Adatok
nonoka_
0 bejegyzést írt és 6 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Az 1990-es évek elején a hazai privatizáció célja volt az is, hogy a kisbefektetők tulajdonhoz (részvényhez) jussanak. Célszerű-e államilag támogatni egy magántulajdonon alapuló piacgazdaságban, hogy az adott országban minél több kisbefektető legyen részvénytulajdonos? Ha igen,…..
A diákhitelt néhány éve azért vezették be, hogy a hallgatók e kedvezményes konstrukcióval támogatni tudják felsőfokú tanulmányaik végzését. Mi a véleménye a diákhitel intézményéről? A diákhitelt a legtöbben jó ötletnek, kezdeményezésnek tartják. A véleményezők…..
Az üzleti szakemberek szerint a vevők ma nem annyira termékeket és/vagy szolgáltatásokat akarnak vásárolni, hanem komplex "megoldást" szeretnének kapni problémáikra. Ugyanakkor tömegével találunk termékeket, szolgáltatásokat nem kívánt, s nem is használt…..
A városi logisztika egyre bonyolultabb problémákat vet fel - ennek egyik jól érzékelhető megnyilvánulása az egyetemünk mellett, a közvélemény "háta mögött" épülő, a Nagycsarnok szemetének elszállítására szolgáló létesítmény. Mit gondol: ki kellene telepíteni a…..
Egy jó nevű egyetem diplomája és az ott megszerzett tudás remek ajánlólevél a végzés utáni elhelyezkedéshez. Számos nappali tagozatos egyetemista heti 20-40 munkaórában dolgozik tanulmányai mellett. Véleménye szerint az ilyen jelentős mértékű tanulás melletti munka…..
Mit gondol, miért él viszonylag kevés honfitársunk (más országokkal összehasonlítva) az Európai Unión belüli szabad munkahelyválasztás lehetőségével? Jó ez, vagy rossz? (A játékszabályok itt olvashatók, a november 21-én, pénteken 12.00 óráig beérkezett hozzászólásokat…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Magyarországon a rendszerváltást megelőző időkben az emberek számára ismeretlen volt az olyan típusú tulajdon, mint amilyet a részvények képviselnek. Ahhoz, hogy a gazdaság a szocialista rendszerből átalakuljon piacgazdaságivá szükséges volt, hogy minél többen jussanak tulajdonhoz. A korábbi időszak nem tette lehetővé az emberek számára az olyan mértékű tőkefelhalmozást, amit később befektethettek volna részvényvásárlásba. Ezért szerintem abban az időben szükség volt az állami támogatásra ehhez.
Igaz, hogy akadtak olyanok, akik külföldieknek továbbadták a részvényeiket, de nem egy rendszerváltást követően befutott vállalat alapjait ezek az állami támogatások képezték.
Azonban az elmúlt 18 év alatt végbement a gazdasági váltás, így szerintem már nincs szükség további állami támogatásokra az esetleges privatizációknál és részvényvásárlásnál.
A kisbefektetői kör bővítésére számomra az a megoldás szimpatikus, ami nagy nemzetközi vállalatoknál (pl.: GE ) már megszokott, hogy a dolgozók jó munkájukért nem (csak) pénzbeli juttatásban részesülnek, hanem vállalati részvényekhez is juthatnak (employee stock options).