Logo Pic
online szakértő 2024. november 07.

60-as évek divatja

60-as évek divatja: Az 5 legjobb divattervező ebből a korszakból

 

A 60-as évek a divatvilág számára forradalmi időszak volt. A korszellem a társadalmi változásokkal és a fiatalok merészségre és szabadságra való törekvésével karöltve új, dinamikus és sokszínű trendeket hozott létre. Ez az évtized nemcsak az öltözködési stílust, hanem a tervezés alapjait is megváltoztatta, ahogy a dizájnerek a hagyományokat megtörve valami radikálisan újat hoztak létre. Nézzük meg a 60-as évek öt legkiemelkedőbb divattervezőjét, akik meghatározták az évtized stílusát és irányvonalát.

Mary Quant – A miniszoknya megalkotója

 

A 60-as évek divatjának talán legikonikusabb darabja a miniszoknya, amelyet Mary Quant neve fémjelez. Quant merész újításával a női divatban forradalmat hozott, és a miniszoknya hamarosan a fiatalság és a szabadság szimbólumává vált. A miniszoknya nemcsak divatot teremtett, hanem egyfajta társadalmi forradalmat is jelképezett, hiszen a fiatal nők számára a lázadást és az önkifejezést jelentette. Mary Quant a London szívében működő butikjában, a Bazaarban mutatta be első miniszoknyáit, amelyek azonnal nagy sikert arattak, és az 1960-as évek egyik legismertebb divatjellemzőjévé váltak.

miniszoknya.jpg

Yves Saint Laurent – A női szmoking és a prêt-à-porter úttörője

Yves Saint Laurent a 60-as években forradalmasította a női divatot, különösen azzal, hogy bevezette a női szmokingot, a híres Le Smoking-ot. Ez az ikonikus darab eleganciát és erőt sugárzott, és lehetővé tette a nők számára, hogy férfias, mégis elegáns stílusban öltözködjenek. Saint Laurent volt az egyik első tervező, aki komoly figyelmet szentelt a prêt-à-porter kollekcióknak, ezáltal a luxusdivatot a mindennapokba hozva. Az ő kollekciói a női divat új, modern oldalát mutatták meg, és Saint Laurent munkássága a mai napig meghatározza a divat világát.

Pierre Cardin – A futurizmus mestere 

https://www.instagram.com/pierrecardin/

56054_10151266188644905_32812685_o.jpg

Az 1960-as évek futurisztikus irányzatának egyik legnagyobb alakja Pierre Cardin volt. Cardin ruhái gyakran a modern technológiát és az űrkorszak inspirációit tükrözték. Az általa tervezett geometriai formák és különleges anyagok forradalmi hatással voltak a divatvilágra. A futurisztikus stílusával és kísérletező kedvével Cardin nemcsak a jövőt képzelte el, hanem alakította is azt. Kollekciói a mai napig hatással vannak a divatra, és a 60-as években bevezetett fémes és műanyag ruhadarabok a korszak innovatív szellemiségét tükrözik.

477261_10151621185819905_1766303199_o.jpg

André Courrèges – Az űrkorszak divatjának úttörője

A 60-as évek egyik legnagyobb divatikonja, André Courrèges volt az, aki az űrkorszak divatját teljes mértékben megvalósította. Courrèges geometriai szabásvonalakat, fehér színű és futurisztikus elemeket használt, amelyek a sci-fi világát idézték. A miniszoknyák és az egyszerű vonalvezetés Courrèges nevéhez fűződnek, és ezek a ruhadarabok a 60-as évek modern, letisztult megjelenését erősítették. Courrèges az űrkorszak stílusának megteremtésével hatalmas hatást gyakorolt a divatvilágra, és az általa kialakított formák a mai napig inspirálják a tervezőket.

Emilio Pucci – A pszichedelikus minták mestere

Emilio Pucci az 1960-as évek egyik legikonikusabb tervezője volt, aki a színek és minták használatával tette emlékezetessé a kollekcióit. Pucci jellegzetes, élénk színű, pszichedelikus mintái és kényelmes szabású ruhái rendkívül népszerűek voltak, különösen a nyaralásra szánt ruházatok körében. A puccistílus az 1960-as évek szellemiségét tükrözte, vidám, játékos és szabad, amelyet a bohém életérzés és az egyedi stílus ihletett. Emilio Pucci ruhái a mai napig az elegancia és a stílus szimbólumai, és az általa megálmodott minták újra és újra visszatérnek a kifutókon.

A 60-as évek divatjának öröksége

Az 1960-as évek divattervezői nemcsak új stílusokat hoztak létre, hanem egy teljesen új szemléletet is, amely a szabadságot, a kreativitást és az önkifejezést állította a középpontba. Az űrkorszak ihlette stílusok, a miniszoknya forradalma és a pszichedelikus minták mind-mind az évtized egyedülálló szellemiségét tükrözik. Az 1960-as évek divatja máig inspirálja a tervezőket, és az akkori ikonikus darabok időtálló értékükkel a modern divatvilág alapkövei maradtak. A 60-as évek divatjának hatása tovább él, és a korszak tervezőinek öröksége a mai napig meghatározó maradt a divatban.

Vissza a címlapra
Fashion Hungary
A legújabb divathírek: stylist, divat, stílus, trendek, ciki divat, a legjobb divat, magyar divat, ruhák, órák , ékszerek Újabb lehetőség a nemzetközi kiugrásra! A Goethe Intézet és az EUNIC Berlin idén először rendezi meg a createurope: THE FASHION ACADEMY AWARD pályázatot. A pályázaton fiatal európai divattervezők és divattervező-tanulók mérhetik össze tudásukat három kategóriában. A díjazottak értékes nyeremények mellett, lehetőséget kapnak a szakmai bemutatkozásra, illetve szakmai továbbképzéseken vehetnek részt. A projekt további célja, hogy összeköttetést, tartós cserekapcsolatokat hozzon létre az európai divattervező-iskolák és divatműhelyek között. A program védnöke a Joop! kreatív igazgatója, Dirk Schönberger. A díjak tervezését a brit szobrász, Tony Craigg vállalta. A hazai tervezőpalántáknak a magyarországi különdíjakért is érdemes ringbe szállni, a legötletesebb magyar pályázat készítőjének a Quelle, a legkreatívabb magyar munka megalkotójának pedig a WAMP szolgál meglepetésekkel.
Legjobban pörgő posztok
Az Étterem Hét közönségdíjas éttermei! - 2024. ősz
Étterem kóstoló • 2 nap
Nagy sós pálcika teszt
Linda Morvai • 11 nap
Nagy lapkasajt teszt
Linda Morvai • 21 nap
A Lille elleni mérkőzés
Apuleius • 4 nap
Az Udinese elleni mérkőzés
Apuleius • 6 nap
Cikkek a címlapról
Közjegyzői okiratról általánosan
Számos típusa létezik, de a leggyakrabban alkalmazott „fajtája” mégis csak az, ami magában hordozza a közvetlen végrehajtás lehetőségét. A közvetlen végrehajtást úgy kell érteni, hogy hosszadalmas pereskedés, a bíróság igénybevétele nélkül lehet kikényszeríttetni az okiratban foglalt követelést.…
Adózzunk
2024.11.06.szerda Az adórendszerekről beszélgetünk, különösképp a brit adórendszert, és ellenőrzést vizsgáljuk meg. Első kérdésem az, hogy miért megbízható a brit adórendszer, ha úgy tekintünk a megbízhatóságra, mint védve vagyok tisztességes adózóként, és könnyen utána járnak a nem adózóknak?  A…
>