Regisztráció Blogot indítok
Adatok
JanosK

0 bejegyzést írt és 2 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Amikor logikai okfejtéseim során eddig a pontig eljutottam, gondolatban újra hátraléptem néhány lépést és vetettem egy pillantást az egyre inkább kitisztuló képre. Amint eltagadott történelmünk lassan kirajzolódó mozaikját szemléltem, különös gondolatok indultak meg bennem.…..
JanosK 2022.08.17 18:21:04
Kedves Gyula és minden hozzászóló!
Olvasóként érdeklődnék, hogy miért másfél éves itt a legújabb bejegyzés, és hogy lehet-e valahol értesülni a kutatások újabb eredményeiről. Az elmélet támogatásaként idéznék a
astrobase.ru/lib/dt_steph01.pdf link 2.26 oldalának elejéről:
"Szinén van számos ókori görög és római feljegyzés(Kru.136 és 800 között)hatalmas napfogyatkozásokról, ám ezek nagyrészének valóságtartalma kétséges"-Kínától az arabokig mindenhol jó egyezéseket talált, csak itt ebben az időben nem, és a végén írja, hogy itt történészek segítsége kellene... :) (A babiloni napfogyatkozásra az én tippem a Kru.395/04/06-os a Nasa solar-eclipse honlap szerint, de csak részletesebb vizsgálatok hijján - Szekeres Sándort kéne megkérdezni..)
2018 januárjának legelső napján egy érdekes üzenetet találtam elektronikus postaládámban. Az üzenet írója egy bizonyos Éva volt, aki levelével a Gutkeled nemzetségről írt gondolataimhoz szeretett volna egy újabb adalékot szolgáltatni. Ahogy azonban az ilyenkor lenni szokott, ez a rövid, néhány soros…..
JanosK 2022.08.17 18:20:48
Régebben hiányoltam hogy a Szent Koronáról nem esik szó a blogban, majd nemrég rátaláltam Csomor Lajos: Magyarország Szent Koronája című 1981-ben megjelent könyvre, amely a Korona hazatérte utáni aranyműves-elemzés eredményeit mutatja be.
Ekkor megértettem hogy itt már nincs mit elemezni a Koronáról, mert a blogban leírtakat ez a könyv már 40 évvel ezelőtt is alátámasztotta mindennel amivel a Szent Korona kapcsán lehetett.
Itt leginkább említendő része - túl azon hogy a Koronát kétség nélkül egyszerre készítettnek és avar-korinak tartja - a 169. oldalán kifejtett Angyali-Korona legenda, melyet a hagyomány Nagy-Konstantinhoz köt.
Ez alapján merült fel bennem a kérdés, hogy akik a Szent Koronát még száz éve is előszeretettel ábrázolták angyalokkal, azok nem jelezni szándékoztak-e esetleges hagyományokon alapuló tudásukat, miszerint a Szentkoronánk valóban Nagy-Konstantin koronája volt.
Milyen szép is lenne ha a gyerekek az iskolában nem azt tanulnák hogy a Szent Korona nem lehetett Szent Istváné, hanem mondjuk ennek a könyvnek a Korona "virágairól" (pártacsúcson ékkövet rögzítő egyetlen megmaradt trikolor-színű rögzítés) - szóló fejtegetését Szent István Intelmeivel összevetve ("Az országon belüli széthúzás és engedetlenség a Korona virágait szórja szét")
De persze ne vonjunk le messzemenő következtetéseket, ahogy a Bögözi templomfreskókon megjelenített üstben-főzögetős képről se, ahol az áldozat fejére szintén angyal teszi a koronát... Inkább hagyjuk csak szépen tönkremenni a többszáz legalább részben árpád-kori templomunk feltáratlan freskóit is mielőtt még rájöhetnénk hogy mit veszítünk vele...