Adatok
Műterep
21 bejegyzést írt és 0 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Kedves Művésztelepre járó!
Szeretnénk a műterep blogot a fotókkal színesíteni. Kérünk, hogy a művésztelepen készült publikus képeidet névvel, dátummal és a tábor megnevezésével küldd el nekünk a mke.kurator.ma2015@gmail.com-ra! A beérkezett fényképeket a megadott adatokkal a blogon fogjuk…..

Interjú Kara Dáviddal
képgrafika szak, végzés éve 2015
Molnár Ráhel: Milyen művésztelepeken és kikkel voltál?
Kara Dávid: Én Kőnig Róbert osztályába jártam. Ha jól emlékszem, vele egyszer vagy kétszer voltam Tihanyban, egyszer-kétszer pedig egy felvételis előkészítő társasággal. Jórészt…..

A majoron túl. Minden, ami a telepen túl történik, mégis fontos a művésztelep életében. Tihany múzeumtörténeti és műkereskedelmi vonatkozásai.
..

Interjú Frenyó Júliával
Révész osztály, 4. évf.
Molnár Ráhel: Mesélnél kicsit arról, hogy milyen élményeid vannak a tihanyi művésztelepről?
Frenyó Júlia: A művésztelep nálunk nem annyira az alkotó munkáról szól. Számomral sem a festés benne a lényeg. Ennek többek között gyakorlati okai is…..

„A vendégszeretet fogalma túlmegy az aktuális praktikus értelmezéseken, mert azegyfajta dialógusra való nyitottságot is jelent. Egy abszolút tágítható és nagyon aktuális fogalom”
Interjú Sugár Jánossal
Molnár Ráhel: Kérlek, mesélj arról, hogy milyennek élted meg hallgatóként a művésztelepet és…..

A muterep.blog egy egyetemi szeminárium keretében folyó kutatás (rész)eredményeit összegzi. A munkanaplók a projekt folyamatát és abban az egyéni munkát mutatják be úgy, hogy az ötletből kiindulva a kutatási módszer kiválasztásának szempontjai és a munkában rejlő nehézségek is kirajzolódjanak.…..

A Tihanyi Művésztelep negyven éves történetének kronológiája a Magyar Képzőművészeti Egyetem Levéltárában található dokumentumok felhasználásával.
A tihanyi művésztelep történetének kronologikus áttekintése 1974-1991...

A kutatás fókuszában Somogyi József, a Képzőművészeti Egyetem, akkor Főiskola tanára, 1974–1987 között rektora állt. Kossuth díjas szobrászművész, aktív közéleti személyiség, országgyűlési képviselő, Elnöki Tanács tag és mindezek mellett presbiterként is működött. Somogyi kapcsán érdekelt az Ő…..

"Nem olyan, hogy boldogan nézem a naplementét, hanem én igyekszem egy naplementét csinálni valamiből"
Interjú Maurer Dórával
Molnár Ráhel: Mesélne a hallgatóként átélt művésztelepekről?
Maurer Dóra: 1956 nyarán voltam először művésztelepen, amikor elsős voltam. Ez Tatabányán volt és Tatabánya…..

"Én mindig festettem ott, és ha valaki érdeklődött, kezébe nyomtam az ecsetet, és megkértem, hogy fejezze be a képet"
Interjú Halász Andrással Téglássy Lili: A Tihanyi Művészteleppel foglalkozó projektünkben felmerült, hogy vajon miért nem mutatja semmi, hogy az épületben és környékén alkotó…..

„Tulajdonképpen lehetne ez jó, hiszen van egy adott helyszínünk, amit ki lehetne használni. De szerintem itt főleg az idő rövidsége gátolja a hatékony munkát.”
Interjú Bánfi Brigittával Molnár Ráhel: Mesélnél a festő művésztelepekről? Bánfi Brigitta: Nálunk negyedikig van Tihany, ötödéveseknek…..

Kutatásomban a művésztelepet a különböző tudásmegosztási modellek kontextusában vizsgálom. Az alap témám a tihanyi hely, mint alternatív oktatási helyszín, és maga a művésztelep forma.
A kutatás során olyan kérdések merültek fel, mint: Mit jelent a Tihanyi Művésztelep az egyetem különböző…..
műterep
A Tihanyi Múzeum és a Bencés Apátsági Múzeum történetének kronologikus áttekintése 1955-2015
2016.02.24 22:44:03


A Műterep a Magyar Képzőművészeti Egyetem elsőéves Képzőművészt-elmélet MA szakos hallgatóinak a projektje. A blogon az egyetem Tihanyi Művésztelepéhez kapcsolódó alapkutatás eredményeit mutatjuk be. A Tihanyi Művésztelep (hivatalos nevén Somogyi József Művésztelep) 1975-től kezdődő történetének…..

Személyes kutatási terültem az 1960-as évektől 1994-ig működő Tihanyi Múzeum, illetve az 1994-től kezdődőn Bencés Apátsági Múzeum történetének és képzőművészeti kiállításainak feldolgozása. Ezenkívül igyekeztem feltérképezni a Múzeum és a Művésztelep kapcsolódási pontjait, azonban eddigi kutatásom…..

MŰTEREP (ÖTLET)PÁLYÁZAT FELHÍVÁS
/ötletpályázat művészeti projektre
A Tihanyi Művésztelep immáron 1975 óta biztosít szakmai programokhoz helyszínt a Magyar Képzőművészeti Egyetem diákjai számára. Célunk, hogy ezt a kivételes környezeti, valamint történelmi helyszínt színesebbé tegyük kortárs…..

A kutatásom egy olyan szembeötlő kérdéssel indult, hogy vajon miért nincsenek műalkotások a Tihanyi Művésztelepen? Ezt a kérdést kezdtem körbejárni először az egyetemen kérdezősködve, majd a művésztelep vezetőjével is felvettem a kapcsolatot. Eltérő válaszokat ugyan kaptam, mint az alkotások…..

A munkafolyamat és az eredmények:
Feladatom a Magyar Képzőművészeti Egyetem Tihanyi Művésztelepének archív dokumentumainak felkutatása, feldolgozása és egy a művésztelep kialakulásától a napjainkig mutató kronológia elkészítése volt.
A kutatást 2015. október 19-én kezdtük el Komlósi Dóra…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz