Adatok
ne0
6 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Az Aranyélet tele van filozófiával, ahogy a legjobb sorozatok általában. Ez pedig nem akármilyen sorozat:Trónok harca, Breaking bad és a társaik szintjét hozza. Különösen igaz ez a második évadra, ahol a készítők teljes magabiztossággal emelik a tétet, és olyan fordulatokkal operálnak, amit nem…..
Mindannyian vágyunk az intimitásra, a közeli, tartalmas kapcsolatokra, legyen szó szerelemről vagy barátságról. Kevés felszabadítóbb élmény van, mint amikor az ember feltárulkozhat és igazán önmaga lehet valaki társaságában. Ezeket az embereket nem felejtjük el.
És bár mindannyian vágyunk az ilyen…..
Azon túl, hogy a boldogság talán az egyetlen önmagában is kívánatos dolog, a következőkkel is kimutatható pozitív kapcsolatban áll:
élethossz
fizikai egészség
szociális biztonság
kreativitás
kulturális egészség
siker
Ez jól hangzik. Ha boldogabb vagyok, tovább élek, sikeresebb és…..
Régóta terjeng a hálón az elképzelés, miszerint szavainkkal megváltoztathatjuk a víz szerkezetét. Pontosabban a víz molekuláris szerkezete más mintázatot mutat fagyás után attól függően, hogy milyen érzelmi töltettel rendelkező szó volt a közelében. Például, ha a „szeretlek” szót ragasztjuk egy…..
Először is, felejtsük el, hogy az agysejtjeink száma felnőttkorban jobb esetben állandó, rosszabb esetben pedig fokozatosan csökken. A legújabb kutatások azt mutatják, hogy az agy rendkívül plasztikus: attól függően, miként használjuk, változik sejtszinten, kapcsolataiban, méretében és…..
"Lúcia, baszni akarsz; legyen úgy;
ám az kikötésem, fékezzed ezalatt segged rút moraját."
(Ford. Szepes Erika)
..
Az Istent alázó professzort alázó Einstein története ismerős lehet, kies világfalunk virtuális legendája, de akinek nem:
https://www.youtube.com/watch?v=JnUOLbHRQ8E .
http://urbanlegends.about.com/od/religion/a/einstein_god.html
Beszállnék én is az alázásba. Az igaz történet rész egyrészt kamu…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Az egerek agykérgét vizsgáló tanulmány: Rosenzweig M. R. & others (1972) Brain changes in response to experience. Scientific American, 226, February. 22 – 9
És egyébként itt találkozunk vele: Popper, K. & Eccles, J. (1977) The Self and Its Brain. London, Springer-Verlag