Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Steve Varga

0 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Harminc évvel ezelőtt az ő vezetésével jutott ki legutóbb világversenyre a magyar válogatott. Most újra kijutottunk. Igaz, nem csoportelsőként világbajnokságra, hanem csoport-harmadikként, pótselejtező után Európa Bajnokságra. De végre kijutottunk, végre ott lehetünk, s…..
Steve Varga 2015.12.31 09:05:28
Kapásból egyetértek Skatulya bácsival, és ursus artossal is, de én egy kicsit mélyebb vizekre eveznék.

Három momentumot emelnék ki mezei írásából, amit sok más mellett nem lát tisztán, és amelyek okairól mélyen hallgat a mai napig.

a következőt írja:

" Ráadásul a magyar futballban még nincs világos, a két győzelem csak egy villám fénye a sötét égbolton. Ez a győzelem nem a rendszer terméke, azon kívüli, koncentrált, jó fölkészülés eredménye"

ezzel egyetért lehet érteni, de menjünk egy picit mélyebbre itt, mit is jelent ez valójában.

Kérdésem? Mitől jött a villám, ki okozta a villámot, mivel ugye a villám soha sem a véletlen műve!

Válaszom! A villám azért jött, mert Stork látott a Kleinheislerben olyan képességet, amit más nem, és hozzá mert nyúlni, úgy is, hogy hónapok óta nem játszott tét meccset a csapatában.

Ergó sorsdöntően befolyásolta a mérkőzés kimenetelét, az edző értékítélete és látásmódja…

Mit szerettem volna mondani ezzel? Annyit, hogy milyen sorsdöntő lehet az, hogy kihez mikor nyúl egy edző, kiben milyen tehetséget és képességeket lát…ami tehát rögtön egy minősítő tényező egy edző megítélésében.

Konklózió: a győzelem nem a véletlen műve volt…

A következő, amit érdekesnek találtam a mezei írásában az a következő volt:

"Az én filozófiám a magyar tradíciókhoz áll közel, mindig arra törekedtem, hogy a gyerekek futballtudása növekedjen"

Véleményem:

Ez nem igaz, mert az elmúlt évtizedekben a mezei és az őt körülvevő edzőcsapata meghatározó személyiségei voltak az utánpótlás nevelésnek is és közel 4 generáció felnövekedésében játszottak szerepet, és mint tudjuk az elmúlt évtizedeket a teljes eredménytelenség jellemezte.

Tehát két dolog történhetett:

1. mezei és csapata NEM a magyar tradiciókhoz közel álló footbalt oktatott, mint ahogy állítja, mert ha azt oktatta volna és jól, akkor nincs az a katasztrófális elmúlt 3 évtized, mert semmivel nem vagyunk rosszabbak, mint bárki a világon, csak képzetlenebbek…

2. mezei és csapata rosszul oktatott, vagyis nem értettek a footbalhoz...

A harmadik észrevételem az írásból:

"mezei mondja: A gól mértékegysége a gól, amit a játék egy minőségi pillanata idéz elő. Tehát a legfontosabb a játéktudás, azon belül a technika"

Véleményem és a bennem felvetődő kérdés:

Mi idézi elő a minőségi pillanatot? Továbbá a játéktudást, és azon belül a technikát mikor és kitől tanulhatják meg a játékosok?

A válaszom:

az edzőktől, az edzéseken és ez hatványozottan igaz gyerekkorban, és serdülő korban. Sőt felnőtt korban is rengeteg dolgot lehet megtanulni!!!

És ahogy említettem a magyar játékosok semmivel nem voltak és most sem rosszabbak senkinél, csak képzetlenebbek….És megint visszatértünk a képzéshez…

És még egy megjegyzés! Lehet valaki bármilyen technikás vagy a játék tudása is lehet magas szinten, ha az ellenfele gyorsabb, erősebb, agresszívebb, sokkal nagyobb az állóképessége, a kitartása, és mondjuk 10 méteren belül 3 métert előnyt képes szerezni….

Tehát nagyon fontos a gyorsaság, az állóképesség is nem csak a játék tudás és a technika…És ebben is csúnyán alulmaradtunk az elmúlt évtizedekben….

De a jó hír a sok rossz megtörtént tény mellett, hogy nagyon sok minden tanítható, megszerezhető, fejleszthető, megfelelő hozzáértő igazi szakemberek segítségével!

A valódi okokról soha nem beszélt "mezei tanár úr", mivel ez komolyan érintené őt...