Regisztráció Blogot indítok
Adatok
khr_supp

0 bejegyzést írt és 2 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Egy peches ügyfél küldte be az alábbi levelet. A retteget BAR lista szabályai szerencsére megváltoztak, például az ügyfelet értesíteni kell, ha listára kerül,  de az azonos nevű személyeket természetesen nem kell értesíteni. A levélíró még szerencsésnek is mondhatja…..
khr_supp 2007.02.01 00:36:10
Péternek!!! Az idő pénz és üsd a vasat amíg lehet!

KBubu 2007.01.31. 15:37:58 írásához kiegészítés:
Az esélye, hogy egy napon, ugyanolyan nevű anyától, ugyanolyan vezeték és keresztnévvel szüless, azaz névazonos legyél egy tényleg galád nemfizető hitelezett ügyfélnek, NULLA.

A Központi Hitelinformációs Rendszerbe(KHR) (korábbi nevén a Bankközi Adós- és Hitelinformációs Rendszer - BAR) az kerülhet be, lsd PSZÁF:
www.pszaf.hu/engine.aspx?page=pszafhu_fogyhit_bar), akinek a leírásban szereplő, folyamatos, egyidejű fenállás esete áll fent.
Amikor az adataidat az adatgazda a törvényi kötelezettsége értelmében elküldi a BISZ Zrt-nek, akkor aktív, vagy nyitott státuszba kerülsz,magyarán adós vagy még. Amennyiben az adósságodat megfizeted, vagy a fenti feltételnek a tartozásod nem felel meg, akkor adataid lezárt státuszú mulasztásként lesznek regisztrálva. Ettől a naptól kezdve indul az 5 éves elévülési idő. Az "aktív státusz" tehát azt jelenti, hogy tartozásod még fennáll, a "passzív" meg azt,hogy az 5 éves elévülési idődet töltöd az adatbázisban. Amikor eltelt az 5 év elévülési idő, akkor pedig adataid nyomtalanul törlődnek az adatbázisból és pénzügyi értelemben újra tiszta lappal indulsz

Az hogy a bank saját rendszer mit enged, és hogyan rögzíteni, legyen az ő saját belső gondjuk. Amennyiben a bank írásban visszaigazolta a hiteligénylésed, és már semmi mást nem kellett volna neki leadnod, csak a szerződést aláírni, akkor kártérítési igénnyel léphetsz fel, ha CSAK a névazonos BAR listás miatt nem akarnak veled szerződni, illetve visszalépési indoknak ezt hozzák fel. Ha valami más hiányosságod is van, netán a megadott adataid valamelyike nem fedi a valóságot, nem javaslom hogy a BAR-ral takarózz, mert az már csalásnak minősülne, sőt akár az egész ügy ellened fordul.

Saját pénzügyi előéleted tisztaságát az un. ügyféltudakozvánnyal bizonyíthatod, korábban helyesen írva, 1 éveben egyszer bármely,a KHR-hez csatlakozott vállalkozásnál lekérheted. HA ezt valki megkérdőjelezi, az hamisan vádolna.. 

Károdat csak polgári per során érvényesítheted, a PSZÁF csak felügyeleti szerv, de nem dönt vitás kérdésekben!

Tehát alaposan át kell tanulmányozni, hogy a hitelbírálat után kiadott elfogadó nyilatkozatban -amelyre alapozva a foglalót kifizetted- foglaltaknak mindenben és maradéktalanul eleget tettél e! Ha igen, akkor a bank felel az általa okozott kárért, és ezért helyt is kell állnia (ezt persze bíróságnak is ki kell mondania).
MEgoldási lehetőségek:
1. a hitelező belátja, hogy a saját hibája és elkerüli a pereskedést (ahol egyébként neked kell bizonyítanod, hogy te mindenben eleget tettél a követelményeknek), és végül megköti a szerződést veled. TE csak egy ügyfél vagy, aki kiakasztottad a belső eljárásrendjét, 1:1000 000 eséllyel.
2. a hitelező nem ismeri el hibáját, perskedtek, nyersz, és a károdat megtéríti kamatosrul. Kb ez nem kis idődbe, további előlegbe, és időbe fog telni (1 év optimális esetben). Arról nem is beszélve, hogy az áhított otthon addig sem lesz meg, civakodtok otthon amíg sikerül feldolgozni, stb.
3. valamivel te is sáros vagy, adataidban más hiba is van, ami a szerződésre is kihatna, így jogos érdekeire hivatkozva léphet vissza a hitelező, Ebben az esetben esetleg más hitelezővel kellene próbálkoznod, de a határidő miatt itt mindenhol tutira kell menni.
4. Zárszónak annyi, hogy óvakodj az uzsora hitelektől, mert az még a foglalónál is többe kerülhet!!! Csak olyan bankot / pénzügyi válalkozást válassz, akivel el tudsz ülni érdemben beszélni, sőt hajlandó elmondani, hogy mennyi az esélyed, hogy 2 hét alatt hitelt folyósítson neked. Szorult helyzetedben sok ügynök is megkereshet, a tutit ígérve némi javadalmazás fejében, de velük csak ajánlólevél mellett állj szóba, ők nem empatikusak, csak az előrekifizetett díjuk érdekli sikertelenség esetén is.

xitlalli 2007.01.29. 21:35:50 esetére kitérve

nem egy kockázatkerülő magatartás amit a barátodért vállalsz. A készfizető kezesség azt jelenti, hogy a tartozásért te és a kezesed egyetemlegesen feleltek, azaz egy végrehajtási eljárás során, pl a te ingatlanodat is végrehajthatják előbb, majd ha abból megtérül a hitel, akkor a kezesét már nem fogják elárverezni. Persze ez történhet fordítva is, de a törvény nem ír elő sorrendiséget az árverésre...Az első esetet feltételezve majd a haverodat perelheted, hogy igazából neki vetted fel a hitelt.
Ezt csak az esetleírásra hoztam fel szemléltető példának. Az hogy köztetek milyen elszámolási szerződés van, a fentieket befolyásolhatja is akár.



khr_supp 2007.02.02 22:22:07
Daily Shark leírásához:

Teljesen igazad van. Pár éve tényleg csak a hivatalos jövedelem számított (itt most a nagy többségről beszélek). Azok az idők pedig elmúltak már (nem tudom, hogy mikor próbálkoztál), de ha most megnézi az ember bármely bank reklámját, az üzenet ugyanaz:
Vagy legyen ingatlan a háttérben fedezetként, vagy APEH igazolható jövedelem. Hozzáteszem ezt is hamisítják az emberek, csak azt felejtik el, hogy a bankon kívül még az APEH is feljelenti őket.

Egyébként ha meg valaki jó ügyfél volt egyszer, akkor tényleg hálóval próbálják befogni őket.

A BAR-ral (KHR, mint tudjuk) a következő a legnagyobb gond: a rendszer csak negatív listás, nem mutatja a tényleg jó, vagy potenciális ügyfeleket.
Elég csak az északi szomszédhoz menni, és az ottani nyilvántartás (olaszok üzemeltetik, -lsd valamelyik Figyelő cikke- egyértelműen megmondja, hogy milyen adós voltál. Ez többet elárul, mint a hivatalos jövedelmed. Mikortól, mekkora összegre, hogy fizettél, stb.

Ami ehhez képest itt van? : minimum kilencven nap múlva leszel fekete bárány, de azt sem mondja meg a rendszer, hogy épp a minimálbérrel tartozol folyamatosan, vagy 120 milliós tartozásod van. Ez is egy olyan adatvédelmi probléma.............. Igaz, hogy ennek a velejárója a klassziksu tyúk-tojás probléma a kamat mértékére vonatkozólag (miért is drága a hitel? A sok bedőlt ügyféltől? Vagy fordítva?)

Ettől függetlenül legalább ez van. Ez olyan magyar narancs,a miénk 

Mi kellene, hogy történjen valami? Hogy ne bántsak meg senkit, az én javalatom az, hogy ha én, mint hitelfelvevő olcsóbb hitelt akarok, akkor az én felhatalmazásommal engedélyezhessem a hitelbírálók részére a pénzügyi múltam megtekintését. Ha meg ragaszkodom a titkosságához, az inkognitómhoz, akkor fizessem meg ennek a kockázati prémiumát, azaz a felárat,a magasabb kamatot. Ennyi. Szerintem (megint a nagy általánosságot értem) senki sem ellensége a saját pénzének. Mint tudjuk, a hitelezők épp azért adnak hitelbe, mert vállalják a nemfizetők kockázatát is. Ez is csak egy vállalkozás, mint a sarki fűszeres, aki bízik benne, hogy mindig lesz elegendő vevője a megélhetéshez, és a nyereséghez.


Khr_supp