vállfa

0 bejegyzést írt és 87 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

A dunaújvárosiak és az újpestiek kedden hazai jégen kaptak ki a Steauától, illetve a HC Csíkszeredától. Vasárnap fordított pályaválasztás mellett játszották a visszavágókat, és ismét a vendégek nyertek. Ezúttal az NZ-Starsnak is sikerült a Progym fölé kerekednie.…..
Jégkorong 2008. november 25. 2008.08.01 11:25:00
Mol Liga19.00 NZ-Stars–Miskolc19.00 Alba Volán–FTC18.30-tól kölyökbajnokságEBEL19.15 Vienna Capitals–Alba Volán19.15 Red Bull Salzburg–Graz (Kóger Dániel, RBS)19.15 Klagenfurt–Olimpija Ljubljana19.15 Villach–Innsbruck19.15 Linz–JeseniceSzlovákia,…..
Jégkorong 2008. november 20. 2008.08.01 11:20:00
Magyarország15.30-tól kölyökbajnokság18.00-tól ifjúsági bajnokságEBEL19.15. Klagenfurt–Red Bull Salzburg (Kóger Dániel, RBS)Svédország, Elitserien19.00 Brynäs–Färjestad (Va János, Brynäs)A világ legjobb bajnokságainak mérkőzéseiÉlő közvetítések  ..
vállfa 2008.11.20 20:56:34
Jégkorong 1 éves a jégkorongblog 2008.11.08 13:53:00
2007. november 8-án 13:53 perckor élesítettük a jégkorongblogot. A születés pillanata azonos a Vagyunk kik, akarunk mit című írásunk publikálásának pillanatával, noha korábbra dátumozva feltöltöttünk más szövegeket is, hadd legyen mit olvasni a legelejétől. A napokban…..
A Mol, a jégkorongszövetség és a jégkorongblog együttműködése eredményeképpen elkészültek a Mol Liga csapatképei és játékosportréi. Blogunkra naponta két csapatot töltünk fel, utána a jobb oldali Mol Liga 2008/09 boxban a Játékosportrék link alatt külön böngészhető lesz…..
Drámai meccset játszott az EBEL 4. és 3. helyezettje Székesfehérváron, az Alba Volán vezetett 1-0-ra, a második harmad utolsó percében a Viennánál volt az előny, a gólt ráadásul hátrányból szerezték, a legvége előtt kilenc másodperccel egyenlítettünk. A harmadik felvonásban…..
vállfa 2008.10.14 22:18:33
Az éppcsak edzőt váltott Dab.Docler haladéktalanul elkapta a Steauát, a HC Csíkszereda megszenvedett az NZ-Stars otthonában, az SC valósággal tönkreverte a Ferencvárost. Patrik Wallenberg egymagában öt gólt ütött a zöld-fehéreknek vasárnap kora délután, az SC Csíkszereda…..
vállfa 2008.10.05 22:20:47
Egy kicsit lehiggadva a miskolci mérkőzés után, már nem fogok csúnyákat írni. Azt azonban mindenképpen szeretném megosztani a hokit szerető emberekkel,hogy lassan ki fog borulni a bili Miskolcon. Nem tudom, hogy meddig lehet elviselni játékos, edző, vagy szurkolói szinten azt az elképesztő nyomást, amivel a játékvezetők megtisztelnek minket. Ha csak a legutolsó 3 meccset veszem, akkor is "vérlázító" az a bírói felfogás, hogy "üssük a kicsit". Tudom, a csíkosokkal mindenkinek baja van, én csak el szeretném kerülni a komolyabb balhét.
1.Stars-Miskolc (Soós)
Az első harmadot 3:1 nyerjük, kapunk is 28(!!) percet 4(!!)ellenében, majd a másodikban újabb 14 percet 0(!!)ellenében. Ez bizony 42:4-es arány, és lehet a kapusokra fogni a gólokat, de ők is emberek, őket is foglalkoztatja, hogy miért szeret ennyire minket soós. Aztán persze ad 8 percet a 3. harmadban a Starsnak is, de addigra már demoralizálta a csapatot. Köszönjük...
2. Miskolc-Steaua (Incze)
Amikor egy csapat Bukarestben játszik, esélye sincs. Ezt megtapasztalhattuk mi is, hiszen az ottani meccsen a 2. harmad elején még 2:2 volt, aztán kaptunk 5 darab 2 percet, és ezzel el is dőlt a dolog. Nálunk incze 2 olyan gólt adott meg a románok, hogy csak pislogtunk. Az elsőnél Sikét megszúrták bottal( a videón is látni), a csapat az összegörnyedt játékosra figyelt(hiba volt!), a románok meg köszönték és gólt ütöttek. Majd az első gólunk után(nehogy már lendületbe jöjjünk) 1 méterest lesből kaptunk gyorsan mégegyet, csak, hogy biztos legyen. Ha ez nincs,döntetlen...Tudom, a "ha"-val kezdődő mondatoknak nincs értelme.
3.Miskolc-Újpest (Soós)
Már a meccs előtt eldőlt a sorsunk látva a bíró személyét... Az első lila gól óriási lesből született, azt hittem Mayer edző bemegy a jégre kínjában. De még szoros a meccs, tehát kapunk egy dupla 2perces hátrányt, biztos ami biztos. Igaz, hogy senkinek sincs kisegítő fogalma sem arról, hogy miért. CSAK! Az Újpest köszöni és belövi. Aztán támadják a kapusunkat, és az ezt követő lökdösődéből persze páros lesz, Dubekék pedig 4:4 ellen életveszélyesek...Kész, ezzel el is ment a meccs. Az UTE nyilván jobb csapat mint mi, és a végén csak a szépítésre futja, akár csak a románok ellen. Megemelem akalapomat a fiúk előtt, hogy van bennük annyi tartás, hogy hokiznak és nem balhéznak. A meccs után a nálunk nagyobb hokikultúrából érkezett finn játékosok értetlenül nézne, hogy mi van itt?
Nem elég, hogy 7 sérültünk van, nem elég, hogy 21 év az átlagéletkor, nem elég, hogy a legkevesebb pénzből gazdálkodunk, még meg kell küzdenünk ezekkel a játékvezetőknek csúfolt emberekkel is.
Tudom, jó lenne, ha a kapusaink védenének, ha a hátvédek helyezkedési hibái megszünnének, és a csatáraink eltalálnák a kaput. De könnyű a "kicsit" ütni. Végezetül, ha valaki úgy gondolja, hogy hisztizek, azt szívesen meginvitálom, valamelyik hazai meccsünkre. Mindegy melyikre jön, mert mindegyiken ugyanaz a játékvezetői koreográfia...:(((
Jégkorong 3 meccs, 29 gól 2008.10.05 13:28:00
Az esti Mol Liga-forduló előtt újabb összefoglalókkal szórakoztatjuk kedves olvasóinkat. Megnézhetnek egy jelentős Ferencváros-győzelmet, a Steaua 5-3-as sikerét Miskolcon, valamint azt a fél tucatot, amely miatt leváltották Vladimir Matejov DAB-edzőt. Alba Volán–Ferencváros…..
Jégkorong 2008. október 4. 2008.08.01 10:04:00
Magyarország11.30-tól kölyökbajnokság14.30-tól ifjúsági bajnokságSvédország, Elitserien18.30 Brynäs–Linköping (Vas János, Brynäs)Franciaország20.00 Grenoble–Briancon (Ladányi Balázs, Szélig Viktor, Vas Márton, Briancon)20.00 Tours–Angers (Ennaffati Omar, Tours)..
Újabb komoly sorozatba kezdünk. Részben olvasói igény alapján bemutatjuk a teljes magyar utánpótlásmezőnyt. Reményeink szerint csapatostul, edzőstül, adatostul, fotóstul. A Miskolccal kezdünk, merthogy ők voltak a legegyüttműködőbbek.Bár előző komoly sorozatunk, a szapporói…..
Jégkorong 2008. szeptember 30. 2008.08.01 09:30:00
Mol Liga, a 12. fordulóból előrehozott mérkőzés17.30 Steaua–SC CsíkszeredaMol Liga, a 33. fordulóból előrehozott mérkőzés19.00 NZ-Stars–MiskolcMol Liga, a 34. fordulóból előrehozott mérkőzés19.00 Alba Volán–FTCEBEL, 5. forduló19.15 KAC–Alba Volán19.15…..
Máris megnézhetik az elhíresült miskolci pofozkodást, de ahogy olvasónk is mondta: koncentráljunk inkább a gólokra. Friss videós összefoglalónk külön érdekessége, hogy van felvételünk a Ferencváros hazai meccséről. Biz isten nem tehetünk róla, hogy nem tudunk zöld-fehér…..
Mintha kezdene összeállni a Miskolc is, az eddig feszt vert Jegesmedvék legutóbb szépen helytálltak a Dab.Docler ellen, vasárnap pedig megszerezték első pontjaikat. Összeszedte magát az NZ-Stars is, az Újpest bánta, továbbra sem legyőzhető a HC Csíkszereda. Kurkó János csapata…..
Jégkorong 2008. szeptember 27. 2008.08.01 09:27:00
Magyarország9.00-től ifjúsági bajnokság11.00-től kölyökbajnokság Svédország16.00 Rögle–Brynäs (Vas János, Brynas) Franciaország18.15 Neuilly-Marne–Briancon (Ladányi Balázs, Szélig Viktor, Briancon)20.30 Mont-Blanc–Tours (Ennaffati Omar,…..
Több cikket írtunk már a magyar utánpótlásról. Ezek általában nagy vihart kavartak. Áttekintő jelleggel még nem foglalkoztunk a helyzettel. Ezúttal foglalkozunk.A jégkorong utánpótlás-nevelés kérdése blogunkon markánsan először a Hári János svédországi sikereiről…..