Bertuzzi

0 bejegyzést írt és 321 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

"Törvényszerű volt, hogy előbb-utóbb utolér a sors, egy szavam nem lehet, legutóbb tíz éve voltam hasonló helyzetben, akkor a szemem sérült meg" – mondta blogunknak Hoffmann Attila, akinek az UTE elleni pénteki mérkőzésen két helyen eltört az állkapcsa. Az…..
Bertuzzi 2010.09.28 15:11:07
@peterszky: rémregény író vagy, abból is a legrosszabb fajta :)
J. P. MacCallum és Peter Sevela továbbra is a Dab.Doclerért dolgozik, ez derül ki Azari Zsolt mai nyilakozatából. A klubvezető kifejtette, 15 játékosuknak van érvényes szerződése. "A csapat gerince tehát adott. A hiányzó játékosokat, ahogy eddig is tettük, saját nevelésű…..
Bertuzzi 2010.07.14 18:36:31
@exL:1: A két Ebel-csapat még elképzelhető, de a stabil A-csoport? Abban én nem hiszek, ahhoz erős 10 csapatos OB1 kéne, amiben 6 csapat akármikor körbeverheti egymást. Ahhoz stabil gazdasági háttér, mindenhol töretlen, magas szakmai színvonalú utánpótlás nevelés és széles bázisú másodosztály kéne. A lelkesedés és a tehetség egy-két dolgot pótolhat egy ideig, de a szükséges hátteret (elsősorban PÉNZ PÉNZ PÉNZ) nem. Így is csoda, hogy az A-csoport határán mozgunk, de az állandósághoz állandóság kell.
Nagyon-nagyon sima győzelmet aratott a magyar válogatott Horvátország felett a ljubljanai divízió 1-es világbajnokság harmadik fordulójában. A 8-0-s diadalt meg kell becsülni, hiszen két éve csak három gól különbséggel tudtunk mai ellenfelünk fölé kerekedni. Szapporóban A…..
Bertuzzi 2010.04.20 18:57:43
@Morgó Muki: Minden meccs fontos, lásd Dél-Korea! Szép volt fiúk!
Az első harmadban úgy kezdtünk, mintha nem is kezdtünk volna. Nem lehet kifogás a korai meccsidőpont, mert ez az ellenfelet is ugyanúgy érintette. Jó páran alábecsülték ezt a koreai csapatot. Énekes Lajos értékelte így a látottakat. A válogatott edzője hozzátette, Lengyelország…..
Bill Gilligan osztrák szövetségi kapitány kijelölte  a Pannon Hoki Gálára érkező 25 fős keretét. A névsor alaposan kicserélődött a februári EIHC-tornához képest. A jelenlegi csapatban nincsenek benne az EBEL-döntőben érdekelt Salzburg és Linz játékosai. A legtöbben…..
Bertuzzi 2010.04.06 17:56:48
@cuceró: korrekt!
A Steaua Rangerst Bukarestben múlta felül 4-2-re a Mol Liga negyedik helyezettje. Niinikoski és Hruby góljával az ötödik percben már 2-0-ra vezetett az erdélyi csapat, és ezt az előnyt nem tudták behozni a hazaiak. A szépítés után ismét Hruby volt eredményes, de az egykori NHL-es,…..
Bertuzzi 2010.01.30 16:51:42
Az OB I.-forduló első meccsén alaposan megverte az Újpest a Miskolcot, a Jegesmedvék még nem kaptak ki ennyire ebben a szezonban. Az elsőre kevésbé meggyőzőnek vélt Fabry 3+2-vel zárt idegenben, Dubek Vladimir 1+4-gyel, a vége 9-1 lett a vendégek javára. Itt csak a különbség volt…..
Bertuzzi 2010.01.30 09:26:18
@gabute: Ha már az újpesti fiatalok mellőzéséről sokszor sokan leírták (joggal), hogy nem szerencsés, akkor nyugodt lélekkel itt is leírhatjuk. De biztos meg tudják magyarázni... :(
Bertuzzi 2010.01.30 11:01:29
@Rock me Amadeus: , @gabute: Csak egyetérteni tudok, és ha sokszor a kényszer miatt is kerülnek be a srácok a jégre, annál nagyobb öröm, ha tudnak élni a lehetőséggel és bizonyítanak a szakvezetésnek. Akikben - bízzunk benne - van annyi kurázsi, hogy ezt észre is vegyék. Azt hiszem mindannyian kétszeresen is örülünk, amikor egy magyar, pláne saját nevelésű játékosunk üti a gólt, adja hozzá a zsugát, vagy véd egy bravúrosat.
A magyar kupát is beszámítva 26 mérkőzésen keresztül nem talált a rendes játékidőben legyőzőre a Dab.Docler, A Mol Liga elődöntőjében azonban ismét a rendes játékidőben szenvedett vereséget, ezzel meglepetésre a Vasas Budapest Stars lesz a fináléban az Újpest ellenfele. Nem…..
Bertuzzi 2010.01.23 23:21:19
@AG 2.0: én nem mérgelődtem, ma különben sincs rá okom :) ajándék lónak meg nem szokás a fogát nézni. amúgy meg élőben néztem az SC-UTE-t, kifogástalan volt a vétel :P
Bertuzzi 2010.01.24 14:24:01
@OliBLOOD: (Titkon és csak neked bevallom: nekem sem tetszik ez a kiírás, és remélem, hogy jövőre nem így lesz megoldva.) Nyilvánosság előtt: az OB1 rájátszásában több meccsen dől majd el a továbbjutás, ott lehet bizonyítani és szerintem fogtok is. Aztán majd szurkolok nektek, hogy a lehető legtöbbször csípjétek meg a Volánt! A MOL-liga nektek elszállt az idén, nem ezen kell keseregnetek, hanem teljes elszántsággal nekimenni az OB1 döntőjének, mert az lenne az igazi kudarc, ha így vagy úgy, de az sem jönne össze a DAB-nak.
A legtöbbek által előzetesen várt párosításokban játszanak ma a csapatok a Mol Liga érmeiért, de nem a megtippelt időrendben. Az alapszakasz győztese és másodikja a bronzért küzd délután három órától, a döntőt negyed nyolctól a harmadik és negyedik vívja. Vannak…..
Bertuzzi 2010.01.24 13:58:05
@OliBLOOD: Hagyjuk már! Ünnepélyesen megfogadom, hogy Stars győzelem esetén nem fogom a lebonyolítást szidalmazni. Mindenki rég tudta, mire készüljön!
Bertuzzi 2010.01.24 14:07:53
@OliBLOOD: Személy szerint soha, semmilyen kiírás miatt nem sírok/sírtam, abban kell teljesíteni, ami le van írva, még akkor is, ha személy szerint nem ért vele egyet az ember. A kritika pedig falsul hangzik olyankor, amikor kudarc után érkezik, mert a savanyú a szőlő hangulat lengi körül. Nagyjából tegnap 14.00-ig lett volna értelme a kiírás jó/rossz voltáról beszélni.
Háromszor vezetett az erdélyi csapat, a végén mégis a budapesti lila-fehérek jutottak be elsőként a Mol Liga vasárnapi döntőjébe. Az elején egy gyors Hozó–Sikorcin, majd egy még gyorsabb Hozó–Kiricsenko gólpárbaj után harmadjára már több mint három percig…..
Bertuzzi 2010.01.23 18:18:13
Szép volt fiúk! Holnap is hajrá lilák! A derbiről mindent elmond, hogy a fiam is végignézte a meccset, pedig korából fakadóan még ritkán köti le hosszabb ideig a játék. Csatlakozom @check: véleményéhez, én sem láttam bent a pakkot! Sájevics egy vicc, állandóan 4-5 méterre csúszik ki a kapuból, térdelve várja a lövéseket, aztán csodálkozik, hogy a tárva-nyitva hagyott portát beveszi az ellenfél. Persze nem ő tehet róla, hanem akik visszahozták Újpestre! De a lényeg a lényeg: 4-3 ide és HAJRÁ LILÁK!!!!!
Bertuzzi 2010.01.23 22:50:47
@szacska: 2011?
Az alapszakasz második és harmadik helyezettje vívja az első Mol Liga-elődöntőt. A Dunaújvárosban 14 órakor kezdődő SC Csíkszereda-UTE mérkőzést a Babic, Kovács B., Mayer G. trió vezeti. A final fourban a csapatok kulcsjátékosai csapatuktól eltérő színű fejvédőben…..
Bertuzzi 2010.01.23 10:58:13
Jégkorong Ki nyeri a Mol Ligát? 2010.01.20 16:59:00
A Mol Liga hét végi négyes döntőjével kapcsolatban a plakátterv után további információkra is fény derült. Megvannak a jegyárak, és tisztázódott az is, hogy mind a négy mérkőzésről élő közvetítést terveznek. Tovább után megírjuk a jegyárakat és az egyéb…..
Bertuzzi 2010.01.20 17:49:08
@76ers: Biztos lehetsz benne, hogy nem azt akart írni :P
A serdülőknél a MAC nagyon elkapta a magabiztosan listavezető Bp. Sztárok SE-t, a kölyök korosztályban a jól hajrázó Kercsó-csapat gálázva nyerte az alapszakaszt, és bekezdett a rájátszásban is, itt a káposztásmegyeriek bajban vannak. Serdülők. Akik eddig úgy hitték, csak…..
Bertuzzi 2010.01.18 17:34:50
@balafánt: Ha megengeded, hogy agitáljalak, akkor tedd azt :)
Nem kapkodok, minden erőmmel azon vagyok, hogy az OB I. döntőjére és a világbajnokságra tökéletes legyen a térdem, mondta Galanisz Nikandrosz, a Dab.Docler válogatott centere blogunknak. Úgy tűnik, nemcsak a Mol Liga jövő hét végi négyes döntőjét, de nagy valószínűséggel a…..
Bertuzzi 2010.01.16 16:12:07
Ha vicces lenne a stílusuk, @Zsiraf78: hozzászólásai a Török Szultán (Rejtő Jenő alak) klasszikusaira emlékeztetnének :))
Bertuzzi 2010.01.16 16:47:36
@Joegep: Igen, a Mol-liga tekintetében azt jelenti.
A Mol Liga-alapszakasz második helyére pályázó SC Csíkszereda alaposan elverte az Újpestet. Az első harmad után egy, a másodikat követően három góllal vezettek a hazaiak, a vége 6-2 lett. Ezzel a bajnokság utolsó három összecsapásának eredményétől függetlenül kialakult a…..
Bertuzzi 2010.01.16 16:37:36
@Uteapu: na igen :( Egy-két mozdulaton még most is csodálkozom (bár nem értem miért). 2-3 bravúrra 1-2 érthetetlen momentum.
Bertuzzi 2010.01.16 16:41:44
@Uteapu: Korrekt. Csak igyekeztem nem túl bántó lenni.
Bebiztosította helyét a Mol Liga négyes döntőjében a Vasas Budapest Stars. A IV. kerületi rangadót a szezon hagyományainak megfelelően negyedszer is a vendégcsapat nyerte. A Stars az első harmadban megszerezte a vezetést, a második menetet 3-2-re elvesztette, a döntés tehát a…..
Bertuzzi 2010.01.13 09:07:01
Bertuzzi 2010.01.13 13:41:30
@Uteapu: 100%-osan megértelek, én is sokszor erővel fogom vissza magamat :)
Bertuzzi 2010.01.13 18:06:07
@Uteapu: Az esettel kapcsolatban nyilvánosan: 1. Ott sem voltam; 2. Ott voltam de nem én csináltam; 3. Én csináltam, de nem volt szándékos :)
Holnap tájékoztatlak majd, mert a ma estét a kölyköknek ígértem :)
Ma este a Megyeri úton biztosíthatja be helyét a Mol Liga négyes döntőjében a Vasas Budapest Stars. Ha a káposztásmegyeri csapatnak nem sikerül pontokat szereznie Újpesten, a még nyitott kérdések tisztázása az utolsó meccsekre marad. A Mol Ligában még két fontos kérdés nem…..
Bertuzzi 2010.01.12 15:17:18
@fradigy: :D ejnye!
Bertuzzi 2010.01.12 15:19:23
A rájátszás szempontjából fontos Mol Liga-meccsen az UTE 4-2-re nyert az Icecenterben, tehát a Vasas Bp. Stars nem tudta megszerezni azokat a pontokat, amelyek kellettek volna a négyes döntő bebiztosításához. Peter Sevela 41 védésének, a második és harmadik sor góljainak…..
Bertuzzi 2010.01.11 18:43:15
@nagytomsky: Nem hiszem, hogy a kettő kizárja egymást. Attól még bőven szeretheti valaki a jégkorongot, mert imádja a saját csapatát, de nem kedveli (sőt esetleg gyűlöli) valamelyik ellenfelet. Ne várjuk már el a szurkerektől, hogy valami ködös hokiimádat-elv miatt megtagadják az érzéseiket :) Kanadában egy igazi Calgary-fan soha nem fog szépeket írni a vancouveri csapatról, ahogy a montrealiak sem kedvelik a toronto-szimpatizánsokat. Írom ezt úgy, hogy az itt elhangzottakhoz se pro, sem kontra nem szóltam hozzá.
Ma este két mérkőzést játszanak a Mol Ligában. A Vasas-Újpest rangadónak komoly tétje van, mind a Mol Liga, mind az OB I. folytatását befolyásolhatja az eredménye. A Vasas kisebb meglepetésre pénteken vereséget szenvedett a győzelmet jobban akaró Ferencvárostól. Glen…..
Bertuzzi 2010.01.10 16:22:36
@Szotyeee: @Fugeute: @Uteapu: Meccsnapokon az én véleményem az, hogy Hajrá Lilák! A többi ráér a szürke hétköznapokon :)
Az este első mérkőzésén az Újpest megszerezte a Mol Liga négyes döntős részvételhez szükséges pontokat. A szezonban először négy teljes sort neveztek, és két harmadon keresztül négy teljes sorral is játszottak. Az első harmadban szerzett kétgólos előnyüket sikerült…..
Bertuzzi 2010.01.09 13:01:09
@OliBLOOD: Szerintem ne keress benne logikát :)
Szélig Viktor az egyetlen külföldön játszó válogatott mezőnyjátékosunk. Rég írtunk róla, itt az idő: csapata, a Briancon a Strasbourg 5-2-es legyőzésével bejutott a francia kupa döntőjébe. A bajnokságban is jól állnak, másodikak, de szereplésük nem problémamentes.…..
Bertuzzi 2010.01.09 12:55:03
A fejekben van a gond, nincsenek olyan arcok a csapatban, mint tavaly Zlocha vagy Rufus, mondja Hetler Ádám, az UTE védője a Dab.Docler elleni keddi mérkőzés után. Pék György edző kritikusabban fogalmaz. Az általa felkészített csapatot a szezon során sokadszor minősítette negatív…..
Alaposan visszavágtak a lila-fehérek a WC-zakóért a Ferencvárosnak a Magyar Kupa elődöntőjében, a vége sima 6-0 lett, Kiricsenko duplázott. A másik ágon a Dab.Docler sokáig szenvedett a Miskolccal, két harmadon át árva gól sem esett, ám utána kidomborodott a tudásbeli…..
Bertuzzi 2009.12.30 15:15:35
Ma délután kezdődik a Magyar Kupa négyes döntője. Mint ismeretes, az OB I.-ben fölényesen vezető házigazda, a Dab.Docler mellett az Újpest, a Ferencváros és a Miskolc került a legjobb négy közé. Az elődöntőkben egy héten belül harmadszor mérkőzik egymással az Újpest…..