edzője azonban így folytatta: – De ez túl a pillanatnyi örömön nem jelent semmit. Nekünk egyelőre arra kell koncentrálnunk, hogy a kitűzőtt célunkat…..
HAJNAL 2009.11.18 20:19:19
@bojl: de hová vigyük, hol veszik át!!!!! Sehol nem találtunk erre vonatkozó kiírást, vagy valakit aki segíteni tudott volna! Az időpontokat mi is tudjuk.
HAJNAL 2009.11.18 20:21:43
@cric82: köszönöm a segítségedet, akkor majd így teszünk mi is.
Jól játszottunk, sokat dolgoztunk, de erre rá is kényszerített minket ellenfelünk, mert ők domináltak, mondta Énekes Lajos Fehérvár-edző. Védekezésünk jó volt, ha akadtak kisebb lyukak, Hetényi Zoltán jórészt betömte azokat, jól állt a kapuban megint. A Graz csak a…..