Adatok
plattensee
0 bejegyzést írt és 11 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
- Emberek, van egy jó, meg rossz hírem! – hirdeti ki a hajcsár az evezősöknek a gályán. - A jó hír az, hogy holnap mindenki dupla fejadagot kap, a rossz az, hogy a kapitány vízisíelni akar! Ez a régi vicc jut az ember eszébe, arról a parlamentnek benyújtott új…..
plattensee
2011.10.01 11:57:32
Kedves KGyST! Javaslom a nevedet "KGST"-re változtatni. Olyan nézetekhez, amiket vallassz, szerintem ez való. Hajrá "dicső" múlt!!
Több, mint kétéves adósságot próbálok törleszteni az idei év első posztjával. Amikor 2008 decemberében megjelentek az első írások itt, a Konteóblogon, felhívott az egyik régi kollégám és azt javasolta, hogy a mindkettőnket sokáig élénken foglalkoztató Seuso-kincsről…..
Antik tárgyak és múltidéző kirándulások
A szódásüveg (újabb ajándék történet, most a szódásüveg spriccelőjéről)
2010.10.01 08:43:32
Rendes város volt, ahol példás rend uralkodott. A polgárai szerettek itt lakni, szerették a városukat, ahol minden megtalálható volt. Minden. Ott volt pl. a Virág utca. Itt üzemelt az a piros lámpás műintézet, ahova olyan lelkesen jártak a tisztes férjek, a serdülő ifjak, és a…..
plattensee
2010.12.11 13:21:41
plattensee
2010.12.12 11:37:52
@sudi4: Erről a funkciójáról a sasos (és számtalan más kialakítású)csőnek én is tudtam, de arra gondoltam, hogy ez egy valós történet. Volt egy másik használata az egészségügyben, az pedig a beöntés (helyesebben "bespriccelés"). Mellékesen jegyzem meg, hogy közel két évtizede kutatom a szódások ipartörténetét. A különböző kialakítású csövek használatát nem rendeletben írták elő (sőt volt olyan rendelet a két vh. között, amelyik kifejezetten tiltotta), hanem berendező cégek és szifonfejöntödék szabadalmakkal levédték a saját tervezésű és gyártású fejeiket (Unicum, Oroszlán, Sárkány, Favorit, Kígyós stb.). Röviden ennyit. $
Ahogy arról már röviden beszámoltunk, tavaly tavasszal több római kori díszes sírépítményelem került elő furcsa körülmények között, egy munkagödörben, a XI. kerületben, a Rupphegy déli oldalában.A kövek az Aquincumi Múzeumba kerültek és aprólékos megtisztításuk,…..
plattensee
2010.05.11 16:10:23
@jakab01: Az üvegnek a kora miatt lehet opálos (vagy gyöngyház szerű) a belseje. A régi szódásüvegeknél is megfigyelhető ez a jelenség (én azokat gyűjtöm), pedig itt még a kor nem jöhet szóba. Az alapanyagok megválasztása az oka, ezért az üveg igen korán kezd korrodálódni (opálos fényű lesz a belseje). Ezt a réteget csak maratással lehet eltávolítani.
plattensee
2010.05.12 11:50:00
@szeeem: Nevezik mégy gyöngyházfényűnek is. 15 éve foglalkozom a témával és az emlékeinek a gyűjtésével (szódás ipartörténet). De közeláll hozzám a magyarországi üveggyártás is, itt elsősorban a népi (másnéven paraszt) üvegek érdekelnek.
Tavaly ősszel egy nagy kiterjedésű szarmata temető és telep feltárását kezdtük meg Soroksár közelében, ahol számos izgalmas lelet, többek között egy gyönyörű, zománc berakásos ruhakapcsoló tű került elő a sírokból. A Budapesti Történeti Múzeum a NIF Zrt.…..
Szépen haladunk.Menetközben a tavalyi kutunk (azt amelyikbe a múlt héten búvárral kutattunk) is megkapta csinos kis betonfedelét. Lesz rajta egy fedél, így elvileg bármikor bele lehet majd nézni. Már akinek röntgenszeme van, és a vizesmedence 1 méteres alapozásán átlát.Mi…..
Egy hete került sor a Magyar Nemzeti Múzeum legújabb időszaki kiállításának, a szkíta aranykincseket bemutató, Németországból érkezett tárlatnak a megnyitására. A mind a hazai régészettudomány, mind a nagyközönség részéről nagy érdeklődésre számot tartó gyűjtemény…..
plattensee
2009.04.03 23:18:00
Megdöbbentő hír tűnt fel a napokban a sajtóban és a TV-ben, 50-70 millió forint értékű leletanyagot foglalt le a rendőrség egy solymári férfi lakásán. A 40 éves férfi 5-6 éve fosztogatta rendszeresen a hazai lelőhelyeket. A sajtótájékoztatón készült fotók alapján több…..
A Kárpát-medence nyugati felének bronz- és vaskora szempontjából az egyik legjelentősebb lelőhely az 1896 óta ismert és báró Miske Kálmánnak köszönhetően nemzetközi hírűvé vált velemi Szent Vid hegy. A nyugat-magyarországi Vas megyében, a Kőszeg-Rohonci-hegység déli…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz