Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Anna Cobbler

0 bejegyzést írt és 8 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Sok dolgot halottam, és olvastam a barátságról. (ezt természetesen úgy kell érteni, hogy én vagyok a világon a legtájékozottabb a témában, bármilyen ellenvetés hasztalan, még akkor is, ha te magad vagy az etika megtestesítője.) Komolytalanra fordítva a szót, azon tűnődőm már…..
Anna Cobbler 2013.02.20 18:25:04
  Mostanában, mikor keresgéltem a gondolataim halmazában, nem találtam mást, csak egy kupac, elszórt elmélkedést. Rendszerezni kéne, de nehéz. Igazából egy híres személy fogott meg, az elnevezésével: „das Man”  Heideggertől. Én nem pont, arra gondolok, amire…..
Egyedül voltam. Előttem könyvek hevertek, dicső és letűnt korokról, amikor még nyeregben voltunk. A falióra kattogása ostorozza a szétfolyó perceket. Jó kedvem van, hisz magamtól ébredtem. Aludni hagyott a technika, és a sürgős mondadók angyala is inkább sarkon fordult, hogy…..
Anna Cobbler 2010.11.27 11:48:00
Ma mikor sétáltam, egy gigantikus üvegépület előtt, láttam saját eltorzult arcképemet, és megfogalmazódott bennem, mi is a mai ember probléma ( a sok közül az egy). Sokan vagyunk, de nem elegen ( mondta egyszer valaki, aki jelenleg indián törzsfőnők)   Nem a…..
Anna Cobbler 2010.11.18 13:14:12
@gizz: Mi a helyes értelmezése annak, ha vki emós cuccokban jár? Az hogy emo. Lehet baromi kedves, meg értelmes, aranyos, de ő veszi fel azokat a cuccokat. Azt ne felejtsük el, hogy az öltözködés, viselkedés, beszéd megválasztása része a magunkról alkotott képünknek. Mi jogon írná felül ezt egy kívül álló?

Ugye a eredeti probléma az volt, hogy ítéljünk-e a viselkedés, egyebek alapján. Sztem igen, ítéljünk, de józanul értelmezve a szituációt, nem vegyítve a sztereotípiáinkkal. A helyes értelmezés az elsődleges üzenet szerinti értelmezés.

Ha meg minden nézőpont kérdése, akkor miről beszélünk...?
Anna Cobbler 2010.11.24 19:51:57
@lepkefóbia: "Igazából ha valakit elítélünk bármi miatt, csak minket minősít." Ha valakit elítélünk, az valóban minősít minket is. De ezek a fogalmak mind negatív értelműek ebben a kontextusban. Eleve az ítélet az ilyen "külsőségek" alapján nem feltétlen negatív, másrészt a véleményalkotás nagyrészt önkéntelen. Az pedig, hogy minket minősít sem feltétlen negatív ez semleges. A másokról alkotott véleményünk természetesen minket is jellemez...

Itt senki nem a rasszizmusra meg a szélsőséges megnyílvánulásokra gondol, mégis a véleményformálás ilyen negatív felhangot kap, pedig sztem... namindegy, ez messzire vezetne.

"Aki úgy néz ki, azért néz ki úgy, mert azt a látszatot kívánja kelteni, vagy még nem találta meg önmagát. De igen, ha ítélni akarunk ebből már lehet." --> Nos, az a helyzet, hogy rá vagyunk kényszerítve hogy felhasználjunk minden benyomást a körülöttünk lévő emberekről, mert főleg arra nem szánják rá az emberek az időt, hogy megismerjék egymást. Ehelyett figyelemfelkeltő jelzésekkel akarják mutatni hová is "tartoznak". Aztán ez hiába zsákutca, lehet hogy pár év kell, mire rájössz, hogy hiába volt a sok megtett kilométer. (Válások, stb.) Értem mit akartál ezzel a poszttal, hogy ez egy rossz tendencia... viszont aki megpróbálja lefékezni ezt a folyamatot, nagyon nehezen boldogul majd ott, ahol mindenki hozzászokott ehhez az ítélkezési trendhez, hogy alkossunk már új fogalmakat is.

Ui.: ígérem, nem írok több kommentet, mert már ezt sem kellett volna, túl van tárgyalva :D
Anna Cobbler 2010.11.17 20:52:06
Hát én nem is tudom. Tény, hogy csomóan az alkotó, de nevezzük inkább aktív emberek közé tartoznak életvitel szempontjából. De rengetegen vannak, akik sohasem adnák ilyenre a fejüket. Ők miként illeszkednek ezekbe a csoportokba, amikről beszélsz?

Tény, hogy a csoportokhoz való tartozás sokat javít az ember jellemén, önbecsülésén, életvitelén akár. Viszont ez nagyon veszélyes, ha modernnek akarnék tűnni azt mondanám a csoportfüggőség miatt. Lásd a Hullám című filmet, vagy a pártokat.

Én inkább amellett érvelnék, hogy ha valaki keresi a helyét a világban, jó hogy rátalál közösségekre, amelyekben jól érzi magát, esetleg a közösség még formálja is, de alapvetően őrizze meg a saját értékeit. Az elkötelezettség szép dolog, és jó hogy csoportokhoz tartozunk, amíg meg van a választás szabadsága.

Egyébként meg az öltözködés, stílus, beszéd egyfajta kód, amivel üzenetet közvetítünk a világ felé. Ez olyan mintha elmész színházba és bekötöd a szemed. Amiről beszélhetnénk az a tolerancia... "Bár rohadtul irritál a stílusa, feltételezem, hogy ennek ellenére lehet benne vmi értékes is." És nem arról van szó, hogy félredobod a benyomásodat, mert a látszat néha csal. Persze, ki lehet indulni ebből is, viszont folyton azzal fogsz szembesülni, hogy az öltözködés, viselkedés, "egyebek" többnyire sokat árul el arról, milyen az ember. Tudom, van kivétel, de elenyésző a rengeteg más példához képest, ami pedig igazol.
Ja, és ami nagyon fontos. Ezek a dolgok együtt alkotnak egy képet, nem részleteiben. Lehet vki szakadt ruhában baromi jó arc, vagy lehet jó ízlése, viszont gerinctelen. Nem elvetni kell az általad felsoroltak alapján való megítélést, hanem helyesen értelmezni, nem CSAK az öltözködés, vagy nem CSAK a stílust külön.

Ez elég problematikus kérdéskör amúgy...