Adatok
Gyula Valcz
0 bejegyzést írt és 26 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Aki csak harcolni szeretne valamilyen jól látható ellenséggel szemben (az egyébként eléggé kaotikus világunkban), azzal az emberrel nem érdemes és nem is nagyon lehet vitatkozni. Valójában mindegy is, hogy az ellenséget „reakciósnak”, „jobboldali elhajlóknak”, „burzsujnak”, „kommunistáknak”,…..
Gyula Valcz
2020.09.04 10:22:04
A 263 commentelő helyett az első 100-ban csak 3 kommentelő vitatkozik, de a Batu kánnak ugyanazt a kommentjét több tízszer lehet olvasni. Miért nem moderálnak? Ez már az új index? Így nem érdemes a többit elolvasni, de hoizzászólni sem érdemes és ezzel az egész értelmetlenné válik. A vakok vitatkoznajk a szinekről.
Orbán Viktort megalázták Strasbourgban, ami azt jelenti, hogy a közeljövőben tartani kell a bosszújától. Mindenki félhet tőle, akinek része volt a Sargentini-jelentés elkészítéséhez és elfogadásához. A magyar miniszterelnök azonban a hazai ellenlábasokon is elverheti a port, így eléggé…..
Gyula Valcz
2018.09.13 10:42:41
@Magánvéleményem: Persze!
Lóvé a zsebben, a nagy demokrácia meg ki a f@szt érdekel. Ugye erről szól nálad az egész, a többi csak könnyű nyári szellő a magad által felállított erkölcsi mércéhez képest .Mert meg lettél mérve a cselekedeteiddel, és elmehetsz te a nagy büdös francba a sütizabáló szokásaiddal együtt a Közgépes…..
Gyula Valcz
2018.08.02 23:23:27
Had- és rendvédelem-história, kicsit másképp
Tippmixgyilkos ütközetek: csaták, váratlan végeredménnyel
2018.06.20 18:13:26
Az intézményesített hadviselés történelmében (hat vagy hét ezer év, könyörgök, ezen most ne vesszünk össze) számos írott és íratlan alapszabály keletkezett, elsősorban a megfigyelésekre alapozva. Ezeket a katona- és katonapolitikus-generációk egymásnak adták tovább, majd ezek jelentős részét…..
Gyula Valcz
2018.06.21 11:58:12
@Nabradius: Én határozottan harminc ezerre emlékszem, sajnos a könyvet már visszavittem a könyvtárba. De, amikor Csák Máté serege fogyatkozni kezdett mert a 21 székely íjász és a Margit szigeti templomosok nekimentek akkor is 25 ezerről ír, ha rosszul emlékszem akkor bocs, de az óriás túlerő az biztos. Gondolom a székely íjászok mondai elem.
A választási eredményeket követően politikusok, elemzők, újságírók, és úgy általában minden más, politika iránt érdeklődő ember levonta a következtetést: mást gondolnak budapesti szavazók, mint az ország szinte bármely más pontján lakó választók...
Győzelminek volt szánva Orbán Viktor június 27-ei értékelése, félelembeszéd lett belőle.
Időnként úgy érzem, be vagyok kerítve, de aki fél, ne menjen erdőbe – mondta nem is oly rég Orbán Viktor rajongóinak győri tábora előtt. Csakhogy nekem az a benyomásom, hogy a kormányzó párt vezetője mintha…..
Gyula Valcz
2017.06.29 12:38:37
@DFK: Azért, ha mind az 1294 migráns ide jönne még mindig mi lennénk többen.
Gyula Valcz
2017.06.29 12:39:40
Gyula Valcz
2017.06.29 12:39:55
Nem egyszer fordult már elő életem során, hogy azt állították, a hitet nem szabad összekeverni a vallással. Keresztény koromban persze én is vallottam eme szent igét, viszont a meglepő dolog az, hogy még az ateisták között is vannak, akik megkülönböztetik a kettőt.
Na most, ha teljesen korrektek…..
Gyula Valcz
2017.06.06 15:41:53
@Ésszelteli: Döntöttem. Nem hiszek neked amíg vissza nem térsz a túlvilágról és akkor mondod el amit láttál.
Gyula Valcz
2017.06.06 15:45:05
@Attilajukkaja: Lehet,hogy valaki hisz abban, hogy lopás bűn, de vállalja.Ha viszont arra gondol, hogy ezért büntetés jár akkor inkább nem lop.
Gyula Valcz
2017.06.07 08:12:07
@Attilajukkaja: Hogy mit nevezünk istennek az teljesen világos. Az attributtumai szerint azt ami örökkévaló, mindenható és mindentudó. Végtelen. Minden ami az ember nem. pontosan az ember ellentéte. A középkorban a király hatalmát isteni eredetűnek tartották, ezért mondták, hogy "Isten kegyelméből" pl. Magyarország királya. Az állam hatalmát Isten kegyelméből a király gyakorolta. A király és a császár ezt a pápa által szentesítette. Ezt VIII. Henrik szakította meg amikor nem ismerte el a pápa főhatalmát és saját magát tekintette a közvetlen kapcsolatnak Isten és a nép között. Cromwell pedig amikor a királyt a parlament ítélete alapján lefejezték és a király (I.Károly) megkérdezte, hogy milyen alapon ítélkeznek felette, mivel az ő hatalma Istentől származik, azt felelte,hogy ez nem igaz Isten a hatalmat a népnek adta és ezért Cromwell nem fogadta el az angol koronát és önmagát csak kormányzónak tartotta. Hitler önmagát a gondviselés küldöttének tartotta. Az államhatalom és a nép viszonyában mindig felmerül a végtelen hatalom (Isten) és nép viszonya. Thomas Hobbes szerint az állam a halandó Isten. A királyság eszméjét a felvilágosodás szüntette meg és ekkor keletkezett az a definició, hogy a demokrácia= néphatalom, népuralom (tehát nem a király hanem a nép uralkodik). A nép azonban nem tud uralkodni mivel a nép csak egy fogalom. A demokráciában pedig nem uralkodnak hanem kormányoznak. Ez teszi fontossá a választásokat és a választójogot. A demokrácia ezért szükségszerű, mert az ember nem isten. Az emberi közösség képes arra, hogy az isteni attributtumokat (mindentudás, mindenhatóság, örökkévalóság) közelítse a demokrácia útján. A diktatúra, amely a királyság eszméjének jelenkori folytatása az állatvilág maradványa, ahol az erősebb legyőzi a gyengébbet és uralkodik fölötte. Az ember azonban eszes lény és még a leggyengébb ember is képes megölni a legerősebbet (Dávid és Góliát), azáltal, hogy az eszét használja. Ezen alapul az emberi egyenlőség eszméje. A hit tehát az ember véges volta által kiváltott tudattartalom amelynek intézményesített, materializálódott formája a vallás és az egyház.
Szerző: Harmat Árpád Péter
A magyarság 1100 éves Kárpát-medencei történetében számtalan fontos vezető, jelentős uralkodó, meghatározó politikus és önfeláldozó hős fordult elő, nagy mértékben alakítva népünk krónikáját. Ilyen volt például a honfoglaló Árpád vezér, a keresztény magyar államot…..
Királycsináló - Politikai blog
Így nyeri meg a baloldal a 2018-as magyar országgyűlési választásokat
2017.01.13 17:43:04
Bár a 2018-as országgyűlési választásokig közel másfél év hátra van, a nagyobb politikai pártok lassan megkezdik a felkészülést a parlamenti választásokra. Noha Orbán Viktor és a Fidesz 2018-as győzelme akár borítékolható is lenne, a magyar baloldal egy profi stratégiával garantáltan megnyerné a…..
Kollégám vidéki városban szerkeszt újságot. Mint írja, egyetértene a tegnapi bejegyzéssel, ha a tovább gondolt idézet közepét nem pontoztam volna ki. Azt kérdi: mi baj volt a kimaradt résszel? Semmi. Csakhogy e rovatba mindig harminc sort írok, ezért csupán egyetlen témát érdemes kibontani. Ha…..
1814 őszén a 131 évvel azelőtti török ostrom óta nem látott számú külföldi özönlötte el az Osztrák Császárság székvárosát, Bécset. Európa minden sarkából érkeztek a koronás fők, arisztokraták, városi küldöttek, hogy részt vegyenek az addig talán legnagyobb szabású béketárgyaláson, amelyen a Napóleon…..
Gyula Valcz
2016.09.15 19:49:26
@Gery87: Napoleon gondolata minden bizonnyal az egységes Európa volt. Tevékenységének maradványai az egységes decimális mértékrendszer bevezetése és a Code Napoleon. Nagy-Britannia és az USA a mai napig küzd a decimális mértékrendszer hiányával. A Code Napoleonnal szemben viszont az angolszász jogrendet (esküdt bíróság és precedensjog) jobbnak érzem a kontinentális jogrendnél, ami minden bizonnyal a római jogalkotás és filozófia utódja. Az angolszász filozófia terméke az USA demokráciája, ami az USA-ból származott vissza Európába. Európa ma is a feudális hagyománnyal küzd és az ebből fakadó jobb és bal oldali diktatúrákkal. helyette az amerikai demokrata-republikánus demokráciát látom jobbnak.
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz