Adatok
Tari János
0 bejegyzést írt és 3 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
1000 leütés
Kilábalás a posztfeudális (familiáris) társadalomból - politikai javaslat, I. rész
2019.01.04 09:26:22
Minden más fogalommal szemben, amit Ungváry Rudolftól és Magyar Bálinttól kezdve Filippov Gáborig alkalmas vagy kevésbé alkalmas módon az orbánista állam leírására használtunk, fontosabbnak és előrébb valónak gondolom a társadalmunkra vonatkozó gondolkodást. A társadalmi folyamatok megértése…..
Talán már nem csak a romantikus regények lapjain elfogadott az a tény, hogy az értelem és érzelem kettőssége minden területen, még az egzakt tudományok esetében is érvényesül...
Basszuskulcs, az elmúlt néhány nap során be kellett látnom, hogy én bizony kakukktojás vagyok ezen a világon. Egy idegen az űrből, aki túl korán érkezett?
Politikai, társadalmi életünk biztosan, de a kulturális vitáink is jórészt a messzi múltból örökölt hordaszellemet tükrözik. Uralkodni,…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
A nemzethívőknek ha sikerül a szabadságpártiakat, latinul liberálisokat kinyírni és megfélelmlíteni, akkor mindig egy olyan vezér mögé állnak, aki vesztes háborúba viszi a saját népét. Tehát már a liberálisok is a nemzet részei voltak, az egész nép meg szintén.
Jó példa erre Napóleon esete. 1789-ért meg kellett büntetni a népet. Nem csak a hazai liberálisokat vitte halálba, hanem utána az egész népét is. Napóleon a maga módján zseni volt. Feljegyezték róla, hogy egyszerre 3felé is tudott figyelni, tehát nem feltételezhető róla, hogy egy percig is elhitte, hogy az egész világot le tudja győzni. Ugyanez a Weimari köztársaság után a németeknél. De magyar vonatkozása is van. 1514után a szabadság híveit leverő Szapolyai direkt késik el Mohácsról, hogy vesztes csatába "vigye" a magyarokat. És a nép sosem tanul. Minden diktátornak elhiszi a nemzethez való jóindulatát és örül, hogy a nemzet szabadságra vágyóbb felét terrorizálja és örül, hogy eleve vesztes csatában feláldozhassa életét a legelnyomóbb emberért.