Adatok
Oláh Péter
10 bejegyzést írt és 2 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Minden tanárszakos hallgatónak van egy elképzelése az egyetem előtt, alatt és után. Én jelenleg az első két fázison vagyok túl és úgy vélem, hogy még mindig túl sok a rózsaszín köd körülöttem, de a nagybetűs élet már vár rám és arra, hogy megmutassam, hogy ki vagyok és mit tudok.
Mielőtt…..
Oláh Péter
2017.05.15 12:35:10
Nagyon szimpatikus, és motiváló bemutatkozás! :)
A virtuális valóság ma már egyre elérhetőbb a (tehetősebb) emberek, és iskolák számára, elég csak az Oculus Riftet, vagy a Steam-VR-t említeni. Az oktatásban is számtalan ziccer rejtőzik, hogy a kiterjesztett valóságot, a virtuális teret hogyan lehet alkalmazni ily keretek között. A mai bejegyzésben…..
Kattintson ide a meghallgatáshoz!
Az intro-zene egy részlet Hector Berlioz Requiem művének 10. tételéből, az Agnus Dei-ből.A teljes darabot (hosszú ugyan, de ajánlott) ITT lehet meghallgatni...
A közösségi oldalak tagadhatatlanul a hétköznapjaink részévé váltak az előző évtizedben. Mindamellett, hogy a legtöbb ilyen felület -amiatt, hogy széles közönségeket céloz meg- roppant kényelmes használattal rendelkezik, ezt a fajta előnyös felületet hatékony használatra is tudjuk fordítani. Az…..
Egyszer utaztam haza a buszon még annak idején, a 33-as járattal, és arra lettem figyelmes, hogy egy idős hölgy valami bitang nagy táskával egyensúlyozik a busz elején. Megkérdeztem tőle, hol száll le, mondta, hogy itt meg itt, én meg mondtam segítek neki. A táska súlya uszkve 30-40 kiló volt…..
Aki az bármilyen egyetem már megfordult, az ismeri azt a frusztráló belső ingert, miszerint: "Kell a jegyzet!!!"Miért is van ez? Az előadók gyakran nem szánnak időt arra, vagy épp elkenik azt, hogy hol, mikor lesz elérhető az előadás jegyzete, már ha az vetített formában történik meg. Amikor meg…..
Ebben a blogbejegyzésben a fogalomtérkép egy fajtáját fogom ismertetni. A fogalomtérkép egy olyan vizuális, szófelhőkből álló struktúra, mely egy adott témakör, fogalom kapcsolatait, felépítését hivatott felépíteni. Ilyen alkalmazás például a bubbl.us. Az alábbi weboldallal nagyon könnyen,…..
Eheti blogbejegyzésben két alkalmazást mutatok be, melyet tanítás során lehet, érdemes, vagy épp elkerülendő használni.
Az első ilyen a GeoGebra
A GeoGebrát elsősorban matematika oktatásban lehet használni, és a fő felületen a függvényfogalom megértését segíti elő. Előre elkészített…..
Igen érdekes kérdéskör tanárnak lenni. Hogyan, mit tanítsunk a diáknak, mi a lényege a tanulásnak, miért érdemes tudni dolgokat? Mi a pedagógus célja? Csak simán átadja az anyagot, vagy valami többet is ad? Sok sok érdekes kérdés, ami igazán egy gyerek fejében nem feltétlenül fogalmazódik meg, de…..
Oláh Péter
2017.03.05 12:35:58
A TPACK egy mozaikszó, mely a Technology, Pedagogy, Content (tartalom), szavakból alkot egy egészt. Ez azokat a tudásokat foglalja magába amire a tanárnak szüksége van, hogy a modern technológiákat a tanításába és a tudásába ágyazza. Ez a pedagógiai modell Shulman pedagógiai tartalmi tudásának…..
Amikor az ember tanár lesz, történetesen mindig felmerül a kérdés, hogy miért? És hogyan?
Valahol nekem ez a két dolog összeforr bizonyos szempontokból. Amíg iskolába jártam és egyetemi tanulmányaim során is számtalan inspiráló és demotiváló tanári példát láttam. Tanári, pedagógiai, emberi…..
Az alábbi Blog tanulmányi célra készül. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem osztatlan tanárképzésén "A tanári mesterség IKT-s alapjai Korszerű tanári mesterség -- IKT" címen futó tantárgyhoz tartozó feladatok és egyéb bejegyzések fognak itt megjelenni.Magamról röviden: matematika-fizika szakos vagyok,…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz