Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Sky_Net

0 bejegyzést írt és 2 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
A magánnyugdíj-pénztárban egyéni számlámon felhalmozódott pénz sorsáról kell döntenem hamarosan. Maradok nyugdíjpénztári tag vagy az állami rendszert választom azáltal, hogy nem csinálok semmit. Felelősségteljes döntésnek kell lennie ennek, hiszen befolyásolni fogja a…..
Sky_Net 2010.12.27 16:10:44
@HmMm:
Azért kiemelnék néhány dolgot azzal kapcsolatban, hogy "nem sok a 18 ezer forint reálhozam":
1, gondolom mindenki számára világos, hogy ez az infláción felüli hozam, vagyis ha nulla lenne, a pénzed akkor is megtartotta azt az értéket, amit befizettél
2, a magánnyugdíj a tiéd, és ami még fontosabb, megvan, és a számládon gyűlik
3, a nyugdíjak kifizetéséhez (ha minden az államiba megy) akkor is kevés a befolyt összeg (és a jövőben még kevesebb lesz), tehát minden fillér el lesz költve!
4, az azonnal elköltött összegből az állam sem fog tudni profitot termelni, tehát nem lesz gyűjtögetés a nyugdíjas évekre (se egyénileg, se állami szinten)
5, amikor az érintettek 20-30 év múlva nyugdíjba mennek, akkor egy mágikus képlet alapján ki lesz számolva, hogy kb. nem kapnak semmit (mert egyszerűen nem lesz pénz a kifizetésekre) (akárhogy nem akarják, egy idő után a jelenlegi nyugdíjakat is kénytelen lesz csökkenteni)
6, ha van magánnyugdíj számlád, akkor sem kapnál az állami oldalról semmit, de legalább ott lenne a magánnyugdíj-pénztári számládon a megtakarításod

7, az is igaz, hogy mivel a magánnyugdíj rendszernek a pozitív hatása csak akkor lenne majd érezhető, ha már elkezdődnek a kifizetések, vagyis olyanok mennének nyugdíjba akiknek van magánnyugdíj megtakarításuk
8, addig az államnál mint hiány jelentkezik az az összeg, ami a számlákra megy, és az is igaz, hogy addig az államnak ezt kezelni kellene tudnia (ez lenne a legnagyobb dolog a történetbe, amit az emberekért meg kellene tenni, hogy mindenkinek biztosítva legyenek a nyugdíjas évei, és ezen kellene dolgoznia, ha neki fontosak az emberek)
9, de mivel most és a jövőben teljesen meg fogják szüntetni a magánnyugdíj rendszert (gőzerővel azon fognak dolgozni, hogy ellehetetlenítsék azt), 3 vagy 10 év múlva mit fog államosítani (ellopni), hogy ki tudja fizetni az akkori nyugdíjakat...és akkor még mindig nem beszélünk semmi megtakarításról!!!

10, zárópontként még annyit, hogy majd mikor az érintett 20-30 év múlva nyugdíjba szeretne menni, mert végigdolgozta az életét, és még élelemre sem lesz elég amit kap, akkor majd mehet reklamálni, hogy: "de viktor megígérte". Körbe fogják röhögni! Hozzáteszem teljesen jogosan!

Az hogy te nem látsz át még töredék összegfüggéseket sem, az a kisebbik baj. Bár az, hogy ez elvakultsággal párosul, az már súlyosabb. Viszont az a tragédia, hogy a kormány csapkod, és már több esetben bebizonyosodott, hogy gazdasági analfabéta, az a legrosszabb a történetben.
Sky_Net 2010.12.31 00:54:09
@HmMm:
Véleményem a hozamról: egy gazdasági válság után, és azt figyelembe véve, hogy a magánnyugdíjpénztárak maximálisan korlátozva vannak a befektetések tekintetében, szerintem nem is rossz az a minimális hozam.
Személy szerint én inkább a biztonságot pártolom, mint a spekulációt a nyugdíj esetében.
Ha nagyobb hozamot akarunk, akkor nagyobb teret kellett volna a pénztáraknak engedni. Pluszban még a működési költséget csökkenteni (erre indultak is törekvések). De mindezeket figyelembe véve a a magánnyugdíjpénztár akkor is egy hosszútávú befektetés! És ha nem tévedek, akkor a tőkeállomány növekedésével (idő előrehaladtával) egyre jobb lenne a hozam.

--
Először az első hozzászólásodra válaszoltam:

"Szóval emiatt vagyok gondban, mert ha valakinek 12 év alatt a befektetés értéke 18 ezer forinttal nőtt, ahogy azt a fenti írásban olvashattam, akkor az aligha jó eredmény, és semmiképp sem a nyugdíjpénztár melletti érv."

Ezt lehet másként értelmezni, mint úgy hogy: nem éri meg gyűjtögetni, ha el is költhetjük azonnal?
Mivel jelenleg és a múltban sem volt más, használható alternatíva, legalábbis a nyugdíjjárulék (vagy nyugdíjadó) befektetésére az embereknek. Állami vagy állami+magán!
Egy kis cinizmus:
Esetleg akkor lenne értelme a gyűjtögetésnek, ha még idős korunkban is szeretnénk enni, és esetleg nem csak az mindenkori kormány jóságára, és az állam pénzére szeretnénk hagyatkozni. :)

Ebből is látszik az álláspontom (és szerintem a biztonság érdekében a nyugdíjnál is ezt kellene követni): ha a befektetés megőrzi a vásárlóértékét, akkor már jó!

Természetesen lehet mindenféle más, sokkal jobban profitáló befektetéseket csinálnia mindenkinek, de azt nem a megtermelt nyugdíjjárulékból, hanem a leadózott pénzekből (túlnyomórészt).

Nos én erre válaszoltam neked, vagyis szerettem volna, de úgy tűnik számodra "értelmetlen" volt a válasz.
Viszont az általad írt első bejegyzésben én azt nem találom, hogy téged a számítási módszer érdekelne. :)

Én kérek elnézést a "értelmetlenségem" miatt!

Ui.: Örülök, hogy az eredeti hozzászólásodat nem tudtad átszerkeszteni vagy kitörölni! :)