Regisztráció Blogot indítok
Adatok
szabófanni

22 bejegyzést írt és 6 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Gyakran olvashatunk párkapcsolati vagy családi problémákról, a barátságok nehézségeiről viszont ritkábban. Mit tehetünk azért, hogy barátságainkat hosszú időn át megőrizzük? Mit tehetünk akkor, ha úgy érezzük, hogy megromlott a baráti kapcsolatunk? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekkel foglalkozunk a…..
A lelki életünk szempontjából elég mellékesnek tűnik, hogy milyen évszakban járunk éppen. Pedig az év különböző időszakaihoz rengeteg érzelmünk kötődik és rengeteg szimbolikus üzenetet is hordoznak. Nem véletlen az sem, hogy valaki ki nem állhatja az egyiket, és folyton a másikat várja. Október…..
Mai cikkemet egy nemrégiben a Humans of New York oldalán közzétett fénykép ihlette, pontosabban az idézet, amely a rajta szereplő Andrew-tól származik (Nézd meg a fényképet itt.). Valahogy így hangzik magyarul: "Újraindindítom az életem teljesen, ismét. Eljött az Andrew 5.0 ideje." ("I'm rebooting…..
Életünk folyamatos változásban van, az emberi lét sajátja pedig, hogy nem csak a múlt vagy a jelen, de a jövő is befolyásol bennünket. Olyan dolgokról gondolkozunk, amik még nem történtek meg, azaz: terveket szövünk és célokat állítunk fel. Vannak, akik már kisiskolásként is listát írtak a…..
"Állást keresni, állásinterjúkra járni soha nem kellemes." Legalábbis ezt a legkönnyebb gondolni. Holott az álláskeresésben is lehet fejlődni, sikeresebbnek lenni, és mint szinte mindenből, ebből is lehet profitálni. Mégis inkább félelem, szorongás övezi a témát és ebben a rövid bejegyzésben most…..
Szenvedélyes művelői szerint a minimalizmus nem csupán egy életforma, de egy eszköz is a személyes szabadságunk megvalósításához. Nem egyszerűen az anyagi javak visszafogott használatára, redukálására törekszik, hanem a lelki élet, az érzelmek, a döntéshozatal, a személyes kapcsolatok harmóniájára…..
Az LMBT Pride hónapjában és a Budapest Pride Felvonulás közeledtével sokat hallhatunk, olvashatunk LMBTQI+ témában. Mi ebből az alkalomból a fluid szexualitással foglalkozunk: mai bejegyzésünkben átnézzük, mit takar ez a kifejezés és eloszlatunk néhány potenciális téves következtetést is. Tartsatok…..
Nálatok röpködnek a tányérok, csapódnak az ajtók vagy egymáshoz se szóltok, ha vitás helyzet áll elő? Hogyan oldjátok meg a párotokkal kialakult konfliktusaitokat? Legutóbbi bejegyzésemben szavaztatok a soron következő témáról: kiderült, hogy rengetegen olvasnátok szívesen arról, hogy hogyan…..
Társadalmunk változásaival párhuzamosan a párkapcsolataink is változóban vannak (Az Y-generáció magánéletének jellegzetességeiről Asbóth Kinga írt egy korábbi bejegyzésben). Más az ismerkedés, más a szexuális kultúra és más jellemzi a hosszú távú párkapcsolatokat, mint néhány évtizede. Egy talán nem…..
Márciusban megrendezésre kerül a Pszicho-Műhely első alkalma, ahol az önmegvalósítás és kiégés témája kerül majd terítékre. Lehet ezt a témát általánosságban, karrier illetve párkapcsolat szempontjából is vizsgálni. A Pszicho-Műhely alkalmain arra törekszünk majd, hogy a résztvevőket közös…..
Bár az anyagi javak kis mértékben befolyásolják a boldogságunkat hosszú távon, a párkapcsolatokban mégis gyakran a pénz okoz feszültséget, nézeteltérést és nem ritka az sem, hogy egy anyagilag nehezebb időszak vezet a párkapcsolat végleges felbomlásáig. Miért lehet ez és mit tehetünk azért, hogy a…..
Nehéz az Ifjúságról írni. Ahogy nehéz darabokra szedni egy zeneművet, egy fotót, vagy egy festményt. Biztos vagyok benne, hogy minden nézőt más és más részletek ragadtak meg, vagy ha újra megnézném én is másképp reflektálnék rá.  Néhány sor azok kedvéért a történetről, akik még nem látták a filmet:…..
Eredeti gondolatokra lenne szüksége a munkájában, de semmi nem jut eszébe? Új ötleteket, megoldásokat szeretne találni, de csak a hagyományos receptek ugranak be? Akkor ez a bejegyzés sokat segíthet Önnek: olyan tippeket kerestünk, amik segítségével ösztönözhetjük a…..
Nincsen gyerekem, de mélyen elgondolkoztat minden alkalommal, amikor egy szülő panaszkodását hallom arról, hogy túl vannak terheve a gyerekek az iskolában, hogy anélkül kell dolgokat megtanulniuk, hogy értenék azt, hogy nincs idejük a játékra. Ezek a gondolatok még fájdalmasabb…..
A párizsi támadások megrázták a világot: alapvető kérdéseket vetnek fel,  fenyegetve érezzük értékeinket és a világrendet, felkészítjük magunkat gyökeres változásokra, keressük a miérteket és a hogyanokat. Ha a dolgok mögé szeretnénk nézni, megérteni az előttünk…..
szabófanni 2015.11.17 07:50:23
@♔bаtyu♔: Valóban, a fent említett szabályok más félelmetes, megrázó eseményről való beszélgetésnél is hasznosnak bizonyulnak. Egy gyereknek azonban nem a politikai helyzet ismertetése jelent majd megnyugvást, mivel kevéssé tudja azt értelmezni. Mivel nagyobb visszhangot kapott a párizsi tragédia az orosz utasszállító tragédiájánál, nagyobb valószínűséggel érzi meg egy gyerek is: bejegyzésünk csupán erre próbált reflektálni.
szabófanni 2015.11.17 07:51:49
@ubu1: Ahogy arra utaltunk is, a gyerekek esetében az is sokat segít a félelmek eloszlatásában, ha segítünk elválasztani a félelmeket és a fantáziákat a valóságtól. Egy gyerek könnyen megérezheti, hogy megnőtt a felnőttekben a feszültség és olyan dolgoktól kezdhet el félni, amik nem fognak bekövetkezni. Nem tudjuk mindentől megóvni a gyerekeinket, de ez nem jelenti azt, hogy ne nyugtatnánk meg őket, ha félnek valamitől.
szabófanni 2015.11.17 07:59:20
@dalex: Elsősorban azoknak szólt a bejegyzésünk, akik fontosnak érezték, hogy beszéljenek erről gyermekükkel és csupán azt foglaltuk össze, hogy a pszichológiának milyen alapvető javaslatai vannak egy ilyen beszélgetés esetére a különböző korosztályokat illetően. Reméljük, hogy nekik sikerült hasznos támpontokat adnunk :)
Ahogy ígértük, ismét egy filmes beszámolóval jelentkezünk a Cortex Filmklub legutóbbi vetítése kapcsán. November 10-én a Teddy Bear (2012) című dán-thaiföldi-angol filmdráma került sorra, a mostani bejegyzésben pedig a film utáni beszélgetés során femerült szempontokat…..
Fekete Ibolya Balázs Béla-díjas rendezőnő filmjét a Cortex Filmklub mutatta be október 27-én. A film után az alkotó és Novák Bálint pszichológus segítettek megválaszolni a film kapcsán felmerült kérdéseket. A mai bejegyzésben egyrészt a nézők által felvetett pszichológiai…..
Az Agymanók (Inside Out) a Pixar legújabb animációs filmje, amely az érzelmek és az emlékezet viselkedésre gyakorolt hatását igyekszik modellezni mesés, játékos formában. Mindenkiben azonnal felmerül a kérdés: jó, de mi az, amiben valós a rajzfilm ábrázolása és mi az amiben…..
szabófanni 2015.10.30 13:50:23
@gipszj: Nagyon köszönöm a hozzászólást, jó volt arról olvasni, hogy egy gyermek, akinek elsősorban készült a film, hogyan fogadta :) az érzelmek integrált megélése valóban egy tanulási folyamat, azonban jóval kisebb korban megkezdődik ennek az elsajátítása, mint a 11 éves kor.
A gyerekek néha sokkal több mindentől félnek, mint a felnőttek, ami köthető ahhoz is, hogy a világról való tárgyi tudásuk is kisebb még. Tudatalatti működéseik azonban nem különböznek lényegi dolgokban a felnőttekétől:)
szabófanni 2015.10.30 13:54:44
@kispotzak: köszönöm a hozzászólást, örülök, hogy összességében tetszett az írás:) amit írtál, azt nem belekötésnek, inkább kiegészítésnek érzem :)
szabófanni 2015.10.30 13:05:11
@Gukker: köszönöm, teljesen igaz, ezt szerettem volna írni és már ki is javítottam :)
Idézet a Rács FM egyik rádiósától, Yusuftól:  “Rádiós vagyok. Műsort vezetek, szerkesztek. Most azt kérdezhetnék, hogy na és? Sokan teszik ugyanezt. Ez valóban így van. Én mégis rendhagyó módon teszem a dolgom. Elítélt vagyok. 7 év 6 hónap fegyházbüntetésemet töltöm a…..
Szoros összefüggést találtak az önelfogadás és a boldogság mértéke között, viszont az is kiderült, hogy pont az önelfogadás szokása az, amit legritkábban gyakorlunk. Kép innen. A kutatás során 10 mindennapi szokást vizsgáltak, amelyek bizonyítottan növelik a…..
A valóságban, ha egy gyilkos vagy sorozatgyilkos történetét olvassuk, szinte nem is tudunk másra gondolni, mint arra: hogy lehet valaki ennyire sátáni és elvetemült? A filmtörténetnek azonban nem is egy olyan gyilkos karaktere van, akikért akár újabb részeken vagy évadokon…..
Mi kell ahhoz, hogy a társadalom véleménye gyökeresen megváltozzon? Hogyan lesznek a kisebbségi nézetek egy egész társadalom által elfogadottak? Az emberiség modern kori történelme során rengeteg olyan kérdésben változott meg a világ véleménye, amelyet korábban…..
A nemrég megrendezésre került Orosz Filmhéten volt szerencsém megnézni ezt a különleges filmet, amit ráadásul pszichológiai szempontból is érdekesnek tartok. A film története néhány szóban Az orosz Maria a második világháború idején Szevasztopoli otthonából…..