Regisztráció Blogot indítok
Adatok
bape73

0 bejegyzést írt és 7 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Annak idején, amikor oktatóként visszakerültem az egyetemre, sokaktól azt hallottam, hogy a levelezős hallgatók nagyon sötétek, de nekik mindent elnéznek az oktatók, mondván, hogy ők, szegények, munka mellett végzik az egyetemet... Ehhez képest nagyon meglepett, hogy az első…..
bape73 2011.08.21 19:02:39
Jó szerencsét!
Egy pár gondolatot szeretnék megosztani az elmúlt egy év levelezős tapasztalatairól.
Nekem kicsit furcsa volt, hogy a legelső alkalomkor felénk sem nézett senki, aki legalább két mondattal fogadott volna, vagy elmondott volna pár dolgot. Tudom, hogy ez nem óvoda, és túl is éltük, mindent megtanultunk lassacskán, mégis volt egy kis hiányérzet bennem.
Az első „pofonok” a matek és fizika alapozón vártak. Mivel nagyrészünk már elég régen érettségizett, így ezekből a tárgyakból szinte a nulláról kellett indulni. Kemény volt!
Arról már korábban írtam itt, hogy nagyon sajnálom, jobban mondva sajnáljuk, hogy az iskola részéről semmilyen lépés nem történt azzal kapcsolatban, hogy a levelezősöket bármilyen formában is, de bevonják az iskola életébe, hagyományaiba, hogy megtapasztaljuk azt a híres összetartást, bajtársiasságot, amiről már annyi szépet és jót hallottunk korábban más mérnököktől.
Talán nem ide tartozik, mert nem tudom, hogy az iskolai menzát ki üzemelteti, de az ott elkészített ételek minősége kritikán aluli. És ez akkor sem elfogadható, ha 100 forinttal olcsóbb, mint a mellette lévő étteremben felszolgált ebéd. Akkor vagy meg kell emelni az árat, vagy több támogatást adni a konyhának, vagy le kell cserélni a szakácsot.
De, hogy ne csak panaszkodjak, nagyon pozitív tapasztalataim voltak a tanárok hozzáállásával kapcsolatban. Szinte az összes tanárról elmondható, hogy az előadásokon - és azon kívül is - mindent megtett azért, hogy a lehetetlent megvalósítsa, vagyis, hogy az egy-két hónapos anyagot egy hét alatt leadja, elmagyarázza a legfontosabb részeket, és útmutatást adjon, hogy otthon mit, hogyan és milyen mértékben kell megtanulnunk. Minden levélben feltett kérdésre rövid határidőn belül válaszoltak, és megpróbáltak a lehetőségekhez képest minden problémát megoldani. Egyszóval az egész tanári karra elmondható, hogy korrekt, felkészült és segítőkész volt.
Péter
bape73 2011.08.23 18:40:35
@LejoBaci(R):
Jó szerencsét!
Köszönöm a választ!
Tudom, hogy nem egyszerű feladat a levelezősök bevonása, de nem is nagy dologra kell gondolni, mivel lényegében a két félév első konzultációs heteiben lehetne valamit is szervezni, ugyanis a többi hetek kemény tanulással telnek szinte minden este. Egy-két NORMÁLIS nappalis hallgató, ha felvállalná, hogy mond pár dolgot, tanít egy-két nótát és iszik mellé pár kupával, az kezdésnek nem is lenne rossz. És ha hozzá tesszük, hogy ez a pár nappalis tanuló remek lehetőséghez jutna ezáltal, mely a későbbiekben a vizsgamunkáknál, elhelyezkedésnél még jól jöhet neki, mivel a levelezősök nagy része komoly gyakorlati ismeretekkel rendelkezik.
Itt ajánlanám fel a lehetőséget a most kezdő elsős levelezős faipari mérnök hallgatóknak, hogy akit érdekel, annak leírok egy pár "okosságot" (mit kell vásárolnia, mit fölösleges, szállás stb. tekintetében). balazsp@citromail.hu
Matek és fizika alapozóval kapcsolatban talán lehetne egy-egy levelet kiküldeni, hogy mit kell alaposan átnézni még a szeptemberi kezdés előtt.
Péter
bape73 2012.08.03 23:09:11
Jó szerencsét!
Tisztelt Dékánhelyettes Úr!

Kár, hogy a blog aktivitása nagyon csekély, viszont örömmel láttam, hogy az egyetem honlápján sok új és lényeges információval látják el az első éveseket. Ez tényleg azt jelenti, hogy amit Ön mond, az nem pusztába kiáltott szó, mint ahogy ígérte is.
Ehhez szeretnék egy pár gondolatot még hozzáfűzni, igaz, mint levelezős hallgató, de gondolom a nappalisok is szívesen vesznek minden segítséget.
Ismét csak megerősíteni tudom azt, hogy a faipari mérnöki kar tanárai mindent megtesznek azért, hogy a tanulók minél magasabb szinten sajátítsák el az adott tantárgy ismereteit. Természetesen minden oktatónak más-más a tanítási stílusa ill. módszere, amihez alkalmazkodni kell. Azonban jó volt látni egy-egy előadó arcának felvidulását, mikor az órán az osztály érdeklődést mutatott és nem csak álmosan és unottan bambult ki a fejéből. Magyarán mondva az, hogy egy-egy óra milyen érdekes, és mennyit lehet megérteni és megtanulni a leadott anyagból, az nagyban függ a diákoktól is. Tehát mindenkit csak biztatni tudok, hogy kérdezzen az előadótól, ha nem ért valamit. Megnyugodhat, a többiek sem értik, csak nem mernek kérdezni!

Nagyon jók az egyetemi honlapon elérhető minta feladatsorok a természettudományos tárgyakból. Mindenkinek erősen javaslom én is, hogy ezeket az anyagrészeket az első előadásig mindenképp TANULJA MEG! Átnézni, átlapozgatni a könyveket kevés! Érteni- és rutinból kell megoldani a feladatokat, legalábbis nagy részét. Aki így kezdi az első évet, az nagyban megkönnyíti saját maga életét, máskülönben vért fog izzadni. Ahogy én észrevettem, sok tanuló nem is azért bukik el már az elején ezeken a tárgyakon, mert nem lenne képes rá, hogy megtanulja, hanem egyszerűen nincs rá ideje, hogy ezt gyakorolja és megértse (legalábbis a levelezős hallgatóknál ezt tapasztaltam).

A falevél gyűjtés kicsit félrevezető, mert nem faleveleket kell gyűjteni, hanem hajtásokat, és a pontos megnevezés is Hajtásgyűjtemény. Ez azt jelenti, hogy adott fáról egy olyan hajtás részt kell gyűjteni és lepréselni, ami áll egy ágdarabból, pár levélből és látszik a rügy is rajta. Ez azért fontos, mert a későbbi beazonosításnál ezekre is szükség van. A lepréselésnél figyelni kell, hogy az újságpapírt kétnaponta cserélni kell, különben az egész bepenészedik. Fontos még, hogy valahogy jegyezzük fel, hogy melyik hajtás milyen fáról származik, mert a későbbiekben ezt nehezebb megtenni.
Nagyon örülök, hogy valamilyen módon segítenek megismertetni és bevonni a diákhagyományokba a levelezős hallgatókat is. Ez több, mint öröm számomra! Remélem a hallgatók is így látják majd, és érdeklődést mutatnak a kezdeményezésre.
Az Ön által leírtakból is kisejlik, hogy jelenleg a balekhét és a balekoktatások kicsit eltávolodtak az igazi értékektől és a hagyományoktól. Ha pedig ez így van, akkor ezen változtatni kell. Biztosan vannak még, akik ismerik az igazi, a régi értékeket és hagyományokat. Ha a mostani rossz, akkor azt ki kell javítani. Ha ez magától nem megy, akkor a tanároknak be kell avatkozniuk. Szerintem ezt is megköveteli a hagyomány. NE HAGYJÁK ELVESZNI az igazi értékeket ebben az elkorcsosult világban! Ez Önöknek kötelességük is! Szerintem.
Részünkről, mint levelezősök annyiban tudtunk ehhez eddig hozzájárulni, hogy a tavaly kezdett első éves levelezős faipari mérnök hallgatókkal felvettük a kapcsolatot és rengeteg hasznos információval láttuk el őket, mind a tanulás, mind a bajtársiasság tekintetében. Szerintem – amit tanáraink visszajelzési is igazoltak – az évfolyamunkban tapasztalható összetartásnak, egymáson való segítésének és biztatásának következménye, hogy két év elteltével is viszonylag nagy az osztálylétszámunk és tanulmányi eredményeink is igen jók. Folyamatosak az összejárások és együtt tanulások mind a sulis héten, mind a konzultációs hetek közti időszakokban, hála az internet világának. A konzultációs hetekben elmaradhatatlan az összetartás egy-egy buli, túra vagy sportesemény alkalmával, de szerveztünk már olyan estet is, hogy mindenki a saját lakhelyére jellemző ételt-italt hozott, így ismertetve meg bennünket az adott tájegységek finomságaival. Mi azt szeretnénk, ha büszkék lehetnénk Sopronra, az egyetemünkre és tanárainkra, és ők is büszkék lehetnének ránk. Mi mindent megteszünk, pedig nekünk sem könnyű! Kérjük, tegyenek azért, hogy egy-két eltévedt szellemiségű ember miatt ne bélyegezzenek meg egy egész várost, iskolát, diákokat és tanárokat!
Még egyszer gratulálok az eddigi változásokhoz. Munkájához jó munkát és jó egészséget, kitartást és elszántságot kívánok.
Balázs Péter
retro gastro Donald rágó 2010.05.05 06:51:00
A '70-es '80-as évek egyik szimbóluma. Darabja 3 Ft volt, amiből bőven kijött egy zacskó Dunakavics, vagy két Sportszelet. Szóval nem volt olcsó, nem is nagyon jutottam hozzá. A golyórágóhoz hasonlóan 2-3-at összerágva óriási lufikat lehetett fújni belőle. Egy-egy ilyen rágót…..
Amikor dékánhelyettes lettem, csak halvány sejtéseim voltak, hogy mire vállalkozom... Sokféle nehézségre készültem, persze véletlen sem azokra, amelyekkel végül szembetaláltam magam...Egy dékánhelyettes élete tele van meglepetésekkel. Sokszor nagyon idegesítő, néha felemelő és…..