Regisztráció Blogot indítok
Adatok
fresco

8 bejegyzést írt és 41 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Egy peres ügy kálváriája az ügyvéd hibájából 2012. novemberében felperesi beavatkozóként megbízást adtam Dr. Kiss Tamás Lajos ügyvéd úrnak arra, hogy jogi képviseletemet lássa el a Fővárosi Törvényszéken folyó másodfokú eljárásban. A megbízást az ügyvéd úr irodájában írtam alá, átadva az elsőfokú…..
Sokszor rájöttem már, hogy naív vagyok, úgy látszik nem nagyon tudok leszokni róla. Jelen esetben is hittem az igazságszolgáltatásban. Nem kellett volna!Történt ugyanis, hogy szerettem volna egy saját otthont magam és a családom részére (sajnos csonka család, egyedül nevelem a…..
Mai bejegyzésemben egy igen elterjedt, de hosszú távon biztosan nem nyereséges stratégiáról lesz szó. Kaptam leveleket 1-2 kezdő játékostól, hogy milyen stratégiával játszanak hát ezzel amit leírok biztos, hogy ne játszanak. Biztos sok rulettes olvasta már a neten több oldalon is…..
fresco 2010.05.28 07:56:20
  Rulett első osztályos matematikája Nem akarok sokat köntörfalazni. Az online rulettjátékok különböző algoritmusokra épülnek. Ennek egyike a jól tetten érhető matematikai összefüggések. (Ez mellett még sok más is van. Ezeket folyamatosan be is fogom mutatni) Azt hiszem,…..
fresco 2010.05.28 07:47:26
- Egy hibás elméletben az a legrosszabb, hogy nem engedi megtalálni a helyeset. Panavak esszéjének befejező része következik. Ezt az esszét egy 2030-ban előadott anyag alapján írta. Az esszéje a tudomány küldetéséről illetve a helyes gondolkodásról szól, és itt írt először…..
fresco 2010.03.29 14:08:48
Több, mint 100 éve ismerjük a híres képletet. Azt jelenti, hogy a tömeg és az energia nem két különböző dolog, hanem egymásba átalakítható. Kiszámítható, hogy egy kenyér teljesen átalakítva energiává egész Budapestet ellátná 100 éven keresztül.
Ennek megfelelően jött létre az atombomba és az atomerőmű, ahol a nehéz atommagok felbomlásánál a keletkező atommagok tömege kevesebb, mint az átalakuló, és a különbség energiaként hasznosul. De így működik a Nap és a hidrogénbomba is, csak itt könnyű atommagok egyesülnek.

Az ősrobbanás elmélete szerint először csak energia volt, de már az első másodpercben elkezdődött a tömeggel rendelkező elemi részek kialakulása. Ma már a világegyetem megfigyelésénél szinte kizárólag a valahol tömegből keletkező energiát látjuk, így talán jogos a híres képlet.

Einstein érdeme, hogy az addig teljesen két külön dolognak tekintett dolgot – az energiát és a tömeget – egyesítette, és kimondhattuk, hogy az Univerzumban a tömeg és az energia összege állandó.

Ideje lenne megnézni, hogy mit jelentene, ha megfordítanánk az egyenletet: m=e / c2

Azt jelentheti, hogy a tömeg csak az energia egyik formája, és csak energia van !
Az univerzum minden pontját elfoglalja egy energiabuborék, és ezek sűrűsödése alkotja azokat az "elemi részeket", amelyek létrehozzák az égitesteket, galaxisokat.

500 évvel ezelőtt még csak tömegről beszéltünk, 200 évvel ezelőtt külön tömegről és energiáról, 100 éve a tömeg és az energia egységességéről, ma pedig arról, hogy csak energia van, és minden, ami körülöttünk van, csak energiabuborékok halmaza.
Univerzum Univerzum 2010.02.24 20:14:00
Az Univerzum keletkezésének elméleteElőszó A blog létrejöttét, napjainkban még tabunak tekintett inga jelzései ihlették. Amikor először kezemben tartottam az ingát, egy láncot, amelyet egy gyűrű tett súlyosabbá, és az általam feltett kérdésekre igen és nem jelzéseivel…..
fresco 2010.03.29 14:02:03
Az embereket a természetről szerzett ismeretek gyarapodásával egyre jobban érdeklik azok a kérdések, amelyek a keletkezéssel, fejlődéssel és elmúlással kapcsolatosak. Alapvetően erre ma két válasz van:
- a vallások szerint egy természetfeletti lény teremtette a természetet, és egyszer meg is szünteti, a lélek megmaradása mellett,
- a tudomány szerint az ősrobbanással jött létre a világegyetem anyaga, és azóta folyamatosan fejlődik. Az elmúlást az jelentheti, ha a tágulás visszafordul, és az ősrobbanás fordítottja játszódik le.
Sem a teológusok, sem a kozmológusok által képviselt elmélet nem ad választ arra, hogy mi volt a teremtődés előtt, és mi lesz az elmúlás után.
A világegyetem jelenségeinek tulajdonságait kezdjük érteni, de semmit nem tudunk azok okáról és céljáról ! A teremtéssel kapcsolatban a legfontosabb kérdés: véletlenül jött létre olyan univerzum, amelyben az anyag fejlődése elvezetett a legbonyolultabb szervezethez, vagy eleve azzal a céllal jött létre, hogy évmilliárdokkal később kialakuljon a gondolkodó élőlény ?
Úgy tűnik, hogy a világegyetem fejlődését magyarázni tudjuk, de a keletkezésével kapcsolatban semmit nem tudunk !

Az anyag valódi mibenléte

Az anyag tulajdonságairól nagyon sokat tudunk és nagyon keveset !
A hitbeli test-lélek, valamint az arisztotelészi föld-levegő-tűz-víz elmélettől eljutottunk oda, hogy több száz elemi részecskét ismerünk, amelyekből mai ismeretünk szerint felépül az univerzum. Nemcsak a tulajdonságaikat ismerjük, hanem az ősrobbanás elmélete megmagyarázza a keletkezésüket, a hőmérséklet csökkenésével együtt járó átalakulásukat. A relativitáselméletből tudjuk, hogy az anyag két megjelenési formája a tömeg és az energia, amelyek egymásba átalakulhatnak. A fizika kimutatta, hogy a tömeggel bíró részecskékhez tartoznak azonos nagyságú antirészecskék, amik csak az elektromos töltésben különböznek.

Van egy szép elméletünk arra, hogy az egész univerzum kb. 13,6 milliárd évvel ezelőtt egy atommagnyi térrészbe volt összezsúfolva, és ennek szétrobbanása után logikusan fejlődött az anyag egészen a gondolkodó élőlény kialakulásáig.

Mi az, amit nem tudunk magyarázni ?
- Mitől lesz tömege egy részecskének ? Mi változik, amikor a tömeg energiává változik, vagy fordítva ?
- Mitől lesz elektromos töltése ? Mi szabja meg, hogy valami pozitív vagy negatív töltésű lesz ?
- Mi okozza az anyagi részecskék közötti kölcsönhatásokat, erőket ? Milyen mechanizmus működik a gravitációs vonzásnál, az elektromágneses erőnél, a magerőknél, az elemi részek egymásba történő átalakításánál ?
- Mi az oka annak, hogy az anyagi részecskék csak meghatározott tömegűek és energiájúak lehetnek, nem pedig bármilyenek ?
- Az ősrobbanás elmélete szerint a kezdetben meglévő hőmérsékleti sugárzásból ugyanannyi anyagnak kellett keletkezni, mint antianyagnak. Ez azt jelenti, hogy van olyan része az Univerzumnak, ami antianyagból áll ? Miért vált szét a kétféle anyag ?
- Minél több energiát (hőt) közlünk egy elemi részecskével, annál kisebb alkotórészére tudjuk bontani. Meddig folytatható ez ?

A térrel kapcsolatos kérdések

A tér az, amiről mindenki azt hiszi, hogy tökéletesen ismeri, pedig még az sem biztos, hogy egyáltalán létezik ! Beszélünk különböző dimenziókról, görbült térről, stb., pedig mi csak a számunkra természetes háromdimenziós teret ismerjük.

Néhány fontos kérdés:
- Van-e tér anyag nélkül ? Az ősrobbanáskor gyorsan táguló anyag hová tágult ?
- A táguló Univerzum maga a tér ?
- A tér egy adott pontja lehet egyszerre több univerzum része ?
- Időben változik-e a tér nagysága ? Ha igen, kérdés, hogy hogyan: 1 m3-ből 2 m3 lesz, vagy továbbra is 1 m3 marad, de az 1 m hosszúság nő meg ?
- Komolyan lehet-e venni a háromtól eltérő dimenziót a tér vizsgálatánál ?

Idő

Régebben mindenki természetesnek tartotta, hogy az idő mindig és mindenhol egyforma gyorsan telik. A relativitáselmélet kiderítette, hogy az idő nem abszolút, az óra helyváltozásának sebességétől és a gravitációs tértől függ.
Kérdések:
- Időben is állandó a fénysebesség ? Ha nem, lassult vagy gyorsult az ősrobbanás óta ?
- Lehet-e az időt a téridő negyedik dimenziójának tekinteni ?
- Az idő objektíve létezik, vagy csak az érzékszerveink szerint ?

Ezekre lehet válaszolni a keletkezés megmagyarázása nélkül ?

Kezdet vagy teremtődés ?

Az ősrobbanás elmélete egyre jobban meg tudja magyarázni az univerzum fejlődését az elmúlt 13,6 milliárd évben, de nem tud semmit sem mondani arra, hogy mi volt a nulladik másodpercben. Az elmélet szerint olyan állapot volt, amiben az ismert természettörvények nem igazak. Nem volt idő, nem volt tér, és végtelen nagy volt az anyagsűrűség.

Az biztos, hogy ha isteni teremtés történt, akkor az ebben a pillanatban lehetett !

Nem véletlen, hogy a kezdeti feltételekkel a legnagyobb tudósok sem boldogulnak. Materialista alapon nem lehet megmagyarázni a teremtődést, mert azt kellene bizonyítani, hogy a világ a semmiből lett !

Nyilvánvaló, hogy az univerzumot kitöltő anyag objektív valóság és megfigyelhető mindenki számára, aki valamilyen szinten érzékelni tud. A megfigyelés alapján az anyag által elfoglalt űrt nevezzük térnek, az anyag változásának folyamatát pedig időnek. Az anyag változása azt jelenti, hogy vagy mindig is létezett, vagy valamikor és valamiből teremtődött. Ha teremtődött, kérdés, hogy ki teremtette és milyen célból ? Ilyen alapon az ősrobbanás nyilván nem teremtődés, hiszen akkor az anyag csak egy kis térrészből elkezdett nagyobb térrészre kiterjedni. Az is nyilvánvaló, hogy „idő” csak akkor van, amikor az anyagnál valamilyen változás tapasztalható. Ha nincs változás, nincs idő sem. Ez volt a helyzet az ősrobbanás előtt.

A környezetünkben mindenfelé ugyanazt az anyagot (fotonok, elemi részecskék, atomok, molekulák) észleljük, tehát úgy tűnik, hogy a fejlődés csak abba az irányba vezethet, amelynek végén létrejön az élet. Ha van ettől eltérő anyagfejlődés is, az nem érintkezik a mi világunkkal, tehát számunkra érzékelhetetlen.
Kérdés persze, hogy az élő anyag annyira kitüntetett-e az élettelenhez képest, hogy cél lehetett az anyagfejlődés során, vagy csak egy véletlen mellékterméke a fejlődésnek ? Világos, hogy ha az univerzum fejlődése az élő anyag létrejöttének érdekében történt, akkor ez a fejlődés előre megtervezett, és valaki elindította. Ebben az esetben tudomásul kell venni az isteni akaratot, és nem kell kutatni a kezdetet.

Az isteni teremtésen kívül csak egy lehetőség van a világegyetem létezésére: azt a tudatunk hozza létre ! Ha az univerzum a tudatunkban létezik, a mindenkori állapota az élet kollektív tudatának megfelelő: az ismereteink előrehaladásával fejlődik.
Univerzum A galaxisok mozgása 2010.03.13 15:33:00
A Galaxisok mozgása   Az Univerzum keletkezése részben már leírtam, hogy véleményem szerint az ősrobbanás egy program indítása volt, és a program ma is tart. Mivel a tér adott volt, mindig létezett, feltárandó probléma, hogyan mozognak a galaxisok? Tudjuk, hogy minden…..
fresco 2010.03.29 13:59:59
A Világegyetem keletkezésének legelfogadottabb elmélete az Ősrobbanás. Ennek megfelelően a világegyetem észlelhető része kb. 15 milliárd évvel ezelőtt egy kis térrészbe volt összezsúfolva, majd valami miatt szétrobbant. Az elmélet bizonyítékának lehet tekinteni több észlelést, pl. a galaxisok távolodását, vagy a minden irányból egyforma intenzitással érkező maradék sugárzást.
A számítások szerint a robbanás pillanatában végtelen sűrűségű és végtelen nagy hőmérsékletű anyagenergia volt pontszerű térben összezsúfolva. 1 másodperc múlva a hőmérséklet kb. 10 millió Kelvin fokra csökkent, a részecskék többszörös átalakulása során kialakulnak a fotonok, elektronok és neutrínók. 3 perc múlva már kialakulnak a protonokból és a neutronokból az első atommagok, 300.000 év múlva pedig az első atomok. 1-2 milliárd év múlva megszületnek a galaxisok, 8 milliárd év múlva a Naprendszerünk, 15 milliárd év múlva pedig mi.
Ha az Ősrobbanás óta az idő függvényében ábrázoljuk a világegyetem hőmérsékletét vagy sűrűségét, egy olyan exponenciális görbét kapunk, ahol 0 időhöz végtelen nagy sűrűség tartozik, ami nagyon rövid idő alatt rohamosan csökken. A tér ma is tartó tágulása mellett a görbe majdnem vízszintesre szelídül. Ma még nem tudjuk, hogy a tágulás mindig tartani fog-e, vagy átvált összehúzódásra.
Az elméletnek van néhány támadható pontja. Az egyik, hogy a tér különböző irányaiban látunk 10-15 milliárd fényévnyi távolságban galaxisokat, amiknek a fénye az adott pontból nyilván 10-15 milliárd évvel ezelőtt indult el. De hogyan kerülhettek galaxisok néhány millió év alatt egymástól 20-30 milliárd fényévnyi távolságba ? Kicsit az is érthetetlen, hogy hogyan alakulhatott át az egész világegyetem anyaga a másodperc töredéke alatt először kvarkokká, majd elektronokká, protonokká és neutronokká. Szintén gyenge oldala az elméletnek, hogy nem tudjuk értelmezni a 0 másodpercet, és a mai elméletek sem tudják meghatározni az akkori viszonyokat. Az elmélet szerint szükségszerűen volt az időnek és a világegyetemnek keletkezési pillanata !
Eltűnnek a nehézségek, ha figyelembe vesszük azt, hogy az általános relativitáselmélet szerint az idő lassabban telik a nagyobb gravitációs térben. Ha a világegyetem fejlődését visszafelé nézzük, az egyre nagyobb anyagsűrűség egyre lassabban haladó időt jelent. Az előbbi görbe tehát úgy módosul, hogy a vízszintes időtengelyen nem lesz 0 pont, hanem negatív irányban haladva a beosztás exponenciálisan nő. A világegyetem sűrűsége nem egy exponenciálisan csökkenő görbe szerint változik, mert a robbanás pillanata a végtelenbe tolódik ki. Ahogyan csökkent a sűrűség, úgy gyorsult az idő múlása. Amit ma az első 1 másodpercnek gondolunk, az valójában végtelen hosszú ideig tartott.
Hasonló a helyzet, mint amikor távolról figyelünk egy olyan ürhajót, amelyik egy végtelenül nagy gravitációs terű bolygóra zuhan. Mi azt látjuk, hogy az ürhajó egyre gyorsulva közelít a bolygóhoz, majd a felszínbe csapódik. Ugyanakkor az ürhajós azt észleli, hogy a gravitációs tér növekedésével az ideje lassul, ezért egyre lassabban közelíti a bolygót és soha nem fogja elérni.
A mai ismeretünkkel számolva az Ősrobbanás 15 milliárd éve volt. Viszont a mindenkori idővel számolva a végtelenbe tolódik vissza. Így már érthető, hogy hogyan kerültek a távoli galaxisok olyan gyorsan a helyükre. Nem kell az idő keletkezését magyarázni.
   Hasonló téma keresése a Google-n: (csak rövid maganhangzó) Teremtődésünk sztorija Az embereket a természetről szerzett ismeretek gyarapodásával egyre jobban érdeklik azok a kérdések, amelyek a keletkezéssel, fejlődéssel és elmúlással kapcsolatosak. Alapvetően erre ma két válasz…..
A Zugügyvéd egy elég részletes leírást kapott egy tipikusnak is mondható büntetőügyről.  A beküldő szerint a . ma a bíróságokon az alperes és felperes, vagy az ügyész és vádlott között olyan valószínűséggel történik igazságos ítélet, mintha ezt egy feldobottérme…..
A Zugügyvéd újabb történetet kapott az igazságszolgáltatás bugyrairól. Sajnos ez az eset is azt igazolja, miként lehet a büntetőjoggal visszaélni egy üzleti vita során.   Tisztelt Zugügyvéd !      A történetemet egyrészt azért írom le, hogy konkrét…..
fresco 2008.04.07 20:01:55
Sajnos, csak most tudtam észlelni, hogy a történetemre hozzászólások érkeztek. Tudom, hogy sok idő múlt el, és már valószínűleg senkit nem érdekel a téma.
Ennek ellenére néhány - válasznak is tűnhető megjegyzés:
1, Az eljárásban nem az igazságosságot hiányolom, mert tudom, hogy az én igazságom nem azonos a feljelentő igazságával. A jogszerűséget és a törvényességet viszont igen.
2, Az általam becsatolt írásos bizonyítékokat sem az ügyészség, sem a bíróság meg sem említette, mintha nem is lett volna. Tehát nem arról van szó, hogy a bíróság nem az én elképzelésemnek megfelelően értékelte a vádlott és az ügyészség bizonyítékait. Az ítélet indoklása is csak annyit mond ki, hogy a bíróság elfogadta a feljelentő szóbeli vallomását.
Miután az ügyész azt látta, hogy a vádiratban szereplő állításokat cáfoltam, a perbeszédben egy addig még nem előadott állítással próbálta igazolni a vádat. Ennek cáfolatát a bíró azért nem engedte, mert "már lezárta a bizonyítási eljárást". Tehát olyan vád alapján történt az ítélethozatal, ami ellen nem volt alkalmam védekezni.
3, Első és másodfokon is úgy mondtak ki "mintegy 25 millió Ft értékben elkövetett sikkasztásban" bűnösnek, hogy az eljárás során senki nem vizsgálta vagy állította, hogy összegben és anyagban mi az a tárgy, amit elsikkasztottam. Senki nem nézett raktárkészletet, stb.
4, A Nyomozó ügyészség arra való hivatkozással utasította el a hamis vádra és a hamis tanúzásra vonatkozó feljelentésemet, hogy ha a bíróság elfogadta, nem lehet szó hamis tanúzásról. Tette ezt annak ellenére, hogy a bírósági jegyzőkönyvben szerepelnek a feljelentő állításai és hivatalos iratokkal bizonyítottam azok valótlanságát.

Ha valakinek hihetetlen a történetem, szivesen bizonyítom az elmondottakat az iratokkal.
K. Miklós
     Hasonló téma keresése a Google-n: (csak rövid maganhangzó) Hány dimenziós térben élünk ?   Az ősrobbanás elméletének kidolgozása alapvető változást okozott sok fizikai és filozófiai fogalom értelmezésében. Ilyen a végtelen fogalma, elsősorban a térre vonatkoztatva. Amikor az…..
   Hasonló téma keresése a Google-n: (csak rövid maganhangzó) GRAVITÁCIÓ   A gravitációt felhasználjuk akkor, amikor lerázzuk az érett diót a fáról, és küzdünk ellene, amikor felgyalogolunk a negyedik emeletre. De mit jelentene a számunkra az, ha teljes mértékben tudnánk uralni ?…..
     Hasonló téma keresése a Google-n: (csak rövid maganhangzó) A VILÁGEGYETEM MŰKÖDÉSE   KÉRDÉSEK   A gondolkodni tudó emberek kialakulásuk óta kérdéseket tesznek fel a körülöttük lévő világra vonatkozóan. Ezeket a kérdéseket előbb-utóbb meg is válaszolják, de paradox módon egy…..
     Hasonló téma keresése a Google-n: (csak rövid maganhangzó) AZ EMBERISÉG JÖVŐJE   Az utóbbi száz évben egyre többet tudtunk meg az emberi faj múltjáról és az életünknek helyet adó univerzum tulajdonságairól. Tudjuk, hogy az egymillió éves múlttal rendelkező emberiség története…..