Regisztráció Blogot indítok
Adatok
l.anna

0 bejegyzést írt és 2 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
A hírt, miszerint a Google felvásárolta a Motorola Mobilityt, az Androidos közösség általános örömmel fogadta, és a két nagy koreai gyártó, a Samsung és az LG is üdvözölte a lépést, hangsúlyozva: örömmel látják, hogy  a Google végre elhatározta, hogy kiáll az Android…..
l.anna 2011.09.01 22:53:00
Kicsit túl van lihegve a mindig a legújabb verzió kell, dolog. Bár lehet, hogy a pasiknál ez elvi kérdés (de kétlem, hogy minden hímnemű perfekt módon értene a technikához) szvsz: a gyártók eddig sem törték magukat a frissítésekkel. Főként a saját felület portolását hozták mentségnek.

Ráadásul előszeretettel hagyják magukra a régebbi modelleket - persze ez részint érthető üzletpolitikai húzás, mert így is gyakorolhatnak egyfajta nyomást ami elősegíti a készülék cserét.
Az okos telefonoknál jól láthatóan tovább tart egy-egy készülék használati ciklusa a vásárlóknál. A hagyományos telefonokhoz képest lényegesen később kerülnek lecserélésre. Részint a magasabb ár, részint pedig mert a legtöbben nem érzik égető szükségét a legújabb megvásárlásának. (kicsit olyan mintha az apple erre számított volna az elejétől fogva és így építette fel az egész termék fejlesztés/bejelentés ciklust)
Nagyon sok embernek fogalma sincs milyen verzió fut a telefonján, ráadásul az egyedi felületek - főként a htc sense - kényelme fontosabb mint a legújabb android rendszer megléte. Sima mezei htc vagy samsung tulajnak adjatok a kezébe egy 2.3.5 androidos rendszert minden sallang nélkül. Bután fog nézni és azt kérdezi "mi ez a fapados izé?" Ennyit a friss verziók iránti igény valós alapjáról.

Samsung Bada nem rossz és feltehetőleg a laikusok jelentős része ugyan olyan vígan ellene vele mint egy TouchWiz-es androiddal. Az elemzések azt mutatják, hogy a nagy átlag az első lelkesedés elmúltával és a skype, facebook, foursquare, stb beszerzésével már csak új játékokat telepít a telefonra, az alkalmazások között már nem turkál. Innentől kezdve pedig nincs olyan eget verő különbség.
l.anna 2011.09.01 23:13:31
@Gerusz: az is elképzelhető, hogy komplett készülék terveket fog árusítani a motorolán keresztül a google. 3-6 alap típussal és opcionálisan variálható soc komponensekkel le lehet fedni az igények jelentős részét. Így a hw fejlesztés/tesztelés költsége szétoszlik a licencszelők között, akiknek a fizikai design és igény szerint az egyedi felület hozzáadásával kellene foglalkozni. Hosszú távon csökkennek a készülék árak, egységesedik a jelenleg erősen fragmentált platform. Ez jó lenne a fejlesztőknek is, akiknek az ios-hez képest jelentős idejük a kompatibilitás ellenőrzésével és a különböző felbontásokra optimalizálással megy el. Tehát elméletileg magasabb a fejlesztési költség androidon mint ios-en.

A készülék gyártóknak a felszabaduló kapacitásuk segítségével olyan projekteket hozhatnak tető alá, ami növeli a készülék egyediségét, így hozzáadott értéket jelent ami akár a részesedét is növelheti a tortából. HTC sense felülete és a hozzá tartozó alkalmazások egy ilyen megoldás. Akik laikus és kipróbálja az gyorsan hozzászokik és nem akar mást használni. A laikusok pedig sokan vannak. :D