Adatok
Yale Boy
0 bejegyzést írt és 2 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Sokszor tesszük fel a kérdést egymásnak, no meg persze saját magunknak is: boldog vagy-e, boldog vagyok-e. Nagyon erősen, szinte ösztönszerűen benne van minden ember gondolkodásában, mint a létünk egyik legfontosabb célja, hogy erre a kérdésre igennel kell válaszolnunk, azaz…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Engedd meg, hogy “blogosan” tegezödjek, es bocsasd meg az ekezet nelküliseget, nem magyar billentyüzetem van. Elolvastam a cikked, es nagyon tetszett.
"De mit jelent boldognak lenni? Hogyan lehet a boldogságot definiálni?" - irtad. Pontosan erre kezdtem el en is keresni a valaszt evekkel ezelött. Olvastam relevans könyveket es az volt a gondolatom, hogy valoszinüleg egy kutatasi modszer lehet sok embert megkerni, hogy irja körül egy pillanatat, amiben igazan boldog volt. A kellö szamu törtenetben pedig meg lehet talalni az altalanos motvumokat. En csupan önmagamtol követeltem törtenetet, de azt sokat.
Alapul vettem, hogy szerintem a boldogsag nem egy allando – mondjuk napokig tarto – allapot – az inkabb az elegedettseg erzese. Hanem a boldogsag az en olvasatomban egy eksztazisszerü, vagy annal akar kicsivel hosszabb, mondjuk oraig tarto erdekes, de mindenkeppen pozitiv allapot.
Igy az elmult evekben rögzitettem a reszeltes körülmenyeit azoknak a pillanatoknak , amikor boldogsagot ereztem, es elhataroztam, hogy bizonyos szamu minta utan kielemzem majd. Eredetileg a sajat magam megismerese utani vagy hajtott. A cikked nyoman azt ereztem, ha “belefutottam” valakibe, aki eröfeszitest tesz abba, hogy elgondolkozzon a boldogsag definiciojan es azt meg is osztja, jogosult arra, hogy egy masik ember is megossza vele a sajat kutatasait ugyanabban a temaban. Meg ha az nem is kimondottam a megosztasra született.
A 40 mintabol törtent elemzes es altalnositas alapjan a boldogsag mulo pillanatai szamomra olyan momentumok, amikor:
• Megvan a lehetösegem latni a multat. Hogy meglegyen az a “Jee, regen en is olyan bizonytalan voltam” “Regen en is ilyen pincsikutyaszerüen viselkedtem” “regen en is ilyen hülye szituaciokba keveredtem” “en is igy elhanyagoltam magam” , mint ö /ök / mint az a szituacio. Hivjuk ugy, hogy ez (-1)-böl 0-ba vezetö növekedes megtapasztalasa.
• Ezen felül, az elözövel egyidöben van lehetösegem atelni a jövö perspektivajat. A boldogsag pillanataiban (vagy az elött valamivel) vizualizalom az agyamban, hogy vajon idealis esetben mit fog eredmenyezni az, amin jelenleg dolgozom / amiert jelenleg teszek lepeseket. Ez legyen a 0-bol 1-be vezetö növekedes. Plusz az az erzes, ami a “remeny” szoba van süritve, valami olyasmi, hogy:
“bizok abban, hogy amit a jelenben csinalok, az pozitiv eredmenyt hoz, es a bizalmam annak ellenere is el, hogy jelenleg meg nincs kezzel foghato nagy eredmeny”.
• Az eksztatikus elmeny alapfeltetele tehat a ket, fent leirt erzes egyidejü atelese, hogy egyszerre legyen jelen (vagy kepzeletben vagy fizikailag) a “-1” es “0”, illetve a “0” es az “1” közötti különbseg. Ez a mult es a jövö közötti oriasi szakadek szimbolizalja a massziv növekedest az eletünkben. En ugy nevezem el, a “+2” elmenye.
• A “+2” elmenye mellett a jelenlegi körülmeny sem tartalmazhat semmi zordat. A jelennek, a momentumnak is a pozitiv arcat kell mutatnia, különben pozitiv eksztatikus erzesröl szo sem lehet. Egyszerü dolgokra gondolok, lehet ez a jelenbeli elmeny egy jo idöjaras, egy szep epület, egy jo limonade, egy “jol erzem magam a testemben” erzes