Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Kontent

877 bejegyzést írt és 12 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Minden nő másként éli meg a menstruációs ciklusát, van, aki szeret mensi alatt mozogni, míg másoknak csak az esik jól, ha bekuckózhatnak otthon. És bizony az is változik, hogy a ciklus mely szakaszában milyen mozgásformát érdemes végezni. A menstruációs ciklusunk során az energiaszintünk…..
  A nátha megelőzése érdekében érdemes néhány egyszerű, de hatékony lépést követni, amelyekkel erősíthetjük az immunrendszerünket, és minimalizálhatjuk a megbetegedés esélyét. Nézzük, hogyan készülhetünk fel a télre és tarthatjuk távol magunktól a náthát! Amint beköszönt a hideg idő, elkezdünk…..
  Ami egyes országokban teljesen természetes, az másutt illetlen vagy tiszteletlenség. Az eltérő kulturális normák miatt érdemes tisztában lenni azzal, hogy a különböző országokban miként viszonyulnak a szipogáshoz, tüsszögéshez, orrfújáshoz. Mutatjuk, mi az erre vonatkozó etikett a világ különböző…..
  A megfázás során tapasztalt tünetek közül az orrdugulás, torokfájás és köhögés gyakran a legzavaróbb, de sokan érzékelik azt is, hogy az illatok és ízek eltűnnek, vagy jelentősen megváltoznak. Ez a jelenség különösen frusztráló lehet, hiszen a mindennapi élvezetek, mint az étkezés, kevésbé válnak…..
  Tényleg igaz az, hogy függőség alakulhat ki, ha orrspray-t használunk? Mire figyeljünk, hogyan használjuk, ha szükségünk van rá orrdugulás miatt? Segítünk. A megfázás egyik leggyakoribb és legkellemetlenebb tünete az orrdugulás, amely jelentősen megnehezíti a légzést, alvást és a mindennapi…..
Biztos te is ébredtél már arra, hogy nem kapsz levegőt az orrodon vagy alig érzed az illatokat. Az orrdugulás számos okból kialakulhat, például megfázás, allergia, orrmelléküreg-gyulladás vagy akár szennyezett levegő miatt. De mit lehet tenni ellene? Bár az orrdugulás általában ártalmatlan tünet,…..
  A nátha, vagyis a közönséges megfázás, az egyik leggyakoribb légúti fertőzés, amellyel szinte mindenki találkozik élete során. A nagyon általános megbetegedés körül azonban sok a tévhit, amelyeket most helyreteszünk. Ezt a vírusos megbetegedést több mint 200 különböző vírus okozhatja, amelyek…..
Bár gyakran nem gondolunk rá, az orrnyálkahártya folyamatosan dolgozik azért, hogy a belélegzett levegőt megtisztítsa, nedvesítse, és megfelelő hőmérsékletre hozza. De azt jó tudni, hogyha nem vigyázunk rá, azzal saját magunknak ártunk. Az orrnyálkahártya egészsége ugyanis alapvető fontosságú a…..
Az orr az arcunk egyik legmeghatározóbb része, nemcsak esztétikai szempontból fontos, hanem a személyiségünkről is árulkodhat. Sőt, az orr formája kultúránként is különböző jelentőséggel bírhat. Bár kinézetét elsősorban genetikai tényezők határozzák meg, az emberek mégis gyakran kapcsolatot keresnek…..
A vashiányt hajlamosak vagyunk elbagatellizálni, pedig megnehezítheti a mindennapjainkat, akadályozhat minket a produktivitásban és súlyos szövődményei is lehetnek. Sokat számít, hogy olyan sztárok, mint Selena Gomez vagy Emma Stone is beszéltek arról, milyen évekig vashiánnyal küzdeni. Mutatjuk az…..
Valószínűleg te is szenvedtél már fejfájástól, persze lehet, hogy „csak” a macskajaj gyötört, de az is előfordulhat, hogy egészen más miatt hasogatott a halántékod. A fejfájásnak – különösen a rendszeresnek – ugyanis számos oka lehet. Nézzük, melyek ezek! Kevésbé ismert tény, hogy a fejfájás az…..
Ha hullik a hajad, egy ideje fáradékony vagy, a szemed alatti karikák pedig a korrektor mögül is látszódnak, akkor érdemes utánajárni, hogyan állnak a vastartalékaid. Hajlamosak vagyunk figyelmen kívül hagyni, pedig a vashiány világszerte elterjedt hiányállapot, amely számos okból alakulhat ki. A…..
A vashiány egy rendkívül elterjedt, mégis gyakran alulértékelt hiányállapot, amely nemcsak a mindennapi életminőséget rontja, hanem komoly és hosszú távú következményekkel is járhat. A legfrissebb kutatások szerint a nem várandós felnőttek esetében a betegségben eltöltött életévek (YLD, vagyis…..
Ki ne emlékezne Popeye-re, akinek pár spenótkonzerv megevése után csak úgy dagadtak az izmai? Akkoriban az volt a mondás, hogy a spenóttól erősek leszünk, tele leszünk tőle vassal. De vajon ez tényleg igaz? Vagy inkább más étellel próbáljuk feltölteni a vasraktárainkat? Ahogy azt már korábban is…..
A férfiak hozzáállása a betegségekhez gyakran két szélsőség között ingadozik. Egyesek a legkisebb betegségtől is komolyan szenvednek, míg mások mindent el akarnak titkolni, vagy erőn felül próbálják elviselni a tüneteket. Mindemellett gyakran jellemző rájuk az is, hogy lehetőleg inkább elkerülik az…..
A szülés utáni időszak számos kihívást tartogat az újdonsült édesanyák számára, amelyek közül az egyik leggyakoribb jelenség a „baby blues”, más néven a „sírós napok”. De vajon mi köze van mindennek a vashiányhoz? Ma már tudjuk, hogy a baby blues a szülést követően jelentkező hirtelen hormonális…..
Nincs rosszabb annál, mint amikor hajmosás után annyi hajat szedsz ki a fürdőkádból, mintha az egész hajkoronád kihullott volna. Jól ismerik ezt a jelenséget a kisbabás anyukák, de nemcsak hormonális változások, hanem vashiány is állhat a háttérben. Mutatjuk, miért érdemes foglalkozni a tünettel. A…..
Nem titok, a menopauza sok nő életében mérföldkő, hiszen számos testi és lelki változással járhat. Ez az időszak azonban semmiképpen sem jelenti az aktív élet végét – sőt, sok híres nő példája bizonyítja, hogy a menopauza utáni évek is tele lehetnek energiával, aktivitással és örömmel. Hoztunk…..
A menopauza előtti menstruációs változások természetesek, ugyanakkor azt is érdemes tudni, mikor kell orvoshoz fordulni. A menopauza előtti időszak, azaz a premenopauza, számos testi változást hozhat magával, különösen a menstruációs ciklusban. Ezek a változások általában normálisak, de néha…..
A menopauza időszaka számos testi és lelki tünetet hozhat magával. Ezek egyénenként változóak, és nem minden nő tapasztalja őket egyformán. Fontos azonban, hogy tisztában legyünk a lehetséges változásokkal és azok megelőzésével vagy kockázatainak csökkentésével, amiért már fiatalabb éveinkben is…..
Ahogy azt már többször is leírtuk itt, a Gyógy Tudoron, a menopauzának bizony vannak negatív hatásai, például azt csak kevesen tudják, hogy az idősebb korban jelentkező cukorbetegség is összefüggésbe hozható vele. Mutatjuk miért, és azt is, hogyan lehet tenni ellene. Nem titok, a menopauza időszaka…..
Nagyanyáink korában a menopauza tüneteit szó nélkül el kellett fogadni, tűrni kellett az akkoriban „banyakórnak” nevezett időszakot. Manapság szerencsére rengeteg lehetőség áll a rendelkezésünkre, hogy a panaszokat enyhítsük, és a szakemberek is azt tanácsolják, éljünk velük. A menopauza időszaka…..
  A változókor sajnos gyakran azzal is járhat, hogy fokozatosan megjelennek a nem kívánt hurkák deréktájon, ám a jó hír az, hogy némi odafigyeléssel visszanyerhetjük az alakunkat. A változókorban sok nő tapasztalja a testsúly növekedését. Évente akár fél kilogramm súlygyarapodás is előfordulhat,…..
A menopauza általában 45 és 55 éves kor között következik be, előfordulhat azonban, hogy már jóval korábban, akár 40 éves kor előtt is jelentkezik. A korai menopauza nemcsak fizikai, hanem érzelmi és pszichés kihívásokkal is járhat, hiszen a vártnál hamarabb lezárja a reproduktív időszakot. Akár még…..
Mi, nők életünk során többször is megtapasztaljuk, milyen az, amikor a hormonok játszanak a hangulatunkkal: hol nevetünk, hol ok nélkül sírjuk el magukat, esetleg ingerültek leszünk. Így van ez a menopauza idején is. A női lét természetes velejárói az életszakaszok során bekövetkező hormonális…..