pphnk

0 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Kis híján tragédia történt a svéd másodosztályú bajnokság Örebro–Bofors mérkőzésén. Az örebrói Niklas Lihagen minden előzmény nélkül összeesett a jégen az első harmadban. A játékosnak megállt a szíve, életét Wolmer Edqvist játékvezető mentette meg, aki azonnal…..
pphnk 2009.12.18 09:02:29
@susajka: a jogosítvány megszerzéséhez szükséges elsősegély vizsgán 2009 október 1 óta el kell végezni egy ?komplett újraélesztést? (nem tudom hogy hívják), pont így, ahogy a bíró csinálta. Nekem is megtanították emiatt. Nem egy nehéz dolog, viszont marha fontos lehet. A "számonkért" folyamat része, hogy miután megállapítod, hogy nem lélegzik a szerencsétlen, szólsz valakinek, hogy hívjon mentőt vagy te hívsz (ez minden egyéb komoly balesetnél így van). Aztán neki is látsz, elég nehéz elrontani egy halott emberen bármit is... mire a mentő kiér komolyabb bajai lehetnek 5-10 perc nem lélegzés után is. A diszpécser 100%, hogy 15mp alatt felelevenít mindent, amit tudnod kell. Amúgy egyedül nem is lehet csinálni sokáig, mert piszok fárasztó. A videón is ketten csinálják. Hivatalosan azt hiszem 30 percig kötelező csinálni az orvosoknak.