Adatok
Zsófia Fózer
0 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Az előző posztokban már beszéltünk a Bullet Journalling lényegéről és a felkapottabb kiegészítőiről. Ma a leghasznosabb alkalmazásait és a személyes tapasztalataimat fogom megosztani Veletek pár képpel illusztrálva. Ha már Ti is vezettek hasonlót, tök jó lenne, ha a kommentek…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Nagyon tetszik ez a topic! Régóta használok hasonlóan egy noteszt. Annyi különbséggel, hogy manapság munka mellett inkább a szabadnapjaimon veszem elő, hogy leírhassam hova kell elmennem,miket kell intéznem, amit máskor nem tudok. Egyetem alatt arra használtam,hogy miközben szerkesztettem a beadandóimat, felírjam az egymás után kavargó ötleteimet és -bakkeraztlenehagyjam- észrevételeimet. Gondolom mindnekinek volt már olyan érzése, hogy tele van ötletekkel, de éppen nem tudja elkezdeni az újat mevalósítani, mert még az előzőt szerkeszti. Ilyenkor fenáll a veszély, hogy elfelejtjük azt.Lehet, hogy nem csak egy hozzáadott értéket veszítünk el, hanem valami olyat is kihagyunk, ami végzetes hibát jelenthet egy beadandó kapcsán. Például az elmélyült tervezgetésben még a végén sem jut eszembe az északjel felrajzolása egy helyszínrajzra.
Ezért tartom - ki kell mondjam- életmentőnek a notesz használatát. Nem csak feledékeny embereknek való és azoknak akiknek túlcsordul a memóriakapacitásuk, hanem azoknak is, akik szabadidejükben gyakran ellustulnak, vagy utolsó pillanatra hagyják feladataikat.
Tetszik a hálanaplós kiegészítés is. Ahogy írtad, nagyon fontos, hogy értékeljük saját életünket. Sok helyen hallani már, hogy a depressziósakat is vissza lehet rántani ezzel a boldogságkeresős módszerrel. Én nem éreztem sose ennek szükségességét, mert nem tartottam/tartom magam boldogtalan embernek soha. De miután olvastam a cikkedet, rájöttem, hogy nem is kell tartósan boldogtalannak, vagy akár pillanatnyilag is szomorúnak lenni ahhoz, hogy értelmet nyerjen a hálák leírása. Ki fogom próbálni ezt a módszert és kíváncsi vagyok, hogyan fog rám hatni. Ami még tetszik benne, hogy ezzel egy kicsit kap a Bullet Journal egy darabot a klasszikus értelemben vett naplóból is. Egy szösszenettel, ami aznap történt, már ha felfejlődtünk arra a szintre, amikor nem azt írjuk le, ami környezetünkben evidensnek számít. Így a száraz adatokon kívül adhatunk neki okot, hogy esetleg visszaolvassuk később, és ne csak kidobjuk ha betelt. Erre az idézetek is jók.
Az én javasolt kiegészítésem: Én a hátuljába szoktam írni az évközben random támadt ajándékötleteimet személyenként, így amikor jön a szüli-névnap karácsony...stb. akkor már nem kell annyit gondolkodnom. Biztos előfordult már mással is, mikor meglátott valamit, hogy ez pont XY-nak való, bezzeg mikor jön XY születésnapja, akkor nem jut eszébe semmi.
Végezetül: Olyan szépen le szoktam én is írni a feladatokat, aztán elindulok a városba a notesz nélkül. :D Azonban vizuális típus vagyok, ha nem túl sok dolgot írok fel, akkor fel tudom idézni, miket írtam bele. De már azzal,hogy előtte nap leírtam, már a fejemben is feljegyeztem. Emiatt nem kell feltétlenül elvetnie a notesz használatát annak, aki tudja magáról, hogy úgyis otthon hagyja. . Nekem van egyébként egy táskabepakolós versem indulás előtt: kulcs-telefon-pénztárca. Ez az én alapfelszerelésem, mint ahogy szerintem bárkinek. A komment írása közben fogalamzódik meg most bennem, hogy holnaptól ezt kiegészítem a notesz szóval.
Nagyon köszönöm, hogy megosztottad ezt a topicot velünk. Az idő pénz, és sok időt és bosszúságot meg lehet vele spórolni.