Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Meggyógyulnék szerkesztő

225 bejegyzést írt és 0 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
A D-vitamin-hiány Magyarországon nagyon gyakori: még a nyári-őszi szezonban is minden második ember vitaminhiányos, de tél végére gyakorlatilag mindenki, az emberek 97%-a. Mivel a D-vitamin természetes forrása a napozás, ezért október végétől mindenkinek D-vitamint kellene szednie ahhoz, hogy…..
A cukorbetegek napi javasolt szénhidrát-beviteli mennyiségét az orvos személyre szabottan állapítja meg. A nőknek általában naponta 140-180 g, a férfiaknak pedig 160-200 g szénhidrátot szabad bevinni...
A kiegyensúlyozott étrend fenntartása elengedhetetlen a fizikai és a mentális egészség szempontjából, a magnézium pedig létfontosságú az általános jó közérzethez...
A mai rohanó világban a munka és a magánélet összeegyeztetése kihívást jelenthet, ami gyakran stresszhez és kiégéshez vezet, pedig az egészséges egyensúly fenntartása alapvető fontosságú jó közérzetünk szempontjából. Az alábbiakban néhány gyakorlati tippet gyűjtöttünk össze a munka és a magánélet…..
Ha az élet forgószélként söpör végig rajtunk, kötelezettségeink, a kihívások és a folyamatos elvárások, nyomást helyeznek ránk, olyan stratégiákat kell találnunk, amelyekkel hatékonyan ellazulhatunk, és belső nyugalmat lelhetünk a káosz közepette. Ilyen eszközök lehetnek a légzőgyakorlatok, melyek…..
A magnézium létfontosságú ásványi anyag, amely számos testi funkcióban, többek között az izomműködésben, valamint a szív és a csontok egészségében is döntő szerepet játszik. Bár a legjobb, ha kiegyensúlyozott étrenddel gondoskodunk megfelelő beviteléről, de egyes esetekben mégis szükség lehet…..
  A diabéteszes neuropátianak kezdetben jelentéktelennek tűnő tünetei vannak, amivel nem fordulunk orvoshoz. Szinte nevetségesnek érezzük, hogy lábunkon, kezünkön érzett bizsergéssel, hangyamászásszerű csiklandós érzéssel raboljuk orvosunk idejét, csak az égető fájdalmat vagy a zsibbadást vesszük…..
Bár a vérszegénység – a több lehetséges típus közül a B12-vitamin-hiány okozta vérszegénység is – bármely életkorban kialakulhat, de mégis sokkal gyakoribb az idősebbek körében. Ennek magyarázatát kialakulásának okaiban kell keresni...
Vajon, ha az 50-es éveinkben járva visszatekintünk az életünkre, visszagondolunk a kihívást jelentő pillanatokra, stresszes helyzetekre, tisztában vagyunk azzal, hogy ezek hogyan formálták azt, akivé váltunk? Mi van akkor, ha ezek az élmények rányomták bélyegüket életünkre, és befolyásolták életünk…..
Tele van az internet csodaszerekről szóló hírekkel, cikkekkel, amelyek fogyasztása jó hatással van a vércukorszintre, fogyasztásukkal ellensúlyozhatjuk mértéktelen szénhidrát-bevitelünket, mozgásszegény életmódunkat. De ideje felnőnünk, és belátnunk, hogy csodák nincsenek! Bár bizonyos…..
Az élet időnként a kötelesség, az elvárások és a váratlan események hullámvasútjára ülteti az embert. Ezekben a helyzetekben a stressz legtöbbször utat talál életünkbe, és többféleképpen befolyásolja a közérzetünket, mint gondolnánk. Ugyanis nem minden stressz egyforma. A stressz különböző…..
  Mi az autonóm neuropátia? Az autonóm neuropátia egy olyan idegkárosodás, amelynek következtében a belső szervek beidegzése károsodik, vagyis végül is a szervezet általános alkalmazkodóképessége romlik. Gyakran a cukorbetegség szövődményeként alakul ki, és csaknem a betegek felének rontja az…..
Általánosan elterjedt nézet, hogy a cukor fogyasztása káros, de valóban így van ez? Vagy van olyan mennyiség, olyan cukor- vagy cukorpótlófajta, melynek fogyasztása nem káros, esetleg még szükségünk is van rá?..
A magnézium számos testi funkcióban nélkülözhetetlen, beleértve az idegi átvitelt, az izomműködést, az energiatermelést és a csontok egészségét. Ezért sokan kíváncsiak a magnéziumkészítmények hatékonyságára a stressz kezelésében és az általános jóllét elősegítésében. Ebben a cikkben lerántjuk a…..
Ha szeretnénk megszabadulni a mindennapi stressztől, amely a külvilágban ér minket, otthonunkat kell olyan hellyé alakíthatunk, ahol kikapcsolódhatunk. A stresszmentes otthoni környezet elengedhetetlen a mentális és az érzelmi jóllét fenntartásához. Ez a cikk néhány gyakorlati tippet ad ennek…..
A magnézium egy alapvető ásványi anyag, amely a szervezet több mint 300 biokémiai reakciójában játszik döntő szerepet. Ezek közé tartozik az izom- és idegműködés, a szívritmus, a csontok szilárdsága és az energiatermelés. Ezért az elégtelen magnéziumszint a különböző egészségügyi problémák, köztük a…..
Ha nem lennénk képesek emlékezni, elvesztenénk önazonosságunk képességét, hiszen tapasztalataink formálnak minket, emlékeink személyiségünk részét képezik. Nélkülük mindent mindig elölről kellene kezdenünk, mindent újból fel kellene fedeznünk, és olyan védtelenek lennénk, mint kiskorunkban. De ha…..
A kognitív viselkedésterápia egy pszichoterápiás megközelítés, amely rendkívül hatékonynak bizonyult a stressz kezelésében és leküzdésében is. Gyakorlati eszközökkel és technikákkal ruházza fel az embereket, hogy jobban megértsék gondolataikat, érzelmeiket és viselkedésüket, ezzel egyrészt…..
Mi az arcidegzsába? Az arcidegzsába – latin nevén trigeminus neuralgia egy néhány másodpercig tartó, de annál fájdalmasabb, áramütéshez hasonló arcfájdalom. Az arcidegzsába is a neuropátiás fájdalmak csoportjába tartozik, amely a perifériás vagy központi idegrendszer egyes részeinek károsodása…..
Napjainkban a világ minden eddiginél nagyobb fordulatszámon pörög. Úgy tűnik, mintha a változás mellett lenne még egy állandó dolog az életünkben: a stressz, egy nemkívánatos társ, amely minden sarkon ott leselkedik. A megterhelő munkabeosztástól kezdve a személyes felelősségig folyamatosan jelen…..
  Sajnos a szervezetünk ellenállóképességével kapcsolatos kérdések napjainkban megint nagyon aktuálisak! Ha mi még nem dőltünk ágynak, érdemes elgondolkoznunk, hogy mit tehetünk annak érdekében, hogy továbbra is elkerüljön minket a betegség. Vagy ha el is kapunk valamit, akkor ne hetekre, hanem…..
Mindenki tapasztalta már élete során, hogy egy-egy szó, név nem ugrik be, vagy elfelejtjük lekapcsolni a villanyt, ne adj isten, a vasalót, nem találjuk a kulcsainkat, telefonunkat. Kérdés, hogy ezek az emlékezetzavarok mikor számítanak egy betegség tünetének? Vagy egyszerűen csak fáradtságról van…..
Biztos sokan tapasztalták már olvasóink közül is egy-egy jó hangulatú este után a másnapi büntetést: a kínzó fejfájást. Ez az alkohol dehidráló hatásának és ennek következtében fellépő intenzívebb ásványianyag- és vitaminvesztésnek köszönhető. Ez utóbbi azonban a viszonylag gyorsan múló…..
Itt van már a nyirkos, nyálkás november, amikor már hiába is sütne a nap, bőrünk már nem termelne D-vitamint...
Mielőtt a „hogyan-ra” válaszolnánk, meg kell állnunk egy pillanatra, és feltenni azt a kérdést is, ami felett majdnem elsiklottunk: meg lehet egyáltalán előzni a cukorbetegséget?..